Andělé s ocelovým hlasem (2004)

Bohužiaľ mne osobne moc nesedela tá réžia a prinajmenšom dosť ´osobitá´ práca s hudbou..nejaké soulovo rapové veci pridať k spomaleným záberom pochodu sufražetiek z roku 1912, no neviem neviem, či to je zrvona najvhodnejšia voľba. Celá prvá polovica filmu je robená akosi klipovo, jednotlivé scény zvláštne pospájané. Nehovorím, že to neni stráviteľné, ale odkedy opustí režisérka túto formu na posledných cca 40minút filmu, je to parádna jazda, ktorej nechýba potrebné napätie, tak nevyhnutné pre spracovanie takejto témy. Herecké obsadenie fajn. Hillary som to veril, celkovo film hodnotím tak na 70%. Napriek výhradám sa oplatí vidieť.

Sinister (2012)

Atmosféra, príbeh a Ethan každý za jednu hviezdu...Bohužiaľ som odhadol pointu asi v polke, kde (POZOR SPOILER) sa začína hovoriť o Baghulovi a čo je horšie, a pre mňa docela nepochopiteľné, celé rozuzlenie predsa prezráda samotný oficiálny plagát, čo považujem za podstatné mínus filmu. Ak sa ale radi bojíte a chcete sa nechať uniesť celkom napínavým príbehom choďte dotoho.

Ocelová pěst (2011)

Neskutočné, ak by som bol decko, tak krochkám blahom. Takto mi nezostáva len nič iné, ako chcieť byť opäť malým.-) A to v skutočnosti nemám rád box a bojové športy muža na muža. Tým sa to vlastne aj vysvetľuje, keďže v tomto filme bojujú hlavne stroje. Veľmi príjemná oddychovka s postrannou dejovou (rodinnou) linkou, ktorá je možno čírou kalkuláciou a okatým apelom na ´správnu´ rodinu, vďaka titulným predstaviteľom, mi však vôbec nevadila a som ochotný im ju aj zhltnúť. Na jednohubku zaslúžené 4*.

Temné stíny (2012)

Nič v zlom, ale nebyť to Tim Burton s Deppom, tak to má asi o 20 percent nižšie hodnotenie. Kostýmy, kulisy a celkovo obrazová stránka filmu, je taká ako sa od Burtona očakáva, Depp však až tak neočarí a najväčším mínusom filmu je jeho deficit vtipu. Nie, že by tam nebol, je ho však žalostne málo. Pripadá mi to, ako keby sa Burton s Deppom stretli jedno poobede pri flaši whisky a kým ju dopili, vymysleli tento film od námetu až po scenár..50%

Loganův útěk (1976)

Ťažko povedať ako pôsobil Logan´s Run v čase svojho uverejnenia. Hippie vek pomaly strácal svoje najväčšie čaro, ľudia začínali cítiť okovy spoločnosti a nemožnosť úniku. Preto tipujem, že vtejto dobe by som takýto film prijal určite s otvorenejšou náručou. Dnes to, čo ponúka určite nestačí, aj keď námet je to určite nesmrteľný. A keďže mám sci-fi rád, tak budem zhovievavý a odpustím nie príliš dokonalú zmenšenú maketu sveta 23-storočia(ináč ostatné efekty celkom na úrovni), nepresvedčivé herecké výkony, diery v konaní postáv (a vlastne celej populácie budúceho sveta) a zbytočnú stopáž. A k úcte k veku filmu hodnotím za 60%, odporúčam však hlavne fanúšikom žánru! (Apropó v českom dabingu poteší Werich a jeho blázon, ktorý ako by mu z oka vypadol:-)

Bitevní loď (2012) odpad!

Je to tak na 1 hviezdu za efekty, ale musím dať odpad, keďže ostatné veci ako dialógy, celý dej, klasické pretláčenie amerikanizmu, kde v každom druhom zábere vidieť americkú vlajku, absolútna absencia vtipu, naprostá nelogickosť sú urážkou hoci len priemerného diváka, bažiaceho aspoň po priemernom zážitku.

Na jídle záleží (2008)

Waw, trocha mi to síce pripomína spracovaním Tajomstvo, ktoré ma až tak neoslovilo, každopádne, ale díky za každý takýto dokument, ktorý ľudom ponúka alternatívu. A tento navyše nekončí len pritom, že stravujte sa zdravšie, budete predchádzať mnohým chorobám, ale poukazuje aj nato, prečo lekári, farmaceutický priemysel a koniec koncov hlavne samotní ľudia takto nečinia...Odporúčam skutočne každému!!! 90%

Beznadějný trouba (2011)

Pomerne odľahčená verzia Návratu Idiota, hlavný hrdina trocha pripomína Duda z Big Lebowskeho, dva razy ma dostal svojim počínaním úplne do kolien. K tomu príjemná hudba a nutno dodať, že celkový výsledný efekt vôbec nepôsobí ako väčšina súčasnej Americkej komediálnej produkcie. Minimálne 75%.

Great Balls of Fire! (1989)

Životopisná dráma, ktorá by si však skôr zaslúžila žánrové označenie komédia. Keď mám Great Balls Of Fire porovnať s podobnými ´Ray´ alebo ´Walk The Line´ , tak z tejto trojice je toto určite najvtipnejšie spracované. Verím, že život s J.L.Lewisom určite nebol často med lízať, či ste bol jeho bratranec, alebo jeho žena, keďže bol excentrický a svojský ako väčšina slávnejších rock´n´rollových interpretov. To, že však na pódiu ´žiaril ako diamant´ sa nedá poprieť. Jednu hviezdu strhávam paradoxne práve zato spracovanie, keďže sa film rozhodol byť viacej vtipný ako vypovedať o realite (flaška a pohárik v ruke sú tu len veľmi nenápadne načrtnuté, takisto je veľmi krátko a ´vtipno´ podaná scéna ako manželku podvádzal). Odporúčam však pozrieť a zistiť si niečo aj o jeho ďaľšom živote, keďže si napríklad pred mesiacom (marec, 2012) zobral už svoju 7iedmu ženu, čo svedčí minimálne o jeho hravom charaktere :-)