• Thriller

Copacabana (2010)

Místo slunné pláže a vysmáté komedie, drama z deštivé Francie/Belgie o vztahu dospělé dcery a nestálé, osamělé matky, za jejíž spontánnost se dcera začne stydět. Matka se však vytrvale snaží nalézt k ní znovu cestu. Příjemný příběh, lehce depresívní, možná neoslní, ale rozhodně nenudí. Navíc excelentní Isabelle Huppert, které hořká role padne opět na míru.

Láska nebeská (2003)

Občas trochu humor přitažený za vlasy, ale nemůžu zapřít kouzlo, které tento film má, příjemné tempo, atmosféru, energii, dokáže vyvolat úsměv, emoce a i nějakou tu zašlou osobní vzpomínku. A ten herecký koktejl...!

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Tak trochu přímý přenos z hrůzné konference, kde se v podstatě schválilo již předem rozhodnuté. Vynikající konverzační drama, z kterého mrazí i zůstává rozum stát. Zejména pro ty, které zajímá historie 2. sv. války.

Letní bouře (2004)

Moc hezký příběh o vyrovnávání se s homosexualitou, podmalovaný pěknou hudbou. Má své chyby, ale poselství bylo citlivě předáno. V německé tvorbě oblíbené téma a tady zdařile zpracované. Hrozně se mi navíc líbila symbolika, kdy spadl strom a oddělil hl. hrdinu od ostatních. Pro mě jeden z nej gay filmů, který snad i přidá někomu na odvaze ke "coming out".

Kukačka (2002)

Překvapení a zážitek dohromady. Syrově krásná příroda, jednoduchost, absurdně komická situace a neuvěřitelně prostý, nám tak vzdálený, život Laponců. Zároveň nevtíravé vtažení do děje, divák je vlastně jediný, kdo vtipným rozhovorům ve stylu "jeden o koze a druhý o voze" díky titulkům rozumí." Moc se mi to líbilo!

Evropa, Evropa (1990)

Knížka se mi před lety líbila, možná o trochu víc než její filmová podoba, kde mě ale za to v závěru překvapil a potěšil skutečný Salomon Perel.

Perníkový táta (2008) (seriál)

S těžkým srdcem, ale neskrývaným obdivem musím přiznat, že tento seriál u mě porazil i Dextera!

Caravaggio (1986)

Mé nadšení z historického dramatu pohasínalo pomalu, ale jistě. Uhaslo ve chvíli, kdy se objevila kalkulačka a nezachránil to už ani Sean Bean. A tak se dobrovolně připojuji k druhému táboru, který se pro toto moderně pojaté umělecké dílo nedokázal nadchnout.

Dallas (1978) (seriál)

Dát míň než 4* tak si připadám jako pokrytec, když jsem si tenkrát běžela koupit všechny díly v knižní podobě. :-D Vidět to dnes, hodnocení by šlo bez pochyb hodně dolů, ale kdoví, jaké dáme hodnocení skvělým seriálům, co běží dnes, za 10-20 let... možná budou další generaci připadat stejně směšně jako dnes Ewingové z Dallasu... Vidět znovu všechny díly a přehodnocovat nemám sílu. Budu tedy shovívavá a raději si počkám na nově ohlášený seriál Dallas 2012.