• Krátkometrážní

Oprávněné vraždy (2008)

Nechápem účasť hereckej elity v tomto snímku. Ide o prostú priemernú kriminálku, ktorá chcela byť seriózne vypointovaná v závere, no závisí od inteligencie diváka, nakoľko sa to podarí. Nebyť prítomnosti hviezdneho dua, o tento film by som ani nezakopol. Po technickej stránke ide o veľmi zle odvedenú prácu, cez strih, kameru, réžiu...

Sinister (2012)

Scott Derrickson už pred pár rokmi dokázal, že horor umí. A tu to len potvrdzuje! Sinister začína veľmi tradične a neprekvapivo, no ono zistenie so stromčekom po pár minútach prinúti diváka sa pekne krásne zaryť do kresla a so zatajeným dychom sledovať až do konca. Je to až smiešne, ako si môže vystačiť celý film s púšťaním filmíkov a nočnými prechádzkami po dome, no je to svinsky desivé. Z polovice to má na svedomí až pekelne démonická (veľmi nepríjemná, no účinná) hudba, ktorá graduje v tých správnych momentoch. Nedá mi nespomenúť dokonalú scénu s notebookom v pozadí, to bolo niečo fenomenálne. Sinister neboduje pointou, boduje hustou atmosférou a neistotou, či tam ten bubulák fakt aj je. Jeden z dvoch najlepších hororov roku! Kvalitná a poctivá bubulákovčina má u mňa vždy dvere otvorené.

Země bez zákona (2012)

Špičková gangsterka so skvele prepracovanými charaktermi a minimom negatív. Hardy sa začína stávať zárukou kvality, no tu žiari nielen on. Vadila mi azda len nízka stopáž, zniesol by som viac. Maximálna spokojnosť!

Malí Nezbedové (2004) (seriál)

Už na obale od DVD je veľkým písané "pre deti od 1 do 5 rokov" a tento fakt treba brať do úvahy. Malí Nezbedníci sú milí, usmiati, bližšie neidentifikovateľní bastardi, ktorí nemôžu deckám nijako ublížiť. Spev, tancovanie a malé veľké ciele sú pre najmenších určite tým pravým. Chcel by som mať zasa 5, aby som pri podobných rozprávkach netrpel :)

Zlo (2012)

V prvom rade som veľmi rád, že nie som znechutený, čoho som sa obával. ZLO má veľmi veľa chýb a nedostatkov, prameniacich nielen z nízkeho rozpočtu. Napriek tomu treba vyzdvihnúť tvorcov, že z nedostatku prostriedkov dokázali vytvoriť niečo podobné. Najväčší atribút je určite skvelá atmosféra, dve ľakačky boli ozaj vynikajúce. ZLO si požičiavalo z kadečoho (REC, Paranormal Activity...), no nekopírovalo a snažilo sa ísť svojou cestou. Rozhodne nie som sklamaný.

Madagaskar 3 (2012)

Si snáď robíte všetci srandu?!? Je to pestrofarebné, rýchle, akčné, ploché, infantilné... Šesť ročné deti na tom budú ulietavať, ale svojim to určite púšťať nebudem. Zabudlo sa na divočinu, zabudlo sa na Afriku, adios Madagaskar, zvieratkám sa teraz páčia cirkusy. Do čerta s celým týmto filmom!

Total Recall (2012)

Žiadna tragédia sa nekoná a hoci dve hodiny sú fakt príliš, neustála akcia a rozkošná Kate všetko zachraňujú. Jeden z mála zbytočných remakeov, pri ktorom som nemal neustále pocit, že len kopíruje. Očakával som niečo horšie.

Skyfall (2012)

Na prvý pohľad menej atraktívna, no o to kvalitnejšia (a hlavne úplne iná) bondovka oproti poslednému počinu. MI6 v prostredí pochmúrneho a studeného Londýna skúšaná nevkusným vševediacim homosexuálom. Bardem vykúzlil jedného z najväčších bondovských záporákov posledných rokov a do jeho výstupu bol Skyfall len rádovou bondovkou. Až pri ňom vyzeral ten špinavý, zarastený a konečne smrteľník Bond/Craig dokonale. Pre mňa osobne niekoľko desiatok ďalších pozretí nutných :) ...a po druhej návšteve kina jednoznačne zvyšujem hodnotenie. Hoci to nie je už ono dosiahnuté maximum, ide o famózny thriller.

Dům snů (2011)

Nezazlievam hercom, že sa upísali tomuto projektu. Verím tomu, že na papieri to mohlo vyzerať dobre. Len to prevedenie na plátno bolo zlé. Dreamhouse nudí, nudí strašne moc. A scenáristické oblbovačky a podivnosti pochovávajú všetko možné dobré. Je to škoda. Craigove vlasy presne vystihujú kvalitu filmu, nie sú extrémne dlhé, každopádne pôsobia zle.

Zabiják Joe (2011)

Sled podivných a pofidérnych udalostí nútene vrcholiacich práve v TEN záver, ktorý je výstavnou skrinkou tohto filmu. Lenže taký mal byť celý film! Tá krásne úchylná a perverzná záverečná majstrovská polhoďka však všetko zachraňuje. Treba vyzdvihnúť aj herecké obsadenie, hlavne kovbojský slizoun Matt je na jednotku.