Cesta samuraje (2010)

Velice ucházející béčko zcela odpovídající traileru. Od tohohle přeci nikdo nemohl očekávat nic víc. Ninjové na divokém západu, Pumpe, probuď se :) ~~~ Plno nelogičností, příběh vycucaný z prstu, ale kamera, akce i hudba moc pěkná.

Zakletý v čase (2009)

Knihu jsem nečetl, ale tady asi udělám časem výjimku. Běžně totiž nechávám to první, co se ke mě dostane, také tím jediným. Tedy pokud prvně vidím film podle knižní předlohy, knihu už nechci a pokud čtu první knihu, už nechci vidět film. A ačkoliv se nepovažuji za výrazného romantika a raději juknu na nějaké sci-fi (před výběrem "Rosamunde PYlčerové"), tenhle filmek se mi moc líbil. A nějakých chyb či nelogičnosti ve filmu si nejsem vědom, asi jsem se více ponořil do té romantické části než do toho zkoumání podstaty cestování. Hezký, moc hezký :)

Generation Kill (2008) (seriál)

Nuda. Díval jsem se jenom proto, že je to další mini-seriál z produkce HBO s nějakou akční válečnou tématikou a to i přesto, že moderní konflikty mě nezajímají (čti neberou) a tak jsem si říkal, nakolik jiné to bude od skvělých Band of Brothers. ~~~ A výsledek? Nuda. Připadalo mi to jako nudné převedení BoB do moderního konfliktu. Plno věcí mi tam přišlo takřka na chlup z BoB zkopírovaných a plno dalších věcí jako by z BoB vystřihli a sem to nedali. ~~~ Tenhle miniseriál má 7 hodinových dílů a všechny dohromady strčí do kapsy i takový Mariňák (Jarhead). Takže pokud si chcete pustit něco s "osvobozující iráckou" tématikou, pusťte si Mariňáka a tohle obejděte, nebo se unudíte.

Gamer (2009) odpad!

Odpad, slabota, hloupé, nezajímavé, neakční, příběh zde byl v podstatě pouze jako výplň cool klipového vizuálna, příliš blikavého, než aby z něj šlo něco vykoukat. Tady někdo na koleni sepsal scénář a druhý den se to v "Kolbence" natočilo. Ubohé, smutné, zbytečné. Gerard by si tohle měl z filmografie vyškrtnout, já se to pokusím vyškrtnout z paměti.

Julie a Julia (2009)

14.2.2010 ~ Romantická komedie s prvky dramatu, která nepřetéká ostrovtipem, romance je tu taky poskrovnu a největší životní drama tu prožívají humři. Film je spíš o lásce. O lásce k jídlu a schopnosti se k něčemu nadchnout. ~ Upřímně řečeno ani nevím, že bych kdy projevil zájem vidět film o dvou nadšených kuchařkách. A ani pořádně nevím, jak se mi tu objevil, ale když už tu byl, byl by hřích ho odepsat. Nakonec, občas zabrouzdat k žánru a filmu, po kterém bych normálně asi zrovna neprahl, uškodit nemůže ;) ~ Julia (Meryl Streep), manželka nepříliš důležitého zaměstnance ambasády si jednoho dne usmyslí, že se naučí vařit. A protože má milujícího a podporujícího manžela, vrhne se do toho se vší vervou a výsledkem je spolupráce na francouzské kuchařce pro Američanky. ~ Jilue (Amy Adams) je kancelářská krysa na nepříliš uspokojující pracovní pozici. A taky se rozhodne jednoho dne, že udělá něco se svým kuchařským uměním. A to tak, že udělá jídla podle všech receptů z kuchařky, kterou pomohla stvořit Julia. ~ Mezi těmito dvěma světy je nějakých 50 let odstup. A v tomhle filmu sledujeme vzestupy i pády obou kuchařinek, jak se jim jejich koníček prolíná s jejich vztahy a zjišťováním, kolik času a nervů jsou tomu všichni ochotni obětovat. ~ Nakonec se z toho vyklubala příjemná nedělní oddychovka, která by bez Meryl sice možná nestála za moc (tu nominaci na Oscara rozhodně nemá jen za sezení v zapěněné vaně ;), a která trvá dvě hodiny. Dvě hodiny jsou vážně moc. Ale co, každý si v tom najde něco a to přesně v takovém množství, aby to nebilo do očí. A ty dvě hoďky jsem ochoten odpustit :)

Shinboru (2009)

K tomuhle můžu dodat jen jedno: "No ty krááááávo....!" Japonská absurdní Kostka. Nechci si ani představovat, v jakém stavu musel autor být, když ho tohle napadlo :)

Úhel pohledu (2008)

Příliš překombinované, příliš mnoho osudů, příliš mnoho lidí, kteří se nestačí ve filmu ani ohřát, ono vracení se ke dvanácté hodině je sice dobrý nápad, ale všeho moc škodí. Autoři se inspirovali v seriálu 24 hodin a zřejmě měli tolik nápadů, až se v tom utopili a celý film vzali do temných hlubin s sebou. Škoda. Ubrat jednu, dvě postavy, více rozvést "pozadí" a mohl to být dobrý film. Takhle se to jeví jako sestřih z nějaké trilogie.

Piráti z Pacifiku - Zrada, vášeň, magie a pomsta! (2008)

Vezměte si rendlík, nasypte do něj Piráty z Karibiku a přidejte ostudně zkrácenou evropskou verzi Chi Bi (Red Cliff), zamíchejte a podávejte jako Queens of Langkasuka. Jako parodie na dvě výše zmíněné ságy hezké, ale oni to mysleli vážně :D ~~~ 2* za snahu, bohužel jsem měl to "potěšení" vidět to s českým bezpohlavním dabingem, takže nakonec jen *.

Vyhazovači (2008)

S čím menšími očekáváními film zhlédnete, o to větší překvapení to bude. A že jsem moc nečekal, tak jsem si to vychutnal. Jediné, co mě na celém filmu trochu vadilo, byla až hudba ála 80. léta na konci, Ten malý kousíček těsně před titulky. Nějak mi tam nesedl, kdyby dali rovnou titulky a tuhle vsuvku vypustily, bylo by to ode mě za 5 *. Takhle jenom za 4,95 * :)