Šumná města (1995) (seriál)

Celkem bez váhání za 5*. Takto vtipně, příjemně a nenásilně skloubit historii architektury se zábavným pořadem umí málokdo. Pan Vávra je naštěstí dobrý architekt i dobrý průvodce a velmi vtipný a člověk. Dobrý samozřejmě není míněno jako známka ve škole.

Gebrian versus (2012) (pořad)

Adam Gebrian má architekturu rád a nebojí se říci svůj názor. To oceňuju, když se někdo nebojí jít s kůží na trh navíc své věci rozumí. Se vším bych se sice nestotožnil ( to by bylo divné), ale celkově velmi povedené.

Božská Florence (2016)

Meryl, Hugh i Simon výborní, námět dle skutečnosti zajímavý, možná trochu dlouhé, ale nutí to k zamyšlení a to mám u filmů rád. Byla to jen rozmazlená bohatá ženská, která si za peníze koupila vše co chtěla? Byla to velká láska mezi oběma protagonisty která omlouvá i tuhle velkou lež? Nebo má pravdu pan Kocáb, když zpívá "lásku si koupíš, ale běda, když si chceš koupit nadání" ?. Těžko říci, já osobně moc rád milosrdné lži nemám, ale to je můj náhled. Taky mě napadla jiná myšlenka - tady je samozřejmě jasně slyšet, že paní zpívá jak když tahá kočku za oces, ale je spousty oborů umění, kde se to tak jednoznačně nepozná. Když vidím některé výtvory či výkony některých performerů, mám pocit, že FFJ zdaleka není, či spíše nebyla jediná.

Propast (1989)

Můžeme si o Cameronovi myslet ledacos, ale filmy točit umí. Viděl jsem to několikrát a pořád mě to baví. Navíc tady hraje krásná Mary Elizabeth, které to opravdu sekne a je k sežrání.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017) odpad!

Múžu psát komentář, když jsem viděl půlku filmu? Ale jo můžu, když někdo natočí tohle, tak se asi může všechno. To je ale do nebe volající píčovina. No a to je všechno, co jsem chtěl napsat.

Sledge Hammer, policajt s.r.o. (1986) (seriál)

Sledge Hammer byl můj velmi oblíbený seriál, u kterého jsem dostával záchvaty smíchu. Pamatuji se, že jsem po posledním dílu čekal další, neboť jsem netušil, ža jich natočili tak málo. Vzhledem k tomu, že je to hodně dlouhá doba co jsem to viděl naposledy, zajímalo by mě jak by se mi to líbilo teď. Ale tuším, že pořád dost.

Happy Feet (2006) odpad!

Začínám chápat lovce tučňáků.

Odpadlík (1992) (seriál)

Musím dát za tři, sledovali jsme to s ženou a bylo nám fajn. Jasně, nostalgie a proč ne.

Pád Londýna (2016) odpad!

Mám nápad - natočíme pád Dlouhé Lhoty - na pohřbu místního předsedy MNV ( nyní starosty to pro ty déle narozené ) se sejdou vidláci z celého okresu. Mezi nimi i hrdinný opravář zemědělských strojů, bývalý příslušník roty paragánů. Po přepadení pohřbu teroristy s PVA ( protividlácká asociace ) dojde k likvidaci a postupnému zničení kostela, školy ( první polovina filmu) knihovny, STSky ( druhá polovina filmu ). Jako vraždící nástroje budou použity vidle, srpy, cepy a kombajn Forstricht (nebo jak se to píše) z bývalé NDR. Nakonec hrdina zvítězí a vezme si krásnou Boženu z prasečáku. No podle mě to vyjde levnějc a bude to stejná pitomost jako tohle. Jo mohl by mu pomáhat obecní blb Pepa Vyskoč, který tou blbostí kryje vrozenou genialitu ( toho bych si střihnul já, nebo Bruce Willis).

Zataženo, občas trakaře (2009)

Já vím, že mám poměrně dosti odlišný vkus od zbytku populace, ale přesto, jak tahle kokotina může mít 70% to teda opravdu nechápu. Tuctový příběh, celkem ničím neoslňující animace a ten nápad s děštěm z potravin to taky není žádná hitparáda. S bídou 1*.