Smrtonosná past 2 (1990)

Oproti jedničce samozřejmě pokles, ale pořád kvalitní akční film, kterému může jeho náboj stovka dalších jen závidět. John McClane je tentokrát ochráncem letiště - a i když scénář trochu pokulhává (tajemně se zjevující správce podzemní části letiště vždy v nejvhodnější chvíli), tak John pořád válí, byť proti trochu slabšímu záporákovi, jehož jméno si nepamatuji, ale hrál v Bayově Skále - ten se snaží zachránit "banánového diktátora" diktátora Esperanzu. Do toho se ještě plete speciální jednotka USA armády, tlustý šéf letiště, který je totální vocas a v tom všem létá ve vzduchu několik desítek letadel, v jednom je přitom Johnova manželka! John jako vzorný policista samozřejmě opět skóruje, ale kouzlo a památnost prvního dílu jsou ty tam, přesto jak říkám - kvalita i nadále. Solidní 4*, ovšem s lepší vánoční atmosférou než v 1, sníh tomu přidává. "Povězte mi, na co tu reagují detektory? Na piliny v hlavě, nebo na olovo v pr*eli?" -----"McClane, tuhle pokutu jste dostal na mém letišti?" "Ano." "Nedostal. Jsou přece Vánoce!"

Smrtonosná past (1988)

SPOILERS ARE EVERYWHERE! Jeden z nejlepších vánočních filmů co může být. Bruce Willis se smíchá s mrakodrapem a bandou německých teroristů - výsledek? Úžasný film! Smrtonosná past jednička je nejlepším dílem ze všech, čemuž dopomáhá hlavně relativní komornost mrakodrapu, skvělý casting a výborně napsaný scénář, to vše spojené relativní "uvěřitelností". Alan Rickman a Bruce Willis nejlepší z osazenstva, "ebenový" policista rovněž kvalitní a jeho přátelství "po vysílačce" s Brucem je skvělé a vytváří i dojemné chvilky. Prostě výborný film, který zpropagoval ódu na radost ještě předtím, že se stala evropskou hymnou. Takže pokud máte volný večer, není co dělat, tento film je výborným zpestřením. Přesně takhle by měl vypadat dokonalý akční film. "Vítej na mejdanu kámo!" ---- "Budu počítat do tří. Na čtyři už nedojde." -----"Právě teď prochází rukojmí ranými fázemi Stockholmského syndromu..Moderátor: "Podle toho finského města"..Švédského" -----"Teď mám automat. HO-HO-HO."

Star Wars Povstalci - Nultá hodina, 2. část (2017) (epizoda)

Spoilers are everywhere! Bendu ex machina. To myslím tento díl popisuje dostatečně. Začne to zajímavě - Ezra shání pomoc u mé oblíbené Sabine, Thrawn děsí Rebely bombardováním jejich štítu. Pak se však boj přesune na zem a s epizodou to jde z kopce. Boje na zemi nejsou moc zábavné, Death troopers jsou spíše na ozdobu a sám Thrawn musí být kvůli své genialitě potupen samotnými tvůrci seriálu tím, že proti němu vyšlou něco neporazitelného - Bendua. Ten svým nesmyslným vpádem a záchranou hlavních hrdinů úplně zničí atmosféru celé Zero Hour - Mandaloriani a jejich "What the hell?!" zničení interdikčního křižníku tomu moc nepomůže. Aspoň že Kallus přežil. Celkově tři hvězdy, druhá část závěrečného dílu mě osobně zklamala. A Bendu, který měl zůstat uprostřed: "LEAVE KANAN JARRUS, JEDI KNIGHT!"......."Lets test their mettle. Commence the attack."........"OH..That is funny only because you are still alive. Now come home LOVE!"

Star Wars Povstalci - Nultá hodina, 1. část (2017) (epizoda)

Spoilers are everywhere! Thrawn si to přišel vyřídit s "Rebel scums". Kallus odvysílá poslední "by the light of the Lothal moons" a Thrawn ho docvakne. Následně odhalí základnu na planetě Athallon. Generál Dodonna a zbytek partie Rebelů se chystá napadnout Lothal. A pak to přijde. Thrawn se vynoří z hyperprostoru a následně se strhne největší bitva v Rebels co kdy byla. Perfektně zpracovaná a s mrazicím sebeobětováním komandéra Satta, aspoň že s sebou vzal toho hlupáka Constantina. Celkově první část tohoto dílu je jako jedna z mála od Rebels na pět hvězd, druhá část už byla podstatně horší. "I have enough of your games, Grand admiral."........"All ships, charge the blockade!"

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Písek útočí, aneb nejslabší prequel v předaleké galaxii, avšak pořád lepší film než VI a VII díl, stejně jako Rogue One. Celý film kazí milostná zápletka, která je mizerně napsaná a chudák Hayden (nenávist spojená s jeho osobou je značně neoprávněná) to mohl jen těžko dobře odehrát, takové dialogy by nezněly dobře ani do Hankse nebo Neesona. Tento díl jednoznačně táhne Obi-Wan a jeho pátrání, které vede k objevení klonové a obrovské droidí armády. Přesto se však na nejlepší scénu musí čekat až do konce dílu (nástup klonů za imperial marche a Yodova památná věta). Film rovněž oplývá nejhorším prequelovým soubojem, Obi-Wan a Anakin vs. Dooku. Celkově jsou to slabší 4* - scéna ve vesnici Tuskenů perfektní, Yoda největší hláškař a skvělý Ewan McGregor + závěrečná Geonosis battle - to vše jsou pozitiva. Jako negativa se dá jasně hodnotit špatně napsaná romantická linka, špatné fázování prvních asi 30-45 minut a možná lehce Haydenův výkon (ve III se ale již vyhoupl mnohem výše). Klonová válka začala a skončí v nejlepším filmu Star Wars ságy, Pomstě Sithů. "Vítězství? Ne vítězství mistře Obi-Wane. Temná strana dostala se k moci. Začala Klonová válka.

Star Wars Povstalci - Dvojitý agent Droid (2016) (epizoda)

Spoilers are everywhere! Chopper double agent, snaha o vtipnost, zbytečný Wedge. Díl zvedá to, že jsme konečně poznali, jak se v SW galaxii vyprázdní močový měchýř a relativně schopný imperiální velitel. Závěrečná muzikálová vložka..to do Star Wars nepatří. Ale aspoň k tomu byl jeden z mála povedených vtipů od AP-5. Zkrátka a jednoduše, příjemná jednohubka před finálem série, s retardovaným koncem, kdy Hera kvůli přesměrování energie vyhodí celou imperiální loď. To vážně? Zas na druhou stranu, v tomto díle se poprvé v Rebels objevila skutečně "brutální" smrt. Hodně slabé 3*. "Oh no, no, no..I was so happy."

Star Wars Povstalci - Dvě slunce (2017) (epizoda)

Spoilers are everywhere! Konec pro Maula - to zní skvěle - bude to epické, bude to úžasné? No..ne tak docela. Bohužel, místo dlouhé a zasloužené konfrontace Maula a Obi-Woše dostáváme Ezru putujícího po poušti asi půl dílu. To bohužel tuto část hodně shazuje. Zase na druhou stranu, na Maulovi už jde vidět že to chce skončit a závěrečná verbální konverzace ho s Obi-Wošem mě hodně zaujala. A souboj? Mno, čekal jsem něco lepšího a pořád si myslím že měl Maul zahynout rukou Sidiouse v TCW, ale je tu zase pěkná návaznost na první díl, takže bych souboj nazval průměrem. Přiznám se že díl by pro mě byl zklamáním na dvě hvězdy, nebýt závěru - typické Hope theme a volání tety Beru: "Luke!" to mě přeběhl mráz po zádech. Za to přišoupávám třetí hvězdu. "Tell me..is he the chosen one?"..."Yes, he is."..."He..will..revenge us."

Star Wars Povstalci - Soumrak učedníka (2016) (epizoda)

Spoilers are everywhere! Závěr druhé série zůstává i po konci třetí série nejlepším dílem celého seriálu a spolu s dílem Trials of darksaber jediný, který si zaslouží 5*. Ezra, Kanan a Ashoka se vydávají na Malachor kde si to zúčtují s inquisitory, kteří ukážou novou funkci svého světelného meče, tzv. "vrtulníček". Ezra však spadne "do jámy lvové" a potká Dartha Maula, se kterým vyloví holokron temné strany, který mu má pomoci porazit inqusitory. Ukáže se, že to už asi nebude potřeba, protože všichni inquisitoři na Malachoru naleznou svoji smrt. Maul patentovaným chvatem připraví Kanana o oči, ale ten přežije. A závěrečná konfrontace? Jedním slovem úchvatná. Vader vs. Ashoka, na to se čekalo. Souboj je zpracován nejlépe z celých Rebels, za TCW pořád jemně zaostává, ale je kvalitní. Závěr dojme..Kanan bez očí, smutný Rex a Ezra otevírající temný holokron. Takhle by měly vypadat všechny díly Rebels. Bohužel, toto je téměř osamocený mohykán, proto si zaslouží 5*. "Anakin, I can´t leave you! Not this time!"..."Then you will die."

Kurňa, co to je? (2013) (pořad)

Název pořadu skvěle sedí ke každé věci, kterou vyplodí TV Barrandov. Vždy když Barrandov zapnu, tak mi jméno tohoto pořadu padne jako ulité pro celou TV.

Logan: Wolverine (2017)

!SPOILERS ARE EVERYWHERE! To je ten film zaslíbený, erkového ratingu a temné atmosféry plný. Wolverine se konečně dočkal. Týden potom, co jsem viděl otřesný první díl, jsem šel na tohle. Žádná očekávání, žádné tušení..a naprosté ohromení. Wolverine dokonal epochu svých filmů jedním epickým, který rozhodně stojí za shlédnutí. Celý film je nesmírně prosycen temnou atmosférou. Země roku 2029 není o moc modernější, jen se v ní lidé víc bojí a z mutantů už žije pouze Wolverine, jeho kamarád co nemá rád světlo a profesor X, uzavřený v cisterně. Stačí chvíle a Wolverine v tom zase lítá - tentokrát kvůli mexické imigrantce, která odhalí šokující a prasácký experiment jedné nadnárodní společnosti. Wolverine se po krátkém váhání ujme vraždící mladé mutantky Laury, která je jeho "sperma" dcerou. A bůh ví že to bylo správně. Tento "family road trip" ve složení starý kašlající Rosomák, pochcávající se profesor X a malá zabijácká potvůrka s růžovými brýlemi..skvělá volba. Motivace záporáků poněkud slabší, ale jejich herecké ztvárnění skvělé (Ave Holbrook!). Hudba se hodí k filmu, ale na samotný poslech to asi nebude. K nejlepším scénám patří vyrabování benzínky, večer u černošské rodiny (aneb jak za nejlepší večer života profesora X zaplatí smrtí tři černoši a asi dvacet zaměstnanců nadnárodní korporace) a závěrečná smrt Wolverina s jeho pohřbem, u kterého jsem se cítil hodně smutně - na brečení to nebylo, ale smutno bylo, to ano..měl jsem nepříjemný pocit. Dafne Keen byla trefou do černého, její hraní je skvělé, je uhrančivá a roztomilá. Co říci na závěr?! Film je skvělý a 5* si zaslouží. Sláva Wolverinovi a jeho drápům! ..."Dobře, chceš to vidět? Tak pojedeme! Za sedmero horama ty píčo!"....."Logane!" "Už se o tom nebudu bavit!" "Logane!" "Nebudu se o tom ba..." "Chce se mi čůrat."..."Je to blízko u vody..a...a..je to blízko úvody..a...kurva, seru na to!"....."V údolí už nejsou žádné zbraně" (závěrečné otočení kříže do znaku X je vrcholem a vždy ten moment ponesu ve své hlavě)