International (2009)

Když to režisér zmrví, ani Owen to nezachrání. Aneb - zkusme si představit, co by s tohoto materiálu vyčaroval Greengrass. Věčná škoda.

Hněv Titánů (2012)

To je tak tupé a ubohé. Asi jako kdybychom my v Evropě natočili třeba Supermana a nechali ho řešit nějaké podivuhodné existenciální drama a podprahově ho nechali vyjadřovat se k aktuálním problémům evropské civilizace. Hrůza děs. Asi jako v tomto filmu, který ignoruje jakákoli psaná či nepsaná pravidla řeckých bájí. Někdo v Americe si řekl, že je to zajímavá cool podívaná a přitom pohřbil všechna pravidla a pohádkovost řecké mytologie. Výsledek je opravdu tristní. Na třetí.

Argo (2012)

Nepřekvapivý film, a přitom napínavý jak guma od trenek. Ve finiši jsem snad přestal i dýchat.

Atlas mraků (2012)

Délka filmu: nevadí. Komplikovanost děje: nevadí. Styl vyprávění a prolínání dějů: nevadí. Vlastně ohromně nadprůměrné dílo ve své formální stránce, chvílemi dokonce budící dojem eposu shrnujícího moudrost lidstva všech věků. ALE co mi už vadí je: a) vlastně jakási prázdnota a neucelenost filmu postrádající alespoň nějaký smysl - nezachrání to ani pseudofilosofická a pseudonáboženská moudra, kterými se ke konci snaží tvůrci slepit stále více se drolící a smysl hledající snímek (něco ve smyslu "povedlo se nám to natočit, je to hezké, teď ještě honem vymysleme, o čem to je"); b) kdybych chtěl rejpat, tak Atlas mraků označím jako slepenec vykradených motivů a myšlenek z filmů Matrix, Ostrov, Přelet nad kukačím hnízdem, Apocalypto, 1984 a další a další.

Bourneův odkaz (2012)

Když už se někdo rozhodne znovuotevřít kompaktně uzavřenou sérii, která nota bene patří k absolutní špičce akčního žánru, měl by mít safraportská esa v rukávu. Tady se někomu povedlo natočit neskutečně nudný rádoby akční film, který se výlučně ekonomicky zaštiťuje prvoligovou značkou, na kterou absolutně nemá. Vlastně jediné, co udržuje pozornost v té změti nudy jsou neustálé odvolávky na původní trilogii a tudíž evokované vzpomínky na Bourneovskou extraligu. S tou však tento snímek nemá nic společného a tak se jedná o prachsprosté parazitování na Greengrassovském géniovi. Nebýt těchto stále úžasných vzpomínek na učebnicový archetyp akčního filmu 21. století, tak se na tento paskvil snad ani nevydržím koukat do konce.

Vražedná hra (2012) odpad!

Šíleně nudný thriller říznutý sentimentálními žvásty. Děs-běs!

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino se překonává. Pro mě jeho nejlepší film.

Lincoln (2012)

Ač jsem z těch, koho americké dějiny vcelku zajímají, u tohoto "šlágru" roku nelze nekonstatovat podivení se, jak nudný film dokázal Spielberg natočit.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

To mě tedy potter... Ačkoli nepatřím mezi nekriticky nadšené fandy této novodobé Saxany, musím uznat, že konečně 7/2 byl díl, na který se velice příjemně dalo koukat.

Hitchcock (2012)

Povinnost vidět pro všechny fanoušky filmu a zejména toho JEDNOHO nejslavnějšího. Možná * či ** nadhodnocuji, ale kdo miluje Psycho, nemůže zde nechrochtat blahem. O hvězdném obsazení ústřední dvojice ani nemluvě. Ale pozor pozor!! Pokud čirou náhodou divák Psycho neviděl, v žádném případě nekoukat ani na tento film! Jednak by jej naprosto nechápal a nudil se k smrti, ale hlavně by přišel o požitek napětí při prvním sledování patrně nejslavnějšího filmu vůbec.