Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

8/10. Hororovější Marvel? Sem s tím! Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství je po delší (po hodně delší) době odlišnější MCU film. Aspoň v tom, že má v sobě prvky hororu, což můžeme děkovat režisérovi (Sam Raimi). A co zbytek? Je mi jasné, že u plno lidí to nenaplnilo očekávání, ale mně celkem ano. I když jsem čekal větší šílenství a víc postav, tak ve výsledku se mi to hodně líbilo a i dané camea se mi líbila. Byla tam slabší camea např. Captain Marvel, ale to mi bylo úplně jedno, protože tu postavu stejně rád nemám. Příběh není žádná věda a film se prakticky nezastaví a nezpomalí (aspoň na chvíli), což je ten problém toho filmu, ale i tak jsem se bavil a Marvel mě zase utvrdil, že mě nenadchne ani nezklame a vždy z toho vyjde koukatelná věc, ale žádná průlomová.

Svatba na první pohled (2020) (pořad)

8/10. I když je to bizarní, tak se to společně s Výměnou manželek stalo moje guilty pleasure. Přijde mi to jako ta lepší Reality Show tady v Česku a rozhodně je to koukatelnější než polovina nynější televizní tvorby.

Občanský průkaz (2010)

9/10. Velice zajímavý film, na který jsem narazil úplnou náhodou. A to na české filmy extra nejsem, ale tohle se mi opravdu líbilo. Líbilo se mi zasazení do doby, líbila se mi (a to hodně) ústřední čtveřice a taktéž scénář a styl natočení.

Spalovač mrtvol (1968)

10/10. V tomhle vděčím škole. Protože pana Ladislava Fukse a jeho Spalovače mrtvol jsem měl v četbě, a proto jsem se jako pilný a čtivý student rozhodl podívat na film. Byl jsem velice příjemně překvapen, že existuje takový typ českého filmu a pan Hrušínský to zahrál opravdu výborně. Bylo to správně psycho, správně nechutný a správně natočený. Hrušínský si měl získal hned v prvních scénách a věřil jsem mu snad všechno. Černobílé natočené tomu sedlo ještě víc.

Projekt X (2012)

10/10. Asi sen každého, mít takovou party. A nebo ne? Projekt X je přesně ten film, který vám ukáže kam až to může zajít když se skupinka rozhodne pozvat "pár" lidí k sobě domů. Nicméně mě se to líbilo. Líbilo se mi jakým stylem to bylo natočené (tkz. found footage) a hodně se mi líbil i soundtrack. Zhlédl jsem to dvakrát, a to skoro po sobě, což se u mě neděje. Já totiž většinou nekoukám na filmy znovu, ale jedu rovnou další. Jenže Projekt X má v sobě takovou jiskru a jakmile začne party a začnou tam hrát ty písničky tak jsem si to neskutečně užíval. Pak ve finále co se stane a jak vlastně na to reagují rodiče mě velice překvapilo a v reálu by se to možná asi ani nestalo. Ale líbil se mi záměr tvůrců obsadit (v té době) méně známější herce aby to působilo více reálně. Škoda jen, že jsem se k tomuhle nedostal dříve, protože bych si to užil ještě víc.

Rychle a zběsile 9 (2021)

6/10. Rychle a zběsile pomalu dojíždí a jde to vidět. Ono by ani nevadilo to, že Domovi dali bratra z ničeho nic. Tam vadí extrémně ty nelogické scény. Ano i předešlé díly měly, ale tohle je už jiný level.. Na Romana tam střílí vojáci co jedou přímo za ním a netrefí ho, pak vystřílí asi 12 vojáku když je obklíčený, pak tam máte geniální auto, kterým letí až do vesmíru a pak převrácení toho obrněného vozidla. A ještě vlastně Domův skok s autem, kde se držel pouze lana. No hrůza.. hrůza. Když bych pominul toto, tak flashbacky byli překvapivě hodně dobré a líbili se mi. I vysvětlení proč se Dom a Jacob rozdělili a dokonce se mi líbilo i vysvětlení Hana. Ano bylo to takové.. neslané.. ale aspoň to vymysleli takhle a ne nějak přímo nelogicky. Na to že předešlý díl byl hodně dobře hodnocený a na to že to režíroval Justin Lin, tak bída. Nicméně Rychle a zběsile sága má u mě stále místečko v srdíčku a zajímá mě co vymyslí do posledních dvou dílu. Jen doufám, že to nebude horší než tohle.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

10/10. No já se královsky bavil. Musím říct, že na to jaký až odpor mám k novým českým filmům, tak Kozub se Štáfkem mi vše vylepšili. Je pravda, že jsem se o to začal zajímat až v tu chvíli kdy vyšlo najevo, že ustřední postavy budou YouTubeři a mě zajímalo jak si to Češi podají. Velice ale velice se mi líbila postava Tomáše Magnuska, který parodoval "slavného" Jardu Kováře a ta scéna s hovnem mě dostala. Kozuba jsem zahlédl už ve Třech Tygrech, takže od něho jsem věděl asi co dostanu a Štáfek mě velice překvapil. Jinak to finále? To by mě ani ve snu nenapadlo. Celkově mi to na českou tvorbu příjde v jistém slovasmyslu originálnější. Hlavně, že to je Komedie s velkým K a ne ty slátaniny co vznikají kolem. Big Up hoši! Těším se na víc!

Resident Evil: Raccoon City (2021)

9/10. Vzhledem k tomu, že nejsem herní fanoušek a nikdy jsem Resident Evil nehrál, tak jsem si film překvapivě velice užil. Líbila se mi hororovější atmosféra a celý openning v sirotčinci. Dále musím vypíchnout Robbieho a Toma Hoppera, kvůli kterým jsem se na tohle vlastně z velké části podíval. Film kombinuje první dva herní díly a tady jsem asi měl tu výhodu, protože mi přišlo že ten film to pojal tak, že pro diváka co nikdy nehrál hry, tak mu to ani nepřijde (že by něco chybělo nebo že to je zkombinované), což je dobře. I když je to jeden z těch B-éčkovějších filmů, tak stojí za zhlednutí. Už jenom pro sympaťáka Toma Hoppera.

Elita - Série 5 (2022) (série)

8/10. (Menší Spoilery) Nemám ještě uspořádané myšlenky.. 5 série totiž pracuje, nebo lépe řečeno, začíná pracovat s vážnějšími tématy. A seriál má hned o něco jinší smysl, teď už to totiž není o té kriminalitě/o nějaké vraždě, teď to jede přes vztahy, přes hrozná témata a ono to je dobře, že se na to poukazuje a že se o tom mluví, jen stylem jak je to natočené, tak se vám to dostane tak moc pod kůži až mi to nedělá dobře. Stále si stojím za tím, že Elite měla svůj peak na konci 3.série, ta by fungovala i jako výborné finále seriálu, ale jakýmsi způsobem jsem rád, že se vydali tímhle směrem. I když tam nemáme už valnou většinu původního castu (nejvíc mi chybí Guzmán), tak to funguje. Taktéž tahle sezona vybočuje z těch dosavadních snad nejvíce. Nemáme tady milion flashfowardu na něcí smrt apod, to se mi líbilo a to taky podle mě zkazilo tu čtvrtou sérii, která se snažila moc tlačit na standard seriálu. Tvůrci se asi báli reakce diváku. Nejlepší charakter development v této sérii má asi Phillipe. A finále nám naznačovalo, že příjdeme o další dvě OG postavy? Snad ne. Podle mě tvůrci mají slušně našlápnuto na pokračování a udělali by nejlíp kdyby oznámili, že 6. série bude poslední.

Dobrá znamení (2019) (seriál)

9/10. (Knížku jsem nečetl) Veliká škoda, že jsem to furt a furt odkládal. Přitom Good Omens je taková ideální jednohubka co se dá stihnout i za den. Ústřední duo, Michael Sheen a David Tennant, hlavně Davida, jsem si hned oblíbil. Taktéž se mi líbilo pojetí Nebe, Pekla, Armageddonu a andělů s démony. Připomínalo mi to místy Supernatural, ale to je jednom kvůli tomu, že jsem to viděl první a Crowley! Ale musím se přiznat, že první epizody mi sedli více, hlavně ta úplně první. Ještě chci vypíchnout scény z minulosti a i tu epizodu, kde první asi půl hoďku jsme strávili právě tam - ŤIP ŤOP! Ach jak já miluju britské filmy a seriály.