RocknRolla (2008)

Na plakátu k dalšímu Ritchieho filmu bude "od režiséra Snatch a Lock, Stock and two smoking barrels".

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Původně jsem se psát komentář nechystal, ale potom co jsem si zde přečetl od ostatních, nemůžu stát stranou. Na úvod, neviděl jsem původní verzi. V tomto zpracování mi ale rozhodně nic nechybělo. Film ubíhá velice plynule, chytře kombinuje akční scifi scény s těmi hlubšími, kde Klaatu vysvětluje, že na Zemi nepřijel na dovolenou. Pěti hvězdičkový film je pro mě takový, kde nemám potřebu během filmu přemýšlet nad tím, že sleduji film, ale nechám se pohltit dějem. A to se v tomto případě povedlo. Co nejdříve se podívám ještě na původní film, abych mohl srovnávat a komentář doplním. P.S.: Pěkně to napsal "yeniczek". P.S.2: Ostatní asi čekali Den nezávislosti.

Kronika mutantů (2008)

Naprosto dokonale natočená pitomost. Hloupý děj, svkělé nápady na ztvárnění. Človeka jenom napadá, jaká škoda talentu tvůrců na takovou zbytečnost. Vizuální stránka je nesmírně zajímavá, herci jsou výborní (hlavně Tom Jane), ale pokud byste zápletku shrnuli do tří vět, vypadla by z toho do nebe volající kravina. Snad příště...

Oko bere (2008)

Vyprávění o tom, jak někdo hrál ve Vegas karty mi přišlo bohužel příliš často jako Rimmerovo vyprávění o památné hře v kostky na Červeném trpaslíku, prostě nudné. Dávám bod za výběr hudby.

Kmen Andromeda (1971)

Skvělé sci-fi, které mě zaujalo originálním příběhem, technickou propracovaností ale hlavně závažností tématu, které může být aktuální každou minutu. O tom, co si kromě jiného můžeme z vesmíru přinést, vypráví tenhle film opravdu napínavě, závěr je takřka infarktový. Navíc bonus pro fanoušky Apollo 440.

Kočovníci smrti (1986)

Příběh by vystačil na desetiminutovou povídku. Rozhodně se nejedná o horor. Navíc ta otřesná hudba. Kdyby si McTiernan přizval autora hudby i k Die Hard, dnes by ho nikdo neznal a Bruce Willis by byl hvězdou Moon Lightning.

Můj nejlepší přítel (2006)

Film má slušně našlápnuto, dobrá zápletka, kvalitní humor, ale s každou další minutou slábne až úplně zmizí. Film pro celou rodinu, nikoho neurazí, nikoho ale ani nenadchne. A ten závěr..."Milionáře" prostě nevysílají v přímém přenosu.

Zrcadla (2008)

Zrcadla určitě nenudí, Sutherland jako ex policajt s "problémy" působí přesvědčivě, film provází temná atmosféra, ale z výsledku vám rozhodně čelist nespadne. Co naplat, že je to pěkně natočené, jednotlivé scény jsou mrazivé jako v kvalitním hororu, když příběh má pointu vymyšlenou za pět minut. "Takže zrcadla zabíjí protože..." " Jo tak, no dobrý." Dvě hvězdičky za herecké výkony, uvěřitelné dialogy, každou druhou napínavou scénu a Paulu Patton.

Kopačky (2008)

Tenhle film není úplný odpad. Má spoustu správných atributů - celkem kvalitní herci, příběh není naprostá pitomost, žádné nechutné scény a pubertální vtipy. Má ale jednu zásadní chybu, není skoro vůbec vtipný a že by se dal považovat za romantický, no to snad ne. Nečekal jsem moc, ale dostal jsem ještě míň. "Zbouchnutá" je třeba docela natahovaný film, ale aspon se u něj člověk pobaví. Tohle jsou ztracené dvě hodiny, které vám už nikdo nevrátí.

Černé ovce (2006)

Ano ano ano, takhle má vypadat humorný horor. V tomto žánru je rozhodně Áčkem. Kdo chce vidět krvelčené ovce, dobře se pobavit a nezahodit čas s jiným filmem tohoto žánru (Řezník, Svudné zombie), ať se rozhodne pro tuhle zélandskou srandu. Béé