Hra (2019)

Byť se film tváří jako "artová" záležitost (4:3, černobílý), svými kvalitami (špatně napsané/nepřesvědčivé zahrané postavy, dialogy, které se nedají poslouchat, hudba zcela mimo atd.) připomíná spíše nepovedenou televizní inscenaci. Příliš nerozumím tomu, proč zrovna tohle chce někdo posílat do kina.

Avengers: Endgame (2019)

Překvapuje mě především často zaznívající chvála scénáristické práce, která mi tu naopak přijde velmi slabá - film je prakticky bez překvapivých zvratů, bez originálních nápadů. V tomto kontextu nechápu ani historii kolem "spoilerů" - přijde mi, že tam ani nebylo moc co prozrazovat ... Ani po výtvarné stránce to není zajímavé, byť "výpravnost" celého filmu k tomu přímo vybízí - výsledek však považuji za odfláknutý (a teď nemluvím o kvalitě "efektů", ale spíše o kreativních nápadech a jejich propracovanosti) ...

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Třetí série zůstává ve stínu té první a druhé. Namísto nových nápadů dominuje snaha o recyklaci myšlenek a postupů z první série (ztracené dětí, prolínání časových linií opakovaného vyšetřování). Zejména prvních pět dílů příběh příliš brzdí (mohlo jich být tak o dva méně). Vyprávění dostává "drajv" až v 5.-7. dílu. Zatímco napětí vztahu mezi ústředním manželským párem je tak trochu nedotažené, řešení detektivní linie příběhu se zdá být až příliš laciné - příběh důchodců otevírajících na stará kolena nedořešený případ místy působí (nezáměrně) komicky a nepřesvědčivě, možná i vinou maskování, které nikdy nemůže být dokonalé (v těchto případech dávám přednost obsazení jiných herců). Příběh rovněž postrádá atmosféru - krajina zde není "dvanáctým hráčem", jak tomu bylo v předchozích dvou sériích. Stejně tak práce s hudbou pokulhává. Jednoznačně nejslabší článek celé série.

MOST! (2019) (seriál)

Škoda slabé režie, která potenciál seriálu nevytěžila ani z poloviny.

Úsměvy smutných mužů (2018)

Rok ďábla mínus všechno, co bylo na Roku ďábla vtipné, originální a povedené.

Záhada Silver Lake (2018)

V žánrovém označení filmu by mělo být uvedeno také "komedie", což tam k datu zveřejnění tohoto komentáře chybí.

Marketa Lazarová (1967)

MARKÉTA LAZAROVÁ je jako středověký BLADE RUNNER, ve kterém futuristické město nahradily zasněžené lesy a pláně české krajiny a místo replikantů zde řádí Josef Kemr (Kozlík) a jeho banda. Když se pak na obzoru objeví záhadná postava, není to Harrison Ford, nýbrž Vladimír Menšík (Bernard), který, rozmlouvaje s Bohem, si s sebou vede svoji věrnou ovečku.

Všechno bude (2018)

LFŠ 2018: Velké zklamání. Příběh bez pointy. Šablonovité postavy bez hloubky. Lacinný humor založený na samoúčelných vulgaritách. Po celkem slibném Rodinném filmu to vypadá jako rezignace na kvalitu.