• Krátkometrážní

Dead Island (2011)

Nevídane kvalitný trailer na hru, ktorej sa už vo výsledku bohužiaľ nepodarilo udržať najvyšších kvalít. Napriek tomu ide o zábavnú záležitosť s veľmi špecifickou atmosférou a vďaka tomu traileru si ju určite zahrá väčšie množstvo ľudí. Bodaj by herný priemysel ponúkal minimálne podobné zážitky.

Juan de los Muertos (2011)

Zombie pojašená komediálna paródia na všetko možné, od miestneho režimu a zabednených ľudí, po žáner horor až ku klasickým filmovým klišé. Jual de los Muertos sa vymyká všetkým klasickým postupom a najmä vďaka tomu funguje dokonale. Navyše komediálna stránka je úžasná, tlieskam!

Where the Hell is Matt? (2012) (hudební videoklip)

Matt Harding roztancoval celý svet, a že sa na to pozerá skvele. Veľmi fajn záležitosť!

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Príjemná vzťahovka s oku lahodiacou dvojkou. Niekoľko veľmi vtipných momentov a výborne napísané dialógy medzi hlavným duom sú to najpútavejšie. Avšak dĺžka a "nič navyše" aspekt robí z tohto filmu len obyčajnú jednohubku, na ktorú si už zajtra výrazne nespomeniem.

Zátah: Vykoupení (2011)

Nebuďme zase až takí štedrí! Policajné komando s nulovou taktikou, bez možnosti posíl a s roztrasenými nohami, tak to nie (navyše tí "vodiči" čítajúci noviny - da fuq!?!). Našťastie zbrane idú po prvej akcii bokom a ďalej sme už svedkami len toho najlepšieho, čiže nápaditými scénkami so skvelými bitkami päsť na päsť s vyšpikovanou choreografiou. Okay, na jeden raz to splnilo účel.

Kick-Ass (2010)

Chcel by som sa zamýšľať nad zmyslom tohto príbehu a obávať sa, aby si z toho decká nebrali príklad, but who cares??? Matthew Vaughn je boh a týmto svojim nárezom natrhol všetkým prdele. Obzvlášť vypichnem bohový soundtrack, ktorý bol poskladaný z rôznych songov a skladieb naozaj trefne. Rôzne výhrady mám, boli tu aj hluché a tupé miesta, avšak na to hodí bobek každý, koho táto jašovina vcucne minimálne ako notorika do krčmy. Tlieskam!

Winning Recipes (2011)

"Hmmm, taste like winning!" Mne to však tak nepripadalo. Charlie pravdepodobne na pár hodín v roku vytriezvel a snažil sa vyťažiť niečo zo svojho "winning". Priznajme si, len Charlie Sheen dokáže parodovať Charlieho Sheena.

Avengers (2012)

Akciou nabitá a perfektnými hláškami humorne odľahčená popcornovka so všetkým, čo k tomu patrí. Rôznorodé postavy sa podarilo výborne skĺbiť do jedného fungujúceho celku a myslím, že lepšie to už ani nešlo (napriek tomu to nepokladám za najlepší komixák ever). Trošku ľutujem, že som si nenašiel čas na kino. Piatu hviezdu nepridám hádam len za tú prostoduchosť a nezmyselnosť. (Hawkeye) "Zdvihneš ma?" - (Stark) "Jasné, drž sa poriadne Legolas!"

Milk (2008)

Stačí, aby bola v človeku čo i len kvapka ľudskosti, aby tým parchantom prial. Na homosexualite nevidím nič zvláštne, no bez Milka by tomu asi tak nebolo. Teraz to už viem! A práve preto by podobných filmov, o ľudoch, ktorí niečo dokázali, malo byť viac.

Navždy spolu (2012)

Manželský sľub sa trafil do mojich emočných závitov a navyše pripomenul istými momentami paralely v skutočnom živote. Rozbeh je pomalší, po desiatich minútach som to chcel vypnúť, no po dopozeraní som nadšený. Zasiahlo ma to, preto aj tá štvrtá hviezda.