Wild Wild West (1999)

Naprosto parádní jízda, bavil jsem se od začátku do konce. Výborně technické vychytávky, navíc jako bonus Salma, které to tady opravdu sekne a je k sežrání. Viděno několikrát, a líbí se mi to čím dál víc.

Až tak moc tě nežere (2009) odpad!

Nudááááá, strašná nuda. Prostě nemám frndu a tohle bude asi film pro něžnou půlku lidstva. Pokud se někomu líbí Scarlett Johansson možná bude spokojen, mě se nelíbí vůbec, takže ani tady to nezaboduje. Prostě vztahová sračka. Fujtajbl.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Zcela v rámci žánru, což je v podstatě pohádka o nadlidech nerespektující fyzikální zákony to je hodně dobrý. Nečekejte od toho existencionální drama, to snad může jenom idiot. Je to dosti odlehčené, vtipné a samozřejmě efekty jsou špičkové, koneckonců si to na ně vydělalo předchozími díly. Logika odešla na odpočinek, ale to u těchto filmů není nic vyjímečného. Koneckonců to samé lze říci třeba i o Karkulce. Statham, The Rock, Helen Mirren výborní, Theron sofistikovaná svině ( ostatně má zkušenosti ze Zrůdy) Russel pohodář. Jak říkám v rámci žánru zasloužené 4*. Pro mě daleko lepší než 7čka.

Policie Modrava - Nehoda (2017) (epizoda)

Od odpadu to dělí pouze pěkná šumavská krajina. Chápu, že není jednoduché napsat dobrou detektivku. Ale tohle je moc. Většina aktérů ( včetně zločinců ) jsou jak po lobotomii. Příklad manželka - černá vdova - ona zdědí dvakrát obrovský majetek a pracuje přitom jako zdravotní sestra? Ten co ho hrál pan Žák si zvolí za místo odmontování matic z auta parkoviště s hlídanou kamerou, jejíž záznam musí poté vymazat a vrhnout tak na sebe podezření? A to ho nenapadne, že majetek připadne ženě společníka, která ho k prodeji nejspíš přiměla, takže se dostane z deště pod okap? Vynechám perly typu povolené přední kolo zaviní smrtelnou nehodu - opravdu ta šance je hodně malá, nebo údajný úžasný nápad s porovnáním hlasů - já pana Žáka poznal hned. No prostě amaterismus, slabota. Bohužel. Předpokládám, že ztracený kamarádův syn bude jako červaná nit propleten do dalších dílů, pokud ne, tak to je slabá vata na vyplnění času. Jinak uživatel sorrow to pěkně vystihl.

Král Artuš: Legenda o meči (2017) odpad!

Jako videoklip by pár sekcí tohoto filmu mohlo fungovat. Možná i jako hodně ujetý komix ( nebo comix, záleží, jak to kdo píše). Ale jako legenda o Artušovi mě to tedy nenadchlo. Co nenadchlo - přímo nasralo. Ovšem zase ne tak moc, abych u toho po cca 45 minutách neusnul. Už začátek stojí za to - sloni větší než v Pánovi prstenů ( zřejmě jim zbyl program v počítači, tak to jenom zvětšili ). Podivně jednající postavy, zmatený děj, černoši a asiati v artušovské Anglii ( asi multikulty ústupek ). No vypadá to, že Guy neumí natočit film, tak to nahrazuje podobnýma slátaninama. Ještě jsi tam mohl v rámci genderových pomatenin Guy nacpat to, že Artuš byl vlastně žena, Merlinem přeoperovaná na muže (nebo opačně). To by byla teprve pecka!

Logan: Wolverine (2017)

Hodnotit tento film, nebo vůbec filmy tohoto typu je těžké. Podle mě jsou to vesměs srágory s povedenými efekty, ale pro milovníky komiksů je to asi něco jako Bible pro křesťana. Neboť jsem praktik a to co vidím na plátně si občas převádím do běžného života, pro mě je to film o magorovi s podivnou mutací, který je nebezpečný nejen svému okolí, ale hlavně sobě. Zprovodit podobý omyl ze světa nevidím jako špatný počin. Ten zbytek mutantních potvor jakbysmet. Děj má spoustu nelogičností - proč ty frackové prchají, když si můžou s pronásledovateli s odpuštěním vytřít prdel, proč Wolverin, když chce zmizet ze světa a být co nejvíc nenápadný na sebe pořád upozorňuje masakry atd. Není to ani odlehčené, aby to člověk nebral tak vážně, nemá to ani atmosféru je to prostě jenom maso, které se tváří jako existenční drama. Ty dvě hvězdy za Hugmanna a taky proto, aby si mě nějaký fanatický přívrženec komixů s přivázanýma kosama k rukám nenašel a neudělal ze mě jednoho z těch rosekanejch chudáků.

Ženy v pokušení (2010)

Poton co jsem viděl její výkon v tomto filmu, jsem přesvědčen, že paní Balcerová by s přehledem utáhla i plně naložený vlak. Ostatní nejsou špatní, ale Eliška je o tři délky vepředu. Bez ní by to bylo o dosti slabší, takto 4*.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Velmi špatné, nemá to žádné kouzlo, herci jako by ani nehráli - ostatně nebylo ani co. Ohrané klišé blbý voják / inteligentní aktivistka (novinářka) tomu také nepomohlo. Ještěři či hadi s nohama ( vlastně rukama ) to byla taky pěkná chujovina. To co bylo na původním King Kongovi kouzelné, to tady absolutně není. Ty dvě hvězdy za výbornou muziku, která to celé provázela a za Johna Reillyho, který snad jediný byl obohacením původního nápadu s přerostlou opicí.

Transformers: Zánik (2014) odpad!

Neuvěřitelná, totální píčovina za spousty peněz. Být Oskar za debilitu, nemá to konkurenci. Na druhou stranu nic Vám to nedá. Neber to za ty prachy.

Za každou cenu (2016)

Okomentoval bych to takto - poctivý, syrový moderní western. Co víc si člověk může přát.