• Fantasy

Ant-Man (2015)

Na druhé pozretie ma to zaujalo dokonca ešte viac ako na prvé. Spojenie Dannyho parťákov a klasického Marveláckeho filmu je veľmi sympatické a film to tak celkovo, spolu s množstvom (väčšinou vydareného) humoru, oživí. Technicky ako vždy bezchybné a cast je vynikajúci tiež. 8.5/10

My (2019)

Ako tu (a nielen tu) čítam recenzie, asi budem jeden z mála, ale mne sa to páčilo omnoho viac ako Uteč, predchádzajúci film rovnakého režiséra. Dôvodom bude práve opravenie a vylepšenie nedostatkov z už-spomenutého filmu, konkrétne pútavosť a zábavnosť snímku. Šialené tempo filmu sa prakticky od začiatku nezastaví, až kým nevyeskaluje do ohromného finále. Prekvapia tiež bezchybne mrazivé výkony od VŠETKÝCH hercov a herečiek, v popredí s úžasnou Lupitou Nyong'o. Mrazivá je tiež hudba, bezchybné zas výprava a kostými. Na tomto filme nevidím ani jednu chybu a už teraz sa teším na ďaľší počin pána režiséra. 10/10

The Nurse (2017)

Keby som si nečítal o čom to má byť, možno by ma to aj prekvapilo. Atmosféra by tu aj bola ale napätie teda nie. Na hranici 2 a 3 hviezdičiek. 4.5/10

Sestra (2018)

Vizuálne pekné a tam to končí. Žiadny príbeh, žiadne pôsobivé scény, žiadna atmosféra, žiadne napätie... Len nuda, nuda a nuda. Dokonca ešte horšie ako Anabelle (prvá časť, druhú som ešte nevidel), pretože tam aspoň tá jedna scéna vniknutia satanistov do domu zaujala, ale tu proste nič. Dokonca aj tie dve hviezdičky sa mi zdajú veľa, ešte porozmýšľam. 2.5/10

Zachraňte pana Bankse (2013)

Tak nakoniec celkom paradox, že sa mi film o Mary Poppins páčil viac ako samotná Mary Poppins, ale už je to raz tak... Prelínanie rovno troch dejových línii, rátajúc aj príbeh Mary Poppins, divákovi otvára nové obzory a my zisťujeme ako to vlastne naozaj bolo. Na čele s perfektnou Emmou Thompson a ako vždy výborným Tomom Hanksom sa divák, často s otvorenými ústami, necháva unášať dejom zasadeným v krásnych prostrediach so špičkovými kostýmami a hudbou. 10/10

Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho (2019) (seriál)

O Ted Bundym som toho pred pozretím dokumentu príliš nevedel, takže v mojom hodnotení je zahrnutý aj pocit prekvapenia a znechutenia naraz, z jeho života a skutkov. Jeho príbeh je vykladaný podrobne, avšak prehľadne a hlavne zaujímavo, bez nudenia. Dokument u diváka vyvoláva širokú paletu emócií od hnevu a smútku až po strach či bezradnosť. Autentické dobové zábery nielen samotného Bundyho, jeho obetí a súdneho procesu ale aj prostredí, ako Seattle, v ktorých páchal svoje zločiny, pomáhajú divákovi vžiť sa do tehdajšieho sveta. Oceňujem tiež fakt, že každá epizóda sa viaže na určitú tému Bundyho príbehu (detstvo a začiatky-samotné zločiny-úniky-súdny proces). Nemám čo vytknúť 10/10

Mary Poppins se vrací (2018)

Prvú časť som videl len nedávno, preto k nej nejaký emočný vzťah typu "klasika" nemám, hoci bol ten film dobrý. Tento, ako správne pokračovanie, pridáva všade všetkého viac a ide mu to veľmi dobre. Hudobné čísla sú vynikajúce s chytľavými pesničkami a vtipnými textami, rovnako ako náročnými a zaujímavými tanečnými vystúpeniami. Veľmi oceňujem fakt, že sa tvorcovia nesnažili o remake (ako je v súčasnosti trendom) ale o pokračovanie, čím sa príbeh Mary Poppins, no najmä Banksovcov, posúva vopred, i keď tak isto ako v prvej časti ide skôr o to detské čaro a atmosféru ako o svetoborný dej. Ďalším veľkým plusom je, okrem výpravy a kostýmov, aj herecké obsadenie na čele s rovnako perfektnou Emily Blunt ako je Mary Poppins. Vyzdvihnem ešte Meryl Streep, ktorá aj na malej ploche dokázala vytvoriť najlepšiu časť filmu. Presne toto si predstavujem, keď niekto povie "muzikál". 9.5/10

Holmes a Watson (2018)

Nechutný, trápny humor ale čo iné sme čakali? Ja som dostal presne čo som očakával plus pár originánych fórov, na ktorých som sa často aj zasmial. Podradne dokonca priznávam, že som pointu neodhalil a ako bonus herecké obsadenie, ktoré prekvapilo a zabavilo. Čisté guilty pleasure 5/10

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Stále nadpriemerný animák plný emócií, ktorý baví aj dospelšie publikum, mal som však pocit, že pozerám tretí krát na to isté. Zase tu máme lovca drakov-záporáka aj novoobjavený svet (v prvom filme jaskyňa drakov, v druhom obydlie Štikútovej matky a zároveň dračia rezervácia...), hoci prekrásne vyzerajúci. 7/10

Piknik na Hanging Rock (2018) (seriál)

Vizuálne veľmi pôsobivé, vďaka krásnym dobovým kostýmom a podmanivej kamere, dejovo však riedke a často zadrhujúce sa. Pomalšie tempo v tomto prípade neprospieva a jediné, čo diváka nakoniec drží pri obrazovke je zvedavosť ohľadom záverečného rozuzlenia. V podstate si stačí pozrieť prvú a poslednú epizódu. Neuspokojivé 5/10