Jeho temné esence - Série 1 (2019) (série)

Viděny jen tři první díly a pak jsem to zabalil. Po Pánu prstenů a Potterovi se roztrhl pytel s filmy a seriály na všelijaká ta fantasy témata a ždíme se to od té doby tak, že mnohé nedává smysl. Knižní předloha je možná skvělá a možná i seriál pro knižní fandy, ale kdo se tohohle světa nedotkl, pro toho seriál vážně není. Výsledek je pak v takovém případě neskutečná slátanina nesmyslů pouze si na fantasy hrajících. Nikomu se nic nikde nevysvětluje, protože všichni diváci všemu rozumí a zákonitosti světa chápou. Tohle je vlastně zjevně již několikátá řada seriálu, ke kterému někdo předchozí řady zapomněl natočit. Já se pak na to koukám a nudím se a říkám si, že ten Zlatý kompas byla docela fajn a hezká pohádka, oproti téhle blbosti. Podívejte se tedy nejprve na film a jestli z něho budete unešeni, zkuste i seriál. Jestli ne, HDM rovnou zcela vypusťte z plánů.

Star Trek: Discovery - Season 2 (2019) (série)

Asi mě to iritovalo o trochu méně, než prvné série, ale stále mi přijde, že to nemá se Star Trek světem moc společného, prostě takový spin-off Star Treku obecně. Nejsem sice žádný Trekkie, ale seriál dost popírá předchozí původní staré seriály tím, co a jak se děje a může dít. A to, že na konci všichni mlčí to fakt nezachrání. Karfiol a její výrazy na mě také fakt nepůsobily a Spocka si mohli nechat autoři snad úplně od cesty. Nu což, úplně špatné to není, ale stále u mě platí, že Orville je prostě mnohem, MHOHEM více Star Trek. MNO-HEM!

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Největšími klady celé série byly dvě hlavní postavy. Příběhem se bohužel ale autoři tak moc vrátili k původní první sérii, až to vyšetřování vlastně ani nebylo zajímavé, protože jsem očekával jaký bude konec. Pointa pak sice byla trochu jiná, ale to už moc na celém vyznění nezměnilo. Plusem i způsob vyprávění s flashbacky, ale jinak:Čekal jsem trochu víc.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Takovou dobu jsem koukal na takovou nudnou srágoru, kde se NIC NEDĚLO, a když už se to někam pohnulo, jsou závěrečné titulky? Chci vrátit těch subjektivních 10 hodin života !!!

Ticho před bouří (2019)

Film trpí klasickým "One Man Syndrom"em, kdy je jeden autor jak scénáristou tak i režisérem filmu. většinou z toho plyne, že není sebekritický a je to patrné i zde. Poměrně atmosférou docela hutný a postupně gradující thriller se mění přes WTF vlnu do srágory, což je velká škoda. Celou dobu čekáte, co se z toho vyvine, kdy se TO už stane a co se bude dít v té poměrně již krátké době do konce filmu poté a najednou přijde naprostý twist, který je WTF, ale ještě bych ho akceptoval (byť by některé scény již nedávaly moc smysl) a ještě ho chápal jako tvůrčí záměr, ale kdyby vše končilo oním hlášením z rozhlasu/televize. Všechno poté mělo být vypuštěno a existence dalších scén celému filmu vyloženě brutálně škodily. Fakt škoda, velká, smutná velká škoda. --- Tři čtvrtiny filmu ****, po twistu s přimhouřením oka ***, konec už těžké **, a to jsem ještě hodný. Výsledek: ***

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Tohle je hrozné ždímání značky pro současná náctiletá děcka se zjevným pokusem o obnovení ansámblu vybitím postav. Navíc volba Turnerové nebyla nejvhodnější, protože i ve Hře o trůny platilo, že tahle hérečka má charismatu co by se za ohlodaný nehet vešlo. A tady se to nezměnilo. Jako film je to úplně prázdné, bez emocí, když někdo pojde, je vám to fuk. Hraje se hlavně na efekt a akci, protože byť ta není nic zvláštního, alespoň se něco děje. Film hlavně pro fandy nových X-Menů, kterým já holt už nejsem. Prosím, více už neždímat.

Aquaman (2018)

Bezúčelný barvičkově nevkusně pitoreskně vyhřezlý full-green-screen digifestový masakr všeho všech a všude a pořád. DC to ani po těch letech stále neumí, ale vůbec. Vždyť to už je kolikátý DCčkový digiblivajz za sebou (chvála Gadot za jedinou výjimku)? Proč se tam všichni furt navzájem vraždí, když už to v danou chvíli nemá vůbec význam ani smysl? Protože by nebylo co na pozadí počítačem generovat, protože o nic jiného než jen prázdný vyprahlý digifest tu ani najde :( Ach jo. Kidman, Dafoe, Lundgren. Ach jo, ach jo. Souhlas s Alementina, ale mě u toho bylo ve výsledku ještě o hvězdičku víc smutno-trapno.

Avengers: Infinity War (2018)

Nic nepotěší tolik, jako zjištění, že ty dvě hodiny jsou vlastně o ničem, protože je jasné, že drtivá většina toho, co se stalo, bude v dalším díle zvrácena. Z toho důvodu mi to tak přijde jako nejzbytečnější díl celého Marveláckého novodobého vesmíru. Vypadá to hezky, ale je to prostě jen klasická digislátanina bez konce. Pěkná digislátanina, ale celý tenhle "půldíl" mohl zabrat tak maximálně 20 minut začátku celého filmu s oním druhým "půldílem". --- 2,5*

Black Panther (2018)

Průměrná představovačka nového techniologického leadera v Marvell světě, majícího vynahradit končícího Starka? Nevím, ale ta průměrnost do toho sedí. Nijak extra zvláštní, klasická tragédie, obalená komiksem. Vypadalo to hezky, ale lpění na barbarských tradicích v době jejich technologické vyspělosti bylo nesmysl, který zavdal existenci děje filmu. Pak se to tam pomlátilo hi-tech kopíma a do světa se vyexportovala dobrota a láska. Prostě takový "OK" film.