Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Na hlavu postavené všechno, ale jako vymývačka mozků funkční. Hýbe se to, je to akční, pitomé a nemusí se myslet. Na * je to málo, ale dát tomu regulérní ** jako druhému dílo nelze => 1,5* (takže po zaokrouhlení...) ~~~ Jen je mi trochu líto, že si amíci dělají prozatím z čínských bájí a jakés takés historie stále jen srandu a Jet Li s Michelle Yeoh pak hrají v takovýchto koninách. Kdyby si raději Číňani o terakotové armádě natočili něco svého, prostředky a lidi k tomu mají.

Na plný plyn (2008)

30.1.2011 ~ Ubohá ruská splácanina Rychle a zběsile, Taxi, 60 sekund a vůbec asi veškerých filmů, v nichž nějak figurovala auta. Chybí tu jen K.I.T. ~ Znudění bohatí ruští fakani jezdí městem ve svých bourácích a konají za městem závody. Závody ale kryjí výběr těch nejlepších řidičů, kteří dostanou mnohem důležitější úkol. Ukrást za večer nějaká luxusní auta. všichni jsou hrozně cool, policajti jsou všichni děsně blbí, vošukat všechno je důležitější než se nechovat jako dementi a tak dále. ~ Scénář, kamera, střih, dialogy, hudba stojí souhrnně za prd a to, že film nese nějaké poselství, které mi uniklo, protože jsem to odmítal dokoukávat v plné délce, je vlastně nepodstatné. Stojí to za prd, tak si místo toho raději pusťte něco jiného. Cokoliv, třeba reklamy. ~ 0,5*

NASA: Nejvýznamnější mise (2008) (seriál)

Nádherné záběry, nádherné povídání a tak trochu zážitek - prostě to stojí za to vidět, slyšet a pozorovat i ty mluvící hlavy :) Jinak je ale trochu škoda, že ke konci (cca dva poslední díly), už se ty informace docela rozřeďují a není to už tak podrobné, jako díly předchozí - najednou se v jednom díle shltnou celé raketoplány i s jejich temnými okamžiky, v dalším díle se vypustí a opraví Hubble a vzápětí vznikne a rozšíří se ISS, najednou je tu jen tak mimochodem spolupráce USA s Ruskem... prostě se to pak už bere příliš šmahem. Nechybí tomu sice pořád atmosféra, ale informace. Navíc, klasicky k datu vzniku, tomu chybí ty novější úseky, pomalu dožívající ISS, plány na budoucí dopravní prostředky, závislost na Rusech, Space-X, kroky k odchodu Ruska ze společného vesmírného programu, existence čínského a indického programu a další a další informace, které si zaslouží pokračování tohohle dokumentu, tak ŠUP SEM S NÍM! :) //Jó, kdyby lidi nebyli kreténi, čeho všeho by se dalo dosáhnout... ~ PS: A ještě je škoda, že k tomu neexistují české titulky. Slovenské jsou jen pro díly 1-3, pak už se musí divák spokojit jen s anglickými a doufat, že porozumí.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Tak to dávají i nyní. Po cca půlhodině jsem musel odejít. Všichni se tam chovají jak imbecilové, kvičí, piští, kdákají... to se nedá poslouchat. Koukat ale ano, veškerý rozpočet padl na pronájem zámku a kostýmy, to alespoň vypadá pěkně.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Nečetli jste komiksy? Nevadí, všechno důležité se dozvíte v prvních třech minutách filmu. ~~~ Film je o trochu temnější a dospělejší, vojáčci a lidi už tu nejsou nesmrtelní, oproti verzi z roku 2003 se nezabývá stvořením Hulka, ale tím, co se stalo, když se to všechno... stalo. Hulk se skrývá a snaží se potlačit a vyléčit svoje druhé zelené Já. Mnohem koukatelnější, ale upřímně, ani potitulková spoiler scéna z filmu nedělá nic, na co by se někdo díval opakovaně. Bez nátlaku.

Nevinná (2008)

Kvalitu filmu dost shazoval fakt, že jsem díky dříve viděnému americkému remakeu věděl o co jde, jak se to provede a jak to bude končit, pravda tedy, nechal jsem se tím ovlivnit. To nic ale nemění na skutečnosti, že je tenhle snímek nějak podivně vyprávěn, Amíci si s tím o dva roky později pohráli více a rozvedli děj o dost podrobněji. Tenhle originál mi tak přijde spíše jako sestřih o dva roky pozdější reinkarnace. Vše je popisováno rychle, nepřehledně, věci se dějí nelogicky jednoduše. Navíc nevím, jestli byl vhodný výběr Vincenta Lindona. Zahrál dobře, ale ten obličej, ten mě donutil se smát, když mu bývalý úprkář z vězení popisoval, co je nutné při útěku udělat a doporučoval doslova "Potřebujete být nenápadný, schovaný v davu" - s takovým ksichtem těžko. ~~~ Dle komentářů a diskuzi k Next Three Days jsem tedy čekal od francouzského originálu mnohem víc.

New Amsterdam (2008) (seriál)

Dva plusy: Nikolaj a námět. Mínusy: Prachsprostě nevyužitý potenciál námětu. To, že je Nikolaj starý přes 400 let a stále žije na tom samém místě nemá v podstatě žádný smysl - sem tam jukneme ve flashbacích zpět do historie jeho života a sem tam má nějakou průpovídku ke své minulosti, jinak jde o jakési normální krimi. U tohohle seriálu se jeho konci vůbec nedivím.

Nic než pravda (2008)

Ve zkratce: ~ víc bych dal jen v případě jiného konce, takhle to totiž vypadalo, že si vězení, ztrátu dítěte a v tomhle případě i nepřímé zavinění úhony agentky zavinila naprosto zbytečně a hloupě ~ jo a Kate je kočka, to jsem zapomněl dodat :) ~~~ 2,5*

Nová Země (2008)

26.9.2010 ~ Věznic je málo, stále se plní a místa je čím dál tím méně a méně. Co s tím? Stavět další? Zpřísnit tresty? Dát jim svobodu a vyzkoušet, jak s ní naloží? A co jim takhle dát vlastní svět, jejich vlastní novou zemi, s jejich vlastními pravidly... ~ S ruskými filmy mám tu potíž, že buď se mi zdají pitomé a nudné, nebo jsou to béčka, která se snaží být něčím víc, než ve skutečnosti jsou, a tak jsou ve výsledku jenom k smíchu. Nová země je tak po dlouhé době něco, co se výše zmíněnému vymyká. Jde totiž doopravdy o film, který má příběh, nápad i šťávu. ~ Píše se ne zas až tak vzdálená budoucnost, v Rusku jsou už tak plné věznice, že praskají ve svých železobetonových švech, a tak se Rusko dohodne s USA na jednom takovém malém experimentu. Rusko má území a vězně, USA peníze. Do lodi se tak nažene velké množství na smrt odsouzených vězňů a odvezou se všichni na opuštěný nevlídný ostrov na severu Ruska, kde se jim předá důležité vybavení a ponechají se vlastnímu osudu. Je na nich, jak využijí své nové relativní svobody, komu se tu nebude líbit, může se kdykoliv vrátit zpět do vězení a ke svému trestu smrti. Kdyby většina věděla, o co tu půjde, mile rádi by té možnosti využili... ~ Jedním z vězňů je i bývalý pilot, kterému zemřela žena s dcerou a jenž se šel pomstít na letiště vystřílením nemalého množství tamních zaměstnanců a zřejmě nejen jich. Je to muž, jenž mezi ostatními dokázal několik let žít a jehož jediným snem je být pohřben vedle své dcerky a ženy. Obklopen těmi největšími zrůdami na opuštěném ostrově ale ke splnění tužeb nemá příliš světlé vyhlídky. Po příjezdu se tak uchyluje do ústraní, které mu ovšem dlouho nevydrží. Nalezením způsobu, jak se odsud dostat, tak získává alespoň malou šanci. Když už ne na nic víc, tak alespoň na to, že nebude obědem. ~ Tenhle komorní film, ač množstvím postav i rozlohou ostrova komorní atmosféru moc nepřipomíná, je hodně zvláštním příběhem vězňů, kteří nemají moc smyslu pro demokracii a chtějí si každý uzmout co nejvíc. A nejvíc dostane ten s největším respektem a ten si je třeba vydobýt. Poměrně velká skupina vězňů pozbývá pomalu na svém počtu a je nutné zvolit strany. Nu a když se situace jakš takš uklidní, připlouvá na ostrov druhá část testovacích objektů, američtí vězni. ~ Výprava do mysli těch nejhorších vředů společnosti a jejich představy o vlastním světě. Mimochodem, ostrov jsou jen kameny a voda, nikdo lovit neumí a kolem proplouvá jen něco připomínajícího mokrý slizký hadr. Potravin je pro všechny málo. Čím tedy naplnit žaludky...?

Piráti z Pacifiku - Zrada, vášeň, magie a pomsta! (2008)

Vezměte si rendlík, nasypte do něj Piráty z Karibiku a přidejte ostudně zkrácenou evropskou verzi Chi Bi (Red Cliff), zamíchejte a podávejte jako Queens of Langkasuka. Jako parodie na dvě výše zmíněné ságy hezké, ale oni to mysleli vážně :D ~~~ 2* za snahu, bohužel jsem měl to "potěšení" vidět to s českým bezpohlavním dabingem, takže nakonec jen *.