LOH 2016 Rio de Janeiro: Slavnostní zahájení (2016) (pořad) odpad!

Ne, tohle ne. Přehumanizovaná show vyplněná strachem, zaměřující se, jak už je poslední léta zvykem, na to nejhorší, co se zrovna naskýtá. Celé je to plné vyschlých moralizujících dědků, vypouštějící jedno pseudo-moudro za druhým. To vše za doprovodu velmi velmi špatné hudby a dalších (ne)kulturních eko-vložek, i barvy v pestrém nesouladu. Jasně nejhorší zahajovací ceremoniál, který jsem zatím viděl; alespoň už je minulostí a onen směšně hloupý rasový nuceně přírodní mír Mne nebude nadále obtěžovat. Mimochodem Dubohlava s Dusíkem nejlépe umlčet, děsní breptové.

Poslední samuraj (2003)

There is Life in every breath. ~ Nemám příliš v oblibě Asii, ač Japonsko z těch všech tamních kultur pro Mě vychází nejlépe. Nemám extra v lásce ani samuraje - jejich styl, filozofii, kodex...; přesto několik aspektů kolem nich Mi přijde vysoce inspirující i atraktivní. Tento film svým obsahem není se Mnou v absolutním souladu povětšinu stopáže; byť stále se po shlédnutí cítím velice obohacen a výrazně emotivně posílen. Přeci jen zde hraje hlavní roli můj herec ze všech nejoblíbenější, a tradičně excelentně. Pochopitelně hudebně je to takřka dokonalé, vzhledem ke skladateli. I tak je to celé stále velmi zvláštní, vskutku, neboť jsem očekával, že výsledný efekt bude po letech již nižší. Mimochodem, krásu tu nacházím v detailech a taktéž množství myšlenek, mající hodnotu, jež nabízí důvody k zamyšlení, jsou zde k nalezení od začátku do konce. Aneb jak by to mohlo všechno krásně fungovat v úctě a tolik potřebném obousměrném respektu. Zkrátka těžko slovy popsatelný poklad, ač slz po letech rozhodně neubývá. Velemocně krásné...

Spalovač mrtvol (1968)

Nikdo nebude trpět. Spasím je všecky. ~ Jedinečný skvost české i světové kinematografie. Mistr Hrušínský, alias pan Kopfrkingl, zde představuje sílu a důležitost kremace i přesvědčení, které s dostatečným odhodláním dokáže (nejen) spálit úplně vše, co mu překáží v cestě. Přirozeně je to do posledního záběru fantasticky natočené a ještě fantastičtěji zahrané, radost pohledět. Vskutku čarokrásné a s vdechnutým černým humorem v mnoha scénách. Co více si přát? Lehce v pozadí taktéž zpestřuje příběh i dopad na diváka vzrůstající moc nacismu. Prostě povinnost každého tohle vidět. Sieg heil!

Zachraňte vojína Ryana (1998) odpad!

Ach Spielberg, zase jeho film dostal pět panáčků téměř za nic (kamera byla fajn). Prolog je vyloženě směšnej, alespoň rychle přepne do vylodění, které je celkem dobře zpracované a jediné líbivé, i když je to taky dobré sci-fi a Němci by museli být velcí looseři, aby se nechali takhle rychle ojebat. Potom už se pro změnu všichni pomátnou a přestanou dávat smysl. Nelogicky se proto několik vojáků odebere za nepřátelské linie za záchranou jednoho, prý extrémně důležitého, odůvodněno naprosto dementním příběhem. A to je taky celé, ještě se odehraje spousta scén, které jsou vyloženě k smíchu a já si v tichosti pro sebe říkám, jak hodně zbytečný a zavádějící snímek byl opět natočen. Zdejší hodnocení je vyložené absurdní a vlastně jelikož Saving Private Ryan již stejně každý viděl, může si divák o téhle přehvězdičkované glorifikaci odpadu udělat obrázek sám; tedy za předpokladu, že mu to ještě nezávisle myslí, narozdíl od stádovité ubečené většiny.

Pelíšky (1999)

Šukání je pro děcka. ~ Pěkně se to tady všechno sešlo, lehlo, slehlo v předokupačním ladění, skěle dobové a kultovní především. Bolek si tu dal svoji druhou nejlepší roli a bolševismem nasátý Donutil je taky výborný. Tradičně úžasný Dušek předvedl jak umí autentického soudruha a Kodet nejen, že ho za to řádně mrskne holí, ale taky doplní rozhovory nejedním stylově vykřičeným souvětím. Dialogy jsou jinak velmi vtipné a dalo by se i napsat, jak je každý třetí nezapomenutelný a nehledě na počet shlédnutí. Nedávno jsem zrovna, tak po sedmé, viděl celé a bavil jsem se stejně fantasticky jako poprvé. Hřebejkovo mistrovské dílo.

Opeth - The Roundhouse Tapes (2007) (koncert)

Riding the fires of the northern gold, I've searched the eye. I laugh under the weeping moon. ~ Nejlepší živák od Opeth. Progresivně omračující tempo jízda s úžasně a nejlépe zahraným Under The Weeping Moon v historii Opeth koncertů. Magické! Závěrečný Blackwater Park spolu s encored Demon Of The Fall už je nepopsatelný. Atmosféře pouze dosti škodí stupidní obecenstvo, které by potřebovalo mírumilovně postřílet a na místě rituálně spálit. Mínusem budiž i kratší stopáž, která by snesla 15 - 20 minut v klidu navíc. Jinak je Åkerfeldt v ráži a vše je minimálně dle očekávání.

Páni kluci (1975) odpad!

Velmi dobře si pamatuji, jak jsem byl jako malý nucen prarodiči dívat se na tento údajně vysoce zábavný, krásný a poučný příběh. Též si velmi dobře vybavuji, jak jsem byl kárán a nepochopen, když jsem se celou stopáž za břicho smíchy popadal z té vší glorifikované stupidity. S odstupem let mám ze sebe o to větší radost, jak jsem již tehdy byl schopen perfektně rozlišit kvalitu od rozbředlého lejna. Však taky Plívová, s vrozenou tendencí rozhýbávat hovna po plátně, za celou její současnou existenci na poli filmu nic kloudného nenatočila. Pokud tedy neoPLÍVáte nějakou fekální úchylkou, pak by se vám totiž podobný humusný kompost mohl líbit třeba alespoň na dotek, a přimělo by vás to plýtvat hvězdami přesně tak, jak můžeme vidět tady kolem.

Probudím se včera (2012) odpad!

Tak jsem si po delší době pustil český film. Líbil se mi námět, slušné hodnocení, Mádla jsem zkušeně ignoroval s myšlenkou, že dobrý námět přeci přebije hororové neherecké obsazení. Bohužel ještě než naběhly úvodní titulky, tak jsem byl svědkem jakéhosi prologu, který svou ultra dementní nechutností je schopen tvořit zvratky i z éteru, takže je úplně jedno, jestli má divák za sebou vícedenní půst, poblije se stejně. Bystřejší čtenář ví, že dobrý námět se tedy nekoná a do science fiction bych to řadil především kvůli neuvěřitelnosti a to nejen díky zázračné funkci zvratkového generátoru, ale hlavně odpadní hloubce, ve kterém se tenhle neidentifikovatelný výron celý odehrává. Jak může vůbec někdo něco takového natočit, sehrát, vyprodukovat... A MYSLÍ TO JAKO VÁŽNĚ?! Jak může mít tenhle nadsvětelný hyper (trochu té sci-fi terminologie) GRC průměrné hodnocení nad 60% od více než 25 tisíc uživatelů? To mám teda hodně nechutnej sen. No přeci by se nenašlo takové množství zdejších, co by přehodnocovalo tak vrcholně odporný, absolutně nevtipný souhrn hnisajících velkosraček?!! A ten anti-talent Mádl je perfektní neherec! Potrvá snad dalších deset let, než si to průměrný český producent uvědomí, a přestane ten opičí tupoxicht obsazovat do každé pubertální role? Zase mne nepochopte špatně, nehereckých katastrof je tam mnohem více. Vskutku neuvěřitelný, i ten Troška vypadá jako Oscarový režisér. Dokud se bude těmhle výjebům sypat tolik hvězd a financí, tak se úpadek, nebo spíše výpadek, českého filmu nijak nezmění. Jo a Šmídmajer! Ten by měl jít nekompromisně do izolace na příštích minimálně padesát let, do pravého ruského gulagu a klidně zpátky v čase!

Pozemšťané (2005) odpad!

Další z řady matoucích dokumentů dělaných přesně tak, aby záměrně pobláznil ty méně uvědomělé, nebo poskytl pseudo-argument fanatickým retardům, bojujících za prosluněné utopické zítřky. Earthlings ukazuje samozřejmě jen to nejhorší a to nejen obsahově, ale i kvalitou záznamu. Phoenix do toho prská v té nejsmutnější tónině těžce hloupoučké věty, zplozené nějakým fatálním pomatencem a již v úvodu, v první části, se "řeší" téma domácích mazlíčků a to za soustavného oplakávání jejich úhynu, přičemž je nabídnuto "geniální" řešení, které má být aplikováno i na ty zaběhlé či toulající se, prostě je všechny obřezat, vykastrovat (HAHahaha). To bezpochyby vyřeší úplně všechno, že mě to ještě nenapadlo. Hnedle zanesu zvěř k veterinářům, ta bude mít jistě ukrutnou radost ze ztráty svých orgánů. Už v ten moment jsem tuhle nablitou agitku chtěl setřít, ale jelikož jsem velmi důkladný, pokračoval jsem! Po rozjezdu se přejde hned na tvrdost a ukrutnost a násilí, kdy je vše podané tak, že se to děje úplně všude na každém rohu, kde si kdejakej floutek s kloboukem přijde k obyčejné krávě, pohraje si s vemenem, stáhne ju z kůže a se strnulým úsměvem na rtech, za zvuků podřadné country hudby, si pečlivě vyhoní. Důkazem má být jakási pohybující se šmouha na obrazovce, kterou už stejně divák nevidí, protože pokud má srdce, tak se jeho oči přirozeně dávno topí v nezastavitelném proudu slz. Tvůrci ale nekompromisně pokračují dál a předkládají v podstatě úplně všechno, co se jim podařilo vyhrabat a použít k manipulaci. Takže se kope do zvířat, bouchá do zvířat, řeže do zvířat a samozřejmě poukazuje na nedostatečný či pro větší efekt přímo nechutný a nejnechutnější místa pro jejich (od)chov. Do toho neustálý komentář balancujíc na samotné hranici pláče a mnoho "nejchytřejších" slov poukazující na to, že by asi vážně bylo nejlepší zbavit se všeho živočišného, protože i v tom nejpřívětivějším případě, se pro maso zvíře stejně musí zapíchnout i na láskyplné biofarmě. Zkrátka emotivní manipulace v praxi, která vzhledem k masivnímu počtu pěti hvězd v hodnocení stále dobře funguje. Přitom koho například při nákupu zajímá, kdo a jakým způsobem se podílel na výrobě a distribuci určitého zboží? Každý to má u prdele! Je mu fuk, co vše se semlelo předtím, než si mohl do regálu sáhnout pro pytlík kešu oříšků. Je mu fuk, kde a kdo vypěstoval zkurvenou okurku a jak se při tom měl. A co teprve takovej balíček rýže, hmm? Jak ten se asi měl a jaký má původ? A jak vlastně zjistím, jestli s ním někdo sjetej při zásobování mrsknul o podlahu? Také jsem záměrně vybral veganské produkty. Kdo z vás vůbec ví, co je všechno zapotřebí pro to, aby si mohl zákazník koupit třebas balení mořských řas, hmm? A přirozeně je úplně jedno, jestli je to označkované jako "BIO", nebo ne; velmi často je to jen laciný reklamní tah a často se dokonce můžeme setkat s tím, že 'nebio' produkty jsou kvalitnější a nechcal na ně cikán při sklizni. Zapojte mozek pozemšťané, je to jen hra na city a vy tenhle cirkus vaším chováním podporujete. Zvířata se maj skvěle, humanoidní bytosti se maj skvěle a v každé populaci čehokoliv, se dá najít část, která se má na hovno. Mám kvůli tomu vyšilovat a mít se z toho taky na hovno, protože se našlo něco v mém vnímání, co se má zrovna na hovno? To by bylo přeci k posrání. Každá bytost se vyživuje přesně dle její momentální úrovně vědomí a Země k tomu poskytuje ideální podmínky. Budeme snad trestat masožravá zvířata za to, že si uloví a rozpářou jejich oblíbenou pochoutku? A co teprve všelijaké roztodivné rozkladače, kteří spucujou ponechané zbytky? No co si to ty miniaturní svině dovolují, některé se požírají i navzájem! Earthlings na ně! Pokud má tedy někdo chuť, tak ať si dá, když mu chutná. Mimochodem já sám maso nejím, stejně jako spoustu jiných potravin, protože mi nedělaj dobře (ani chuťově), a přesto by mne ve snu nenapadlo, nutit do mého výživového stylu kohokoliv dalšího a už vůbec ne vyrábět podobné zavádějicí přijeblé motion picture verbovačky a cejchovat se vege/vega/vego značkami.

Whiplash (2014)

You're in the first chair. Let's see if it's because you're cute... Yep. That's why. ~ Simmons je geniální a je nádhera sledovat, že po tolika ubohých rolích dostane Fletchera a vystřihne ho takovým způsobem, že ostatní si loví spodní čelist z podlahy. Bravo, velmi zasloužená soška! Takového učitele mít, musí být sen každého muzikanta, ohromná porce inspirace a hudební geniality. Teller mne také překvapil a pasuje sem úplně perfektně do posledního krvácejícího puchýře. Též je to po dlouhé době film, kde každá napsaná respektive pronešná věta má své místo a pointu, čiže jsem bez potřeby vrhat počas celé projekce do svého kbelíčku na zvratky plynoucí ze scenáristické stupidity. Damien Chazelle to navíc mistrně zrežíroval, a nechává mne potupně, ale přesto s radostí, beze slov! Fantasticky dokonalá podívaná, kterou si budu častokráte opakovat stále dokola.