Malé ženy (2019)

Věřím, že se tady najde spousta jak to říct slušně, méně inteligentních a zainteresovaných osob, které budou tvrdit jak tento film je jenom dílo nějakých feministek, které chtějí dokázat, že i ženy toho hodně dokážou. No a přesně o tom to je, já jsem zastánce toho, že ženy můžou dělat všechno co si zamanou a tento film to výborně vystihuje, v době kdy se k ženám chovalo jen jako ke kusu majetku. Příběh sester, které mají každá vlastní vizi na svojí budoucnost, byla skvělá podívaná i díky výbornému obsazení.

Ledové království II (2019)

Jednička byla fantastická, bohužel dvojka pro mě o hodně klesla na kvalitě. Za co jsem rád, je doplnění příběhu o rodičích princezen, nic méně to je tak vše.

Kořist (2019)

Chápu proč se takové filmy označují jako horror a zároveň tomu vůbec nerozumím. Souboje s krokodýli už jsme ve filmech měli několikrát, nic méně to že jí krokodýl zakousne ruku zatímco drží pistoli a on pak čeká než vystřelí, je docela směšný když krokodýl by měl mít ten valící reflex, kdy se začne okamžitě s kořistí převalovat co jí zakousne. Buď ty dokumenty kecaj a nebo tento film je naprostá hloupost.

Hellboy: Královna krve (2019)

Nový Hellboy, vypadá o trochu lépe než původní. Bohužel přidat tam víc krve a rozsekávání na kusy ve stylu Rkového ratingu, nepomůže k tomu aby se lidi do toho zamilovali, jak nejpíš tvůrci očekávali. Legenda o Artušovi spojená s Hellboyem, je víc než směšná a naprosto zničila potenciál filmu. Aspoň teda pro mě.

Doom: Annihilation (2019)

Rozhodně se to v trochu více věcech podobá herní předloze než předchozí film s Dwaynem Johansonem a Karlem Urbanem. Nejsem ani odpůrce toho, že hlavní postava tady je ženská. Drsný vojačky tady máme už dlouho. Nic méně zplácat něco rychle dohromady, s velmi omezenými prostředky a věřit že to bude fungovat, protože je to světoznámá herní značka. To prostě nemůže dopadnout dobře, herní fanoušci jsou až moc nároční a nechápou, že nejde X hodinová hra, kterou si každý hraje posvém přenést do 100 minutového filmu na který jen koukáte a říkáte jak by jste to vy zahráli jinak. Snažil jsem se tedy koukat, aniž by jsem porovnával s herní ságou, i tak to nedosáhlo víc jak na 2 hvězdy.

Captain Marvel (2019)

Skvělý origin film pro Captain Marvel. Brie Larson je tady super sympatická, aspoň pro mě. Omlazení Jackson a Clark Gregg jsou taky super ikdyž CGI v těchto věcech má ještě kus cesty před sebou protože to stále vypadá docela uměle v určitých momentech. Příběh na Marvelovku nenáročný, akce trošku smolně vygraduje na začátku a pak to dlouho uvadne a spíš zjišťujete zápletku než se dostanete k pořádné finální bitce. I tak to celkově na mě udělalo mega dojem a za mě jeden z tom origin filmů od Marvelu.

Avengers: Endgame (2019)

Velkolepé finále jedné kapitoly. Jako mega Nerd jsem nadšený i přesto, že spousta věcí se dala předvídat. Jasná pocta pro základní kameny hrdinů, kteří tuto obří Marvel ságu odstartovali. Povedené zakončení pro některé z nich. Připomínka na předchozí filmy z jiného pohledu, je naprosto skvěle zpracovaná. CGI fakt nerozumím že nevyhrálo ty vizuální efekty, ale co naděláme. Akce byla super, vtipy byli super. Zkrátka vynikající zakončení.

Annabelle 3 (2019)

Bez dvojice Vera Farmiga a Patrick Wilson to prostě nemá tu sílu, jasně ve dvojce nebyli vůbec, ale aspoň tam byli zajímavější postavy. Tady děvčata jsou nevýrazná, romance se sousedem je zbytečná, ale asi je to trend mí nějakou romanci ve filmu. Nejvíc ten finální zážitek pokazil Vlkodlak nakonci, to už bylo moc.

Aladin (2019)

Mě se to líbilo, na animák to možná nemá. Nic méně Will Smith válí, ostatní obsazení je taky docela v pohodě. Příběh je známý, CGI je vcelku obstojné. Songy jsou boží, takže proč né.

6 underground: Tajné operace (2019)

Akce, akce a zase jen akce. Ryan v roli trochu šíleného boháče, kterého napadlo vzít spravedlnost do vlastních rukou. To zkrátka vypovídá samo o sobě, kdo chce vidět nenáročnou a sem tam vtipnou akci, tohle je povedená práce.