• Pohádka

Franta mimozemšťan (2024)

Za mně dobrý. Není to film na Českého lva ani Oskara, ale jako oddechová komedie, proč ne? Jenom se divím, že lidi na moravské vesnici, kousek od Brna mluví tak spisovnou češtinou, absolutně bez dialektu.

Zalez do spacáku - Epizoda 1 (2024) (epizoda)

Dávám pět, i když vím, že to na pět není, tak natruc těm, co hodnotili dříve než to viděli.

Agrometal - Pohyby (2023) (epizoda)

Blbina, ale docela prdel, ne? A nedělejte machry.

Bob miluje Abisholu (2019) (seriál)

Nevím jak zasraným rasistům jako je Alexis74, ale mně se seriál líbí. Z komentáře výše jmenovaného je mi zle.

Vánoční příběh (2022)

Konečně hezký, laskavý a vtipný česky film. Už jsem začínal být vůči českým filmům skeptický. Velká poklona Kaiserovi a Lábusovi, to se jim zase skvěle partneřilo a bylo vidět, že je to baví. Bavilo mne to taky a moc.

Betlémské světlo (2022)

Ještě že nedám tolik na zdejší recenze. Po delší době česky film, který se mi líbil. Nikdo se nemůže trefit do vkusu každému, ale do mého vkusu se Svěráci trefili. Výborné obsazení, Svěrák s Kolářovou stále skvělí. Jen ta čeština. 😢

Hlava Medúzy - Vykročení do života (2021) (epizoda)

Nemůžu si pomoci, ale stejný příběh a zápletku jsem viděl zpracovaný v jiném kriminálním seriálu. Za to však herci ani režisér nemůžou. Nejvíc se těším na Heřmánka, koho zase zmasí.

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

Jako první díl série dobrý. Musí se do něj vejít více než do ostatních, proto trochu nahuštěné a místy zmatené. Teď už charaktery a hlavní dějovou linku známe a bude to jenom lepší. Aspoň tomu pevně věřím.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Janákovi se to opět podařilo, natočil pohádku, kterou mu zdejší rádoby odborníci úplně neztrhali. Gratuluji.

Vlastníci (2019)

Čekal jsem podle zdejšího hodnocení mnohem více. Ani komedie ani drama, pro mně průměrný a zapomenutelný film. Průměr, tedy za 3*, po jedné za Lábuse, Havlovou a Melíškovou.