• Thriller

Chlapci a chlapi (1988) (seriál)

Nemůžu opomenout, že před lety to byl hit a ústřední postavy jako třeba Kyslík se staly nezapomenutelnými, ač už dnes to už neosloví.

Colette (2013)

Slabší 4* za námět, snahu, Arnošta Lustiga a za slušný závěr. Začátek byl nepřirozený nebo spíše nepřirozeně nadabovaný, uprostřed mi prostě vadil Mádl, který se do takovéhle role prostě nehodí. Škoda. Závěr připomíná knihu Ztracená manželka, ale těchto neuvěřitelných shledání bylo samozřejmě více, i v mé vlastní rodině.

Až po uši (2014) (seriál)

Dobře se na to kouká, ale občas je to na můj vkus trochu přemrštěné. Jinak herecké obsazení výborné. Slušný průměr. Osobně se mi Dokonalý svět s Čvančarovou líbil víc.

Normal (2009)

Jako rekonstrukce ok, jako film co ma pobavit velka slabota. Vrah normal, obhajce nenormal.

Anonym (2011)

Prvni polovina hodne nezazivna, presto zajimava verze jak to vlastne tenkrat mohlo byt a za to zvysuji hodnoceni, prestoze obcas to bylo na vypnuti. Pravy Shakespeare jako otrapa a vyderac ...proc ne?

Obchodní dům Paradise (2012) (seriál)

Po druhé sérii zvyšuji ze 4 hvězd na 5! BBC přineslo opět skvělý viktoriánský skvost. Druhá série přinesla více napětí, intrik a emocí. Je jisté, že těm, co se líbil Downton Abbey se zalíbí i The Paradise! ... a Mr. Moray! ;-)

Jak přežít na Aljašce (2013) (seriál)

Po druhé sezóně zvedám hodnocení, protože je vynikající. Poučili se z první sezóny, která byla spíš taková pohodová, týmy se měnily a hlavně táhly za jeden provaz. Za to dvojka se rozjela ve vylepšené podobě se 4 týmy (Horalové, Zálesáci, Vytrvalci a Vojáci) a každý z nich se snaží do cíle dorazit jako první. Nechybí napětí, krásná příroda, ani 3 skvělé charaktery z 1. série: Marty, Tyler a Dallas. https://www.facebook.com/UltimateSurvivalAlaska

Cranford (2007) (seriál)

Anglické Zvonokosy a hysterické paničky. Pěkné a kvalitní, ale nevtáhlo mě to do Cranfordu, což mě trochu mrzí. Možná byla chyba dívat se na to po Downton Abbey (shodou okolností se do Cranfordu přestěhoval Mr Carson). Nebyla to Austen, nebyl to Dickens, byl to milý miniseriálek, který jsem si nemohla nechat ujít, ale nezůstane mi v srdci ani v mysli. Tři plus nebo čtyři mínus.

Jak vyváznout živý s Bearem Gryllsem (2013) (pořad)

Je to slabší survival reality show, protože účastníci jsou zelenáči, co snad nebyli nikdy ani na táboře... i Bear se chytal už párkrát za hlavu a docela si je vychutnává, když jim dává jíst různou havěť. Je to ale prostě Bear Grylls a Nový Zéland, tak je to fajn podívaná. BG si ze svého koníčku udělal opravdové impérium. Jinak Naked and Afraid je momentálně lepší survival show.

Lesní duch (2013)

Pro mě spíš odporné než strašidelné, s využitím všech tradičních/klišé hororových prvků: 5 mladých lidí, osamocená chata v lese, monstra, bouřka, motorová pila. Nepřekavapilo + nepostrašilo = nepobavilo.