Titan (2021)

David Cronenberg meets Nicolas Windig Refn meets Barbora Škrlová. (Co se příspěvku k žánru body horroru týče, určitě na prvním místě doporučuju Possesor od mladého Cronenberga.)

Gunda (2020)

Film má kromě jiného i tu vlastnost, že dává možnost vyniknout méně inteligentnim lidem: například při projekci na 47. Letní filmové škole jich za námi v řadě sedělo hned několik a po většinu času se filmu/zvířatům posmívali (asi jim přišlo vtipné, že má treba slepice jednu nohu nebo že prasátko hledá svoje ztracené potomky? nevím); když český distributor umístil trailer na sociální sítě, v komentářích se hned objevily obrázky uzeného masa atp. Každopádně je dobré se něčím takovým nenechat odradit. Film postavený na budování empatie mezi člověkem (divákem) a zvířetem je kromě jiného skvělý v tom, že zachycuje emoce a prožívání světa nikoliv u obvyklých podezřelých, jako jsou zejména různí domácí mazlíčci, ale u těch, u kterých na to nejsme zvyklí - a o to silnější je jeho výpověď.

30 stříbrných (2020) (seriál)

guilty pleasure par excellence (Dan Brown meets španělská telenovela meets céčkový horror)

Possessor (2020)

young cronenberg is the new old cronenberg

Tenet (2020)

Já tomu filmu vůbec nerozumím, ale líbí se mi, jak to tam droní.

Watchmen (2019) (seriál)

Geniální scénář (zejm. s ohledem na rozvinutí mytologie původního komiksu), skvělá hudba od Reznora/Rosse, vše ale trochu sráží slabší režie/kamera a často jen průměrné herecké výkony, což je veliká škoda.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Překlad názvu do češtiny není příliš zdařilý, doporučuji opravit na: Star Wars: Vzestup Skywalkerů

Joker (2019)

Overrated.

Staříci (2019)

Je škoda, že autoři nedokázali filmu, resp. jeho postavám a závěru, dodat vetší hloubku. Snímek totiž jinak výrazně překonává běžnou českou produkci a obsazení Schmitzera bylo trefou do černého (viz zejm. scénu, kdy s havajským věncem kolem krku projíždí domovem důchodců!). Kdyby se k tomu přidala větší hloubka postav, dialogů a celkového vyznění (závěr), mohli jsme tu místo dobrého filmu mít film výborný. Je to velká škoda, protože autoři byli velmi blízko!