• Western

Město (2010)

Červená knihovna jako když vyšije.

Insomnie (2002)

Kvůli takovýmhle filmům stojí zato hodnotit na CSFD.

Podraz (1973)

Režisér si s divákem hraje až do konce. Se mnou teda jo.

Pustina (2016) (seriál)

Mně přišlo, že scénář nedržel pohromadě. Jeden celý díl byl věnovaný Duškovi, další zoufalství Stivínové, jiný poměrům v pasťáku... Nějak to Hulík nedokázal skloubit dohromady. Odbyté byly vztahy lidí ve vsi (v reálu v "našem" Běsně), které si zasloužily rozpracování a dramatizaci, konec taky vůbec nebyl přesvědčivý. Taky mi dost vadilo, že děj je situovaný do polsko-českého pohraničí, zatímco se v ilustračních záběrech pořád objevuje Jezeří a důlní jámy na Mostecku s Hněvínem v pozadí. Ale byla to zajímavá zábava a také herci byli dobří, zejména Noha a Stivínová.

Mazel (2012)

Komický námět zpracovaný se severskou pochmurností.

Východní přísliby (2007)

Nebýt závěrečného kýčovitého polibku nad miminem, dal bych plnou.

Hořící keř (2013) (TV film)

Kdybych mohl, dám těch hvězdiček deset. Hnusná, odporná doba to byla. Prožil jsem ji na vlastní kůži.

Noční vlak do Lisabonu (2013)

Proti knížce ve filmu chybí tři postavy: Amadeova manželka, druhá sestra a přítel, s nímž se seznámil v nočním vlaku do Lisabonu a u kterého bydlel. Některé motivy byly přidané: dramatické převezení Estefanie přes hranice a hlavně identita mladé ženy, kterou na začátku potkal Gregorius na mostě. Ale vůbec nebyly ke škodě, naopak. Konec konců v té podobě, jak je román napsaný- se sáhodlouhými úryvky z Amadeovy filosofické knihy, dopisy otci a otci Amadeovi atd. - by to bylo prakticky nezfilmovatelné. Mimořádné dílo, i díky Ironsovi. A vůbec nevadilo, že nebyl plešatý jako Gregorius v knize :)

Hříšní andělé (1938)

Když už jsem okomentoval oba předchozí filmy, které jsem s Cagneyem viděl, tak i tenhle. Moderně natočený film, navíc s morálním poselstvím. Nepamatuji si, že bych kdy viděl gangsterku, v níž by jednou z hlavních postav byl kněz, navíc katolický (v Americe).