Tobruk (2008)

I přes místy syrové herecké výkony se nelze ubránit dojmu, že Tobruk směle udrží krok se světovou špičkou, byť skutečných válečných scén v něm příliš nenajdete.

Expendables: Postradatelní (2010) odpad!

Jste slepí lidi? Ten film nemá děj a akce je naprosto nezáživná. Odstrašující příklad filmového (ne)umění.

Ženy v pokušení (2010) odpad!

...takže milostný, generační čtyřúhelník?

Svatá hora (1993)

Intimní příběh, který je dobře natočený, ale jehož obsah mě příliš nezaujal. Život na Islandu zřejmě zase tak hektický není. Letní filmová škola 2010

Horká kaše (1988)

Nesouvislý děj, mizerné dialogy, povětšinou špatné herecké výkony. Horká kaše je (stylizovanou) sondou do života československé mládeže na konci osmdesátých let. Otázka televizní moderátorky na člena skupiny Vitacit: "Vy studujete pedagogickou fakultu. Co říkáte na tento styl zábavy jako pedagog?" Letní filmová škola 2010

Hvíti víkingurinn (1991)

Prolínání křesťanství a pohanství. Drsný norsko-islandský sever a jeho obyvatelé. Nečekaně dobrý film. Letní filmová škola 2010.

Pan Nikdo (2009)

Životní etapy, životní tragédie, strach ze smrti, butterfly effect, spletenec příběhových variant....dohromady to při heslovitém popisu vypadá zajímavě, ale ve skutečnosti je to takové humanistické (až kýčovité) nic. Jared Leto hraje neuvěřitelně nepřesvědčivě, vlastně skoro ani nepoznáte, jaké emoce se to v něm vlastně odehrávají a jednotlivé možné příběhy jsou vlastně založeny na myšlence, že vše závisí na mnohdy náhodném rozhodnutí, které navždy může změnit náš život. Pomineme-li, že některé scény vypadají značně kýčovitě (život dítěte před narozením, hledání mileneckého páru v obrovském New Yorku), tak film jako celek postrádá skutečně hlubší myšlenku, čímž vlastně kopíruje zmatenost naší doby. Jediné, co totiž skutečně tematizuje je partnerská láska / partnerské vztahy, přitom tak chudý náš život skutečně není. Proč jsem nedal tři hvězdičky? Ani nevím, asi si nějaký nezaměstnaný Brazilec vařil vajíčko. Znovu už to vidět nemusím.

Zelená zóna (2010)

Naprosto nezajímavý děj nevylepšují ani nicneříkající akční scény. Ostatně - proč bych měl ve filmové podobě dostat informace, které každý průměrný Evropan již nějaký ten pátek zná?

Agora (2009)

Napínavý biják, který každému (diletantskému) znalci pozdně antické doby musí připadat krajně nekorektně ve smyslu dobových reálií. Opět se tu otevírá téma historie a film (fikce). V tomto případě na celé čáře vítězí fikce. Byť prostředí vypadá velice zajímavě (a také dosti ahistoricky), nelze zapomenout na to, že je to vše vedeno zjednodušující interpretací křesťanství, pohanství a židovství, že se hlavní hrdinka stává bojovníkem za ženská práva (což opět nemá historické opodstatnění, že se tu ukazuje naprostá zaujatost vůči tvořící se církvi (víra je pouze politická věc) a že věda vždycky vítězí nad tolerancí. Odmyslete si historické reálie a bude vás tako FIKCE bavit. Mně to bohužel příliš nešlo (profesní deformace byla příliš silná).

Good bye, Lenin! (2003)

Abych řekl pravdu, tak jsem vůbec nepochopil, o čem ten film vůbec byl. Měla to být komedie, ale spousta momentů vtipných buď nebyla nebo jednoduše být neměla. Celé se mi to rozpadalo do menších nebo větších scének, spojených pouze motivem nemocné matky. A to ani nemluvě o celé řadě nelogičností. Byla by politická změna pro Wolfgangovu matku skutečně tak velkým šokem, zvláště poté, co se doznala, že i ona v DDR citově strádala? Bylo Německo po několika měsících tak jiné, jak ho tvůrci filmu prezentují? Stejně tak nelze říci, zda šlo o nějakou karikaturu bývalého režimu, neboť ten byl vykreslen naprosto sterilně a nevěrohodně (jakýmsi kostýmovým způsobem). Nicneříkající závěr tomu všemu nasadil podprůměrnou korunu. Nebrat!