Ledově ostří (2007)

"Tihle hoši by snad probudili i mrtvolu." Aneb "V bibli se o tom nic nepíše!". No co vám budu povídat, výborná večerní podívaná, krátká, vtipná a úderná a lehce švihlá, přesně jak to má být. (Spoilery, samozřejmě) Jon Heder se představuje v roli Jimmyho McElroye, lehce přitepleného (a musím říct že sympatického) krasobruslaře ("Ta blondýna je chlap? Tý vole."), zatímco Will Ferrell najíždí na led jako Chezz Michael Michaels, drsný a sexem posedlý muž ("přišel a smetl Stockholmskou halu jako balík kvalitního evropského porna"). Tyhle dvě figurky už jsou samy o sobě kouzelné ("Nedávno vydal knihu poezie zvanou "Šoupnu ho tam jako báseň"") a co teprve, když po rvačce na pódiu přijdou oba o možnost závodit v mužském krasobruslení! Hoši musí spojit síly a vydat se do krasobruslení párového, což vzhledem k jejich povahám představuje výbornou zábavu. Jejich samotný nástup do společného domu poskytuje několik skvělých dialogů a člověk tuší, že se nudit nebude: "Sundáte si nejdřív boty, než šlápnete na toho Afghánce." "Proč bych šlapal na chlapa?" "Má na mysli koberec, afghánský." "Ty se v tom vyznáš?" "Možná že jo." "Já jsem pán koberců!" -------" Já chci spát sám." "Tak to bych ti radil, noc je pro mě temná chvíle." "Ta je temná pro každýho vole!" "Pokud ovšem nežiješ na Aljašce!" ---a legendární: "To není kartáč. To je Verticoli." Společně a s kopou hlášek se proderou až na "zimní hry" v Montrealu - potřebují však něco extra - a to něco je památná kombinace, zvaná Železný lotos! V Severní Koreji však neuspěla, chlap tam ženě usekl hlavu - oni dva to ovšem musí dokázat - a to vše proti nástrahám týmu Van Wanderbergových ("Tihle dva vyletěli z dělohy přímo na led"), protože Stranz a Fairchaild jako dvojice nedokážou přenést to, že by je porazil mužský pár a tak vyšlou svoji sestru, aby jako "sexuálně závislá" svedla Michaela a tím rozložila celý pár, protože Jimmy je do ní rovněž blázen. I přes to se však pár nakonec ve finále sejde ("Katie není žádná děvka!") a rozhodující chvíle začíná. Celé vystoupení je skvostné, do chvíle než si Michael vinou sabotáže konkurenčního páru zlomí kotník - hoši si tak na rozhodující Železný lotos vyměňují pozice. ("Přísahám, jestli mi usekneš hlavu...!" A v nejepičtějším momentu filmu nakonec uspějí! ("Michaels a McElroy přivedli legendu k životu!" "Scotte, já jsem se z toho počůral!") A v závěru člověk dostane i poučení: "Musím naříznout kalhoty." "Dobře, ale začněte u rozkroku, tam je nejlepší přístup." Co říci závěrem? Prostě je to úžasný film :) 5* jak vyšitých. "Byl jsem závislý na sexu, protože mě nikdo neměl rád. Ale dnes jsem se tu něco naučil. Že led nepatří sem - patří tam ven. Patří na kluziště. Tam může sloužit. Nikdy jsem neměl tátu - víte?! A je mi to jedno - protože teď mám svýho bráchu! Tohle je můj brácha - a tohle je jeho nová holka. A není to žádná děvka!" "Chezzi pojď, odvezou tě do nemocnice." "Cože? Nechat si ujít vůni zlata? Ani za nic!"

Kancelář Blaník - Biobabiš (2015) (epizoda)

"Vodníci, víly, skřeti, čert, tady jsme doma, to je Agrofert. Ovečky, pejsek a kočička, v náručí vítá nás Babiška." 5*

Soudkyně Barbara (2015) (pořad)

Čestná, drsná a spravedlivá. Soudkyně Barbara. S pomocí hudby od Two steps from hell zastaví každé zlo, které by se mohlo páchat v tomto státě! Silná žena, jež pomocí "poplatků za porušení kázně, v hodnotě 5000" dokáže odřídit celé soudní řízení jen svou autoritou. Tento pořád patří mezi další pecky stanice Bizárov, ovšem vyznačuje se tím, že člověka doopravdy zajímá, co za hnůj a "úchvatné" herecké výkony přijde v dalším díle. Bohužel, komentář je zbytečný. Mnohem lepší je ukázka přímo v komentáři. Tak začínáme! 35letá paní Jana zdědila pozemek po svém otci, který vlastnil studnu. Proti ní stojí její bývalý přítel, který podal žalobu, protože si do studny chodil pro vodu a ona ji zahradila. Soudkyně Barbara poslušně vyslechne obě strany, ovšem kde leží pravda?! Paní Jana tvrdí, že ohrazení pozemku ŽELEZNIČNÍMI PRAŽCI bylo naprosto v pořádku a že přímo to, že jimi obestavěla studnu a kolem to smrdí vůbec nevadí, protože je to její pozemek. Naproti tomu pan přítel, říkejme mu Igor, si stojí za tím, že ve studně byla křišťálová vodička a že starý otecko by jim ji určitě ponechal, zatímco jeho mladá dcerka, zhýčkaná městem, je jenom podvodná svině. Spor se začíná vyhrocovat, padají ostré výroky! "Vždyť ty pražce stejně smrdí jak hovno!" "Však se to říká v hospodě, že seš jen blbá kráva" "Bez tak je to jenom proto, že jsme se rozešli a ty jsi se se mnou nevyspal!" Soudkyně Barbara musí pana Igora krotit! "Uděluji vám pokutu 5000 korun za rušení soudního řízení." "Uděluji vám pokutu 5000 kč za rušení soudního řízení: ještě jednou a budu nucena zrušit soud!" "Pane navrhovateli, chcete abych ukončila soudní líčení? Dostáváte pokutu 5000!" "Děkuji" "NENÍ ZAČ!". Následují předvolání svědků. Paní Pavla, kamarádka Jany, je si se svým přesvědčivým hereckým výkonem jista, že vyhrála Oscara a hrdě konstatuje, že pan Igor může paní Janě vlézt na záda, protože ona má pravdu. Igor však předvolává svého zachránce - Bohouše z hospody! Bohouš se sice vytasí s plánem z roku 1936, ve kterém stojí, že pozemek dříve nepatřil nikomu, ale poté Igora hanebně zradí! Domnívá se totiž, že Igor pouze žárlí, že ho Jana opustila. Poslední svědek, který pomáhal stavět plot, se jen vyjádří v tom smyslu, že pražce vůbec nesmrdí a je to mnohem lepší než plot. SOUDKYNĚ BARBARA ROZHODNE - NEPŘEPÍNEJTE! - BUM, reklama - "Kurňa, co to je? Dnes večer na TV Barrandov"---"Seš jenom blbá kráva!" "A ty nemanželské dítě?" "Cože?" "Nebezpečné vztahy s Honzou Musilem, již zítra večer!" bla bla bla....o 10 minut později. "Soud praví, že paní Jana má pravdu." KONEC POŘADU! Naprostý bizár, totální a unikátní, ale je to sranda sledovat, takže 1* dát musím.

Duel Jaromíra Soukupa (2017) (pořad) odpad!

Jaromír Soukup vrací úder aneb stanice Bizárov přichází s další bizarní novinkou. Poté, co jsme dostali pravdivé příběhy ze soudní síně (#Barbara), skutečné příběhy zničených lidí (#Musil) a povídání si s "obrovskou" celebritou (#Brožová), tak nám skočil do branže i Jarda a to hned ve třech pořadech. Zahájil to v pořadu "Týden lezení do zádele" s Milošem, ze kterého vyrazil svoje (nepříliš) pohotové moderátory a nahradil je sám sebou. Změna hodně patrná - k horšímu. A vzhledem k tomu, jak skvělý moderátor se z něj stal, se rozhodl, že zabrousí ještě hlouběji. Jednu neděli zapnul ČT 1 a uviděl Vaška Hlodavce, v jeho pořadu - okamžitě s ním praštila okouzlující inspirace. "Založím si něco podobného a protože jsem se tak hrozně zlepšil, tak si to i sám odmoderuju!" Postavil si skleněnou kůlničku, narval do ní pár stolečků a židlí, načež si ven postavil komparzisty s cedulemi stran, které si pozval. To co z toho vzniklo je opravdová tragédie. Pan Soukup sice dokázal z odpadové televize vytvořit odpadovou televizi, kterou i někdo sleduje, ale ze sebe dobrého moderátora neudělal. Jednou položí otázku, načež ji musí 4x upřesňovat, a stejně pořád žvatlá dokola to stejné, gestikuluje rukama jak na slavnostech Máje a v případě nouze vytasí svou čarovnou tužtičku, aby zdůraznil, jak vážný se snaží být. Politici při čekání na jeho dokončení otázky usínají, načež si buď berou slovo sami od sebe (protože Jarda debatu rozhodně neřídí), nebo se začnou hádat, kdo by si ho měl vzít, za Soukupova: "Prosím o klid." Je to vskutku zoufalý pořad, moderátor mluví déle než hosté, není schopen zformulovat jednoduchou otázku, neumí řídit diskuzi..a lidé venku jsou na tom asi nejlepší - ze začátku mávají transparenty jak postřelení, ke konci se jen zoufale drží zábradlí, se sklopenými značkami k zemi. Jasný odpad! PS: Speciální kapitolou zcela pro sebe jsou reklamní bloky, které je schopen Barrandov střelit doprostřed Soukopovy věty. Vznikají tak podivuhodné situace, kdy Soukup mluví: "A nyní se přesunem.." BUM!!! Reklama: "Instinkty Jaromíra Soukupa, každou neděli na TV Barrandov" "Exkluziv Kateřiny Brožové" "Týden s prezidentem Jaromíra Soukupa". Jaromír Soukup s Kateřinou Brožovou ovládl celou televizi a zahltil ji svými otřesnými pořady, přičemž reklamu na ně si rve doprostřed svého dalšího pořadu, ultra děs!

96 hodin (2008)

Nikdy nese*te Liama Neesona. 5*

Total Recall (1990)

Mno, tak tohle asi nebylo úplně pro mě. V rámci své výpravy "za poznáním Arnolda" jsem se vrhl na Totál Rekál a musím říci, že mi to teda ale vůbec nesedlo! Arnold do všech bije a do koho nebije, tak toho mlátí. Na Marsu žijí mutanti, kteří vypadli z Verhoevenových nočních můr..no děs běs. Akce je udělaná docela zmatečně, což se film snaží zakrýt zvláštními udělátky, jako je vrták na tunely nebo výtah jezdící asi 3 machy. Celá struktura děje je divně roztahaná, Arnold poskakuje a mlátí sem a tam, hlavní záporák vypadá jak kdyby si odskočil z vedení nějáké ropné firmy a ne jako nějáký "ďábelský nepřítel". Jediným kladem filmu je drsný Michael Ironside, který by snad udělal i z reklamy na párky 2* dílo. Jo a pak ta rvačka dvou holek, to bylo..zajímavé. No každopádně mě tento "fenomén" jinak mých oblíbených 90.let minul a Arnold si bude muset chvíli počkat, než na něj zase najdu chuť.

Lví král (1994)

Lvího krále jsem viděl s obrovským zpožděním. Jiné děti měly na něm postavené dětství, moje stálo na Autech 1. I přesto mě tento film uchvátil a hned po právě zmiňovaných Autech je to pro mě nejlepší animák. Krásný příběh o souboji osobností, velice příjemné muzikálové vložky (a to na ně jinak skoro vůbec nejsem), výtečné charaktery, které si zapamatuje snad každý - u mě vede hlavně Pumba ("Mám hlad jak prase." "Pumbo, ty jsi prase." nebo "Co je to za prase?" "To myslíte mě? To myslíte mě? To myslíte mě? Pro vás - jsem pan Prase!"), v závěsu za ním hned Mufasa, který jako otcovská figura skvěle zapůsobil a SPOILER jeho odchod je nejlepším a zároveň nejsmutnějším momentem filmu SPOILER. Scar je perfektní sviňák, a to celé dokresluje dokonalá hudba od Hanse Pokojíčka. Tomu filmu není co vytknout. Krásný a jímavý příběh, který by mělo vidět každé dítě. 5*. "Scare, bratře, pomoz mi!" "Ať. Žije. Král!" ---- "Domov je tam kde si složíš zadek." ---- "Tak třeba tady Pumba - Když byl mladý divočák!" "Já byl mladý divo-čáááák!" "Velmi pěkné." "Díky."

Dunkerk (2017)

D-U-N-K-E-R-K. Já se tak těšil! Bože, jak já se těšil. Nolan - ještě jsem neviděl špatnej film! Druhá světová, to miluju! Budou tam i Němci, konečně taky, že to trvalo. Hans Zimmer jako skladatel! Oh můj bože, co může být lepšího? BUM. Realita - Christopher Nolan si u mě právě vybral první chybnou. 106 minutový film protkaný třemi linkami, které nenudí, člověka zajímají, zároveň však z nich nic nevycítí a ani si z nich nic neodnese, vytvářejí i z části dojem prázdna. To vše doplněné neustálým vrzáním dveří od Hanse Zimmera po celý film, orchestr už se po těch 106 minutách uvrzal k smrti. Nechám ale mluvit film sám za sebe, takže pozor, SPOILERY! - Dunkerk, 1940, doufáme v zázrak - letáčky - bum bum au bum ratatata, nestřílejte, jsem Brit! - pláž - "Tady stojí granátníci." - molo - plankton - plukovník se vážně dívá na moře - hodně lidí na pláži - pláž - loď - zachraňte raněné! - "Musíme jich zachránit aspoň 30 000, kvůli Churchillovi!" - lidé běží k lodi - dva vojáci běží k lodi s nosítky /BUM STŘIH/ "Tati, plujeme do války?" - "Ano synu, ty ale ne Georgi!" - George nasedá /BUM STŘIH/ Spitfiry - uch, přepadení! - Bf-109, mňam - ratatata - "Kde je velitel?"- "Asi v pr*eli, nevidím ho!" - "Letíme dál, piš si palivo!" /BUM STŘIH/ "Nechte tu nosítka a vypadněte na molo!" - Hlavně nebrat Frantíky! - Frantíky nebereme - "Churchill neoficiálně řekl že zachráníme jen naši armádu" - "Kurfa, Stuky!" - Bum, loď se potápí, evakuace! /BUM STŘIH/ Hele, voják - je otřesený - "Otočte to, tam je peklo!" - "Drž hubu a ty ho zamkni do podpalubí" - "Hej, pusťte mě ven! - je venku - "Vy jste to neotočil?" - au, bum, uf - "Já nevidím." - "To bude dobrý Georgi" /BUM STŘIH/ "Kolik máš galonů?" - "50, piš si to" /BUM STŘIH/ Dva vojáci, co nesli nosítka jsou na torpédoborci - chleba s marmeládou - "Kde je tvůj kamarád?"- "Pozoruje nahoře torpéda, co asi." - Bum, torpédo - "Evakuace, opusťte loď!" - nemluvný muž zachraňuje lidi z jídelny - "Vemte nás na člun!" - "Se převrhneme, buď ticho a nadnášej se" /BUM STŘIH/ ratatatata - Bf-109 s Heinkelem 111 - "Po nich dvojko" - ratatatata - "Koupil jsem to" - "Vyskoč" - "Vlny jsou klidný, přistanu na vodě." /BUM STŘIH/ "Je ten kluk v pořádku?"- "Samozřejmě bro, shodil jsi ho jen z 10 schodů přímo na hlavu" - "Ok, tak to jsem rád" /BUM STŘIH/ molo - pláž - Highlandeři - "Hej, kam jdete?" - "Ta loď se za přílivu zvedne" - jdou k lodi - molo - plukovník - "Armáda poslala flotilu malých lodí." - "Wut?" - "Civilisti." - "Potřebujeme torpédoborce" - blá blá blá blá /BUM STŘIH/ uch, chudák pilot nemůže z kabiny - přijíždí statečná loď a muž jenž ho zachrání - "Pěkné odpoledne" - "Snaž se letče 1!" - ratatata - Bf 109 mizí /BUM STŘIH/ "Už je tu příliv?" - "Ne." - "Sakra!" - "Uklidni se!" - ratatatata - "Co to je?" - "Na ně!" - "To je jen cvičná střelba šulínku" - klídek - to není cvičná střelba! - ucpěte ty díry /BUM STŘIH/ Heinkel 111 potápí minolovku - "Loď se potápí, evakuujte se!" - letec 1 pořád střílí mimo - "Přidej letče 1!" /BUM STŘIH/ "Ten tvůj kámoš je německej špion" - "Není" - francouzský kecy - "Je to zasranej frantík!" - "Zachránil nás" - "VYPADNI!" - ratatatata - "Plujeme!" - "Ucpěte díry!" - "Pane plukovníku, po té lodi se střílí" - "Francouzi ale drží perimetr!" - "To víš že jo." - ratatata - "Potápíme se, evakuujte se!" - Highlandeři, neznámý anglán a posr*anej frantík vyskakují - "Pane plukovníku, co vidíte?" - "DOMOV!" - "Ne, to je jen hromada lodí ty trdlo." - "Přidej letče 1" - ratatatata, Heinkel 111 dole - oh, olej hoří! - flotila "malých lodí" evakuuje vojáky - "Mámě tě chlapče!" - Letci 1 došel benzín - letí na nás Stuka! - Letec 1 krouží už asi půl hodiny bez paliva - "Pomoc, Stuka!" - ratatata - Letec 1 save the day! - flotila malých lodí se otáčí - "Pane plukovníku, tak jsme jich 30 000 zachránili" - "A 300 000 k tomu!" - "A to se vyplatí!" - Letec 1 otvírá kryt kokpitu a směřuje s chutí k německým liniím - "Pane plukovníku,vy neodplouváte?" - "Ne, radši budu tady na tom molu stát se stejně ztvrdlým pohledem ještě týden, než se evakuují Francouzi" - "Tak to good luck." - Letec 1 manuálně vysouvá podvozek - Vojáci připlouvají do Británie. - "Ten děda se nám ani nepodíval do očí, jsme ostudy." - Letec 1 přistává - "Vidíš, to nikdo nás nemá rád!" - Letec 1 střílí světlici do letadla - "Oh, oni nás mají rádi, dědek mi dal pivo!" - Letec 1 je zajat. - Churchillův proslov - konec filmu.-----------Pokud vás tento popis bavil, tak víte co je na filmu špatně. Pokud vás nebavil, tak na film nechoďte. Nolan zkouší svoji genialitu prolnout do války, ale nefunguje to. Stvořil technicky precizní, leč příběhově prázdný film. Je to škoda a jsem zvědav kdy ten hype opadne. 3* za technickou stránku, strnulého plukovníka zabijáka a "Dobré odpoledne" - Letce 1 Deus ex machina ponechávám bez komentáře, ti co viděli, ví o čem mluvím.

Den nezávislosti (1996)

No to je mi zase blbost. A zase úžasná americká blbost, tentokrát ji však nerežíruje Američan. Emmerich v nejlepší formě. "Srágory" z vesmíru přiletěly. Celý svět se třese strachem! Kdo ho zachrání?! Nejlepší americký prezident v dějinách, Whitmore, Will Smith aka Hiller alias pilot, jež zneškodnil ufona brzdícím padákem, Jeff Goldblum a jeho "geniální táta" a samozřejmě Russel Casse! Film má vše co má takový film mít - i po dvaceti letech špičkové efekty, strach z neznámého, debilní americké vlastenectví a herce, kteří dokážou svoje stupidní charaktery zahrát tak, že jim to věříte a zbožňujete to. V jakém jiném filmu koneckonců ožralý farmář sedne do kokpitu stíhačky a sestřelí 15 kilometrů širokou loď? Ve kterém jiném filmu je president USA takový frajer? Ve kterém jiném filmu zneškodní virus Trojan celou mimozemskou invazi? Ve kte..No darmo mluvit, prostě je to strašně zábavná ptákovina, skvěle se na to dívá a dokonce to má občas i cit na dramatické okamžiky. 5* procítěných amerických hvězd.----------"Bojujeme za své právo na život. Na existenci. A pokud dnes zvítězíme, 4. červenec již nebude jen naším americkým státním svátkem, ale bude dnem kdy celý svět vykřikl jednohlasně že se nikdy nenecháme uvrhnout do žádné temnoty, my se nenecháme vyhubit bez tvrdého boje! Chceme žít dál! A budeme žít dál! Dnes oslavujeme náš Den nezávislosti!----------"Ale pane, já nejsem Žid." "To mi nevadí, nikdo není dokonalý."-------------"Zbývá někomu ještě jedna střela?" "Promiňte zpoždění pane prezidente! Drobet jsem se zaseknul!" "Pilote jste ozbrojen?" "Ozbrojen a připraven pane!" "Kdo je ten chlap?!" "Dejte ho na příjem" "Pilote, nahlašte jméno!" "To jsem já, Russel Casse pane. Slíbil jsem že vás v tom nenechám! -------------------"No dobře vy vesmírný srágory! Jak říkala naše generace: "NA NĚĚ!"-----"Davide, bylo to dobré." "Díky pane prezidente." "Víc než dobré."-------"All you need is love. John Lennon. Zastřelenej zezadu, smutnej příběh."-----"Vítej na Zemi. BUM. Tomu já říkám blízký setkání."--"To jsem nevěděla že jste mě poznala." "Ale, já nechtěla nic říkat, volila jsem ty druhý."-----"Bombu. Atomovku na ně."

Auta 3 (2017)

No, no, no, no. Jsem velkým fanouškem Aut, vlastně hlavně 1. A ve 3 jsem věřil jako ve film, který se jedničkou bude inspirovat - podobně památné scény, skvělá hudba, zajímavé charaktery a celkově důraz na příběh, byť sebe víc dětinský nebo jednoduchý. A to se povedlo jen tak na půl. Prvních 10 minut filmu plně odpovídá mojí vizi - nahrazení starých závoďáku atp., smutek, Blesk jako poslední naděje - s přechodem do tréninkového centra se trochu ubere a nevím jestli to bylo to právě ořechové. Vyzdvihl bych ale část v Thomasvillu, obzvláště povídání o tom, jak si jeden starý závoďák ještě dokázal užít života, to mi skoro ukápla slza. Závěr je pro mě docela zklamáním, spíše jsem si to představoval víc klasičtější. Nová postava Cruz mi nepřišla dvakrát sympatická, možná proto to pro mě také drobně ztratilo, zbytek v pořádku - jen jsem si povšiml změn v českém dabingu - ve většině případů k horšímu, ale zase si překladatel víc pohrál s některými věcmi (Zátopek, Zagorová, Čeněk Urvalvejfuk) - takže svým způsobem se to vykompenzovalo. Hudba je docela zklamáním - převzaté motivy z Aut 1 fungují, ale nic moc nového na zapamatování se nevyskytuje. Celkem slabší 4* - zajímavý příběh a pasáž na začátku a v Thomasvillu super, jemné mínus za Cruz a trochu větší za slabší střední pasáž. Nakonec jsem rád že to dopadlo tak jak to dopadlo, ale smířen s tím nejsem. PS: Návštěva kina mě přesvědčila o tom, že pořád nevím co z těch malých harantů vyroste, v jedné "epické chvíli" se ozvalo asi 10x ty krávo, 10x ty kráso a 1x get rekt, no hrůza............."Sterlingu, nechcete se trochu projet, jako miliardář s miliardářem?"----"McQueene, kdyby jsi chtěl, tak okamžitě vyhodím Cala a vezmu tě do Dinoca." - "Uvědomujete si, že to slyším?" "Ano Cale, však se neboj, víš že jenom žertuji." .........."U nás v Dinocu jsme nikdy neměli špatného závodníka - snad kromě Cala." - "Pořád vás slyším."