Ukradená vzducholoď (1966)

Krásné klukovské dobrodružství, hlavně první půle je povedená. Pan Zeman byl machr, dokázal vykouzlit užasné obrazy. Tady je navíc i parádní hudba. Konec už trochu drhne, ale pořád velká paráda.

Góóól! (2005)

Tyhle filmy buď rádi máte, nebo ne. Já je mám docela rád, a tk tomu prominu i velkou naivitu a nepřesnosti například v možnosti angažování cizinců v Premier League, ale to není podstatné. Celkově zábavný film/pohádka. A dneska na to koukám podruhé a hele - on tam hraje taky Brian Johnson. Hergot kam jsem dal poprvé oči? Sokol ze mě nebude.

Policajt ze sámošky (2009)

Ano, je to ptákovina, ale tak nějak mile natočená. Kevin je sympaťák, Jayma pěkná a celé je to tak příjemně praštěné, že dávám za 3*.

Koule (1998)

Tento film bohužel nemá koule. Námětem je to podobné Cameronově Propasti, ovšem ta je propastně výš. Tedy vlastně tenhle film je propastně níž. Prostě James umí, tady to se nepovedlo.

Na hraně zítřka (2014)

Líbilo se mi to víc, než na Hromnice o den více - vycházelo to ze stejného nápadu. Ze začátku jsem se bál, co s tím autoři nakonec vymyslí, ale zhostili se toho velmi dobře. Takže velmi dobré.

Doktor Strange (2016)

S odřenýma ušima 2*. Scénář skoro žádný, logika také a ke všemu se mi ze všech těch prostorů, podprostorů a nadprostorů zamotala hlava. Časem už jsem nevěděl kde vlastně jsem. Sledovat to nalitej, tak jsem se asi poblil. Na druhou stranu Benedict je sympaťák a odvaha se tvůrcům upřít nedá. Ovšem to samo o sobě neudělá dobrý film.

Divoký západ s Robertem Redfordem (2016) (seriál)

Říká se, že Amerika nemá dějiny - je to samozřejmě nesmysl. Amerika dějiny má, pouze ne tak daleko zasahující, jako třeba Evropa - ta je má zase krátké proti Egyptu, nebo Číně. Dokument se mi líbí a to velmi. Řekl bych, že vysvětluje dějiny z pohledu obyčejných lidí, ukazuje motivaci hlavních "hrdinů" a řekl bych i nevyhnutelnost některých dějiných událostí. Může si to divolit, neboť je vše ještě "horké", existují fotgafie, písemné záznamy, potomci hlavních aktérů. Velmi zajímavé.

Godzilla (1998)

Emmerich nemá fantazii. On je pouze megaloman. To, že vtrhnu do restaurace a sežeru tam všechno co bude v mém dosahu, ještě si u toho prdnu, krknu a odplivnu pár litrů, když už nebude v žaludku místo ze mě nedělá gurmána ( či gurmeta), to jsem pouze nevychované a nenažrané prase. A přesně takhle se ve svých dílech chová Emmerich. Všeho hodně, všechno velké a hlavně všechno nejednou. Logika tam není vůbec, co se s ní zatěžovat,místo ní zbouráme další dům, čtvrť nebo město. Proč jsem tedy dal dvě - za Jeana Rena, za tu pěknou holku s krásně naivním ksichtíkem ( ne že by snad hrála, to ani náhodou, ale mě se líbila - prostě čirý sexismus v té nejprimitivnější podobě) a za Led Zeppelin. Takže Rollande, tobě ani ň. Nebreč a neškemrej, sám sis to zavinil.

Velké vítězství (1992)

Vida, existuje i film, kde Madonna není na pěst. už jen to je pozitivum. Jinak příjemný film, je tam vlastně vše a nenudí. Fajn počin. Pravda Green Davis mi nikdy nepřipadla krásná ( slovy klasika nechtěl bych ji samotnou potkati v lese), ale to je problém mého vkusu, nikoliv problém filmu.

Ohnivý kuře (2016) (seriál) odpad!

Viděl jsem nedopatřením jeden díl - a víc nechci. Chápu, že herci, štáb, scénáristé se musí něčím živit, ale pak se nemohou divit, že vznikne tohle "veledílo", za které slíznou odpad.