Špinavé ulice (1973)

2,5 Skvelý De Niro a veľmi silný záver filmu nedokážu vykompenzovať nudu, ktorú som prežíval celý film. Sledovať celý film nejaké debilné postavy, ktoré prežívajú debilné zážitky a majú svoje debilné problémy,  naozaj netuším, čo ma má na tom baviť. Keď k tomu pripočítam pesničky z režisérovej súkromnej zbierky, ktoré sú síce fajn, ale sú povkladané do filmu bez ladu a skladu a nejako neladia s filmom, tak to vidím len ako slabší priemer, s prižmúrením oka 2,5.

Cimrman v říši hudby (2006) (divadelní záznam)

4,5 Jedna z najlepších Cimrmanoviek, pri pozeraní ktorej som až slzil. Ako vidím hodnotenie, ktoré je výrazne nižšie ako u iných hier, tak podozrievam väčšinu užívateľov, že to vôbec nepochopili. Buď im Smetana, či Wagner nič nehovoria, alebo nerozumejú srande na účet českej veľkohubosti. Seminár je skvelý, opera mala prekvapujúco vysokú hudobnú úroveň, aj keď humoru tam už bolo menej.

Mé jméno je Nikdo (1973)

2,5 Na to, že sú pod tým podpísaní Leone a Morricone a že tam hraje Henry Fonda, to bolo pre mňa dosť sklamanie. Keby som to chcel brať vážnejšie, tak mi to príde hlúpe, na komédiu je to zase málo vtipné. Akoby sa ten film celý čas nevedel rozhodnúť, čo chce byť. Mal by som skôr dať 2-ku, ale Morriconeho hudba to zachraňovala a bolo tam aj pár vtipných momentov.

Údolí stínů (2002)

Zúfalo nepatričný patriotizmus, trápny pátos prekladaný smiešnym panbožkovaním, všetkého je tam podstatne viac ako som schopný zniesť. Prečo potom tak vysoké hodnotenie? Kvôli Melovi ale hlavne kvôli skvelo natočeným bojovým akciám. Pri ich sledovaní som sa nechal uniesť a zabudol som na všetky tie nezmysly okolo. Slabšia 3-ka, s odstupom času by som si to niekedy opäť pozrel v originálnom znení.

V pravé poledne (1952)

3,5  Výborná prvá polovica, skvelo budovaná atmosféra a psychológia postav. V druhej polovici sa ale žiaľ atmosféra akosi vytráca, scény nie sú také pôsobivé, psychologická hĺbka mizne. Pár vecí, ktoré pôsobia trochu nezmyselne a celý film degradujú. Niekedy by som si to dal znova, najlepšie v originálnom znení.

Horečka sobotní noci (1977)

Prekvapujúco kvalitný film aj po 40-tich rokoch. Výborný soundtrack, výborná kamera, tanečná choreografia, zaujímavé postavy v zaujímavom príbehu, to všetko dokopy tvorí podmanivú atmosféru. A to nie som žiaden fanúšik disko hudby, skupiny Bee Gees, ani tanca ako takého. Napriek tomu mi to všetko veľmi sadlo. Bavili ma v podstate všetky dejové linky okolo Tonyho - rodičia, brat, dievča čo ho strašne chce, dievča čo ho nechce (Stephanie), parta, parťák Bobby.

Fimfárum 2 (2006)

O niečo slabšie ako jednotka, za 3,5 aj drobné. Moře ... za 4, Tři sestry za 3, Hrbáči za 3 a Paleček za 4.

Po čem ženy touží (2000)

4,5 Jedna z top romantických komédií. V tomto žánri je podobná kvalita pomerne zriedkavá. Má to výborný a hlavne originálny scenár a perfektné herecké výkony, najmä Mela Gibsona a Helen Hunt.

Vražda v salónním coupé (1997) (divadelní záznam)

Asi najslabší seminár, ktorý som videl, pritom jeden z najdlhších. Hra je celkom zábavná, aj keď v inom obsadení by zrejme vyznela lepšie (Smoljak bol dobrý).

Oheň (1991)

To sa mi snáď len zdalo. Skoro všetko zle! Herecké drevo v hlavnej roli (jeden z mojich "obľúbených" bratov), neuveriteľne prihlúply príbeh, množstvo klišoidného pátosu (Steven vs. manželka, vs. syn, vs. brat, ...), trápnosti typu scéna s podpaľačom Rolandom, akoby vystrihnutá z paródie na Mlčanie jahniat (aj keď sú oba filmy natočené v tom istom roku), veľké množstvo póz typu "ja som najväčší chlapák". Ideme do akcie, možno práve v plameňoch umierajú ľudia, ale my budeme na všetky strany rozdávať široké americké úsmevy, veď my sme tí chlapáci, kam sa hrabú krotitelia duchov. Veľmi som chcel mať tento film od môjho obľúbeného režiséra rád, aj ma do istého času celkom bavil (napriek viacerým výhradám), ale po objasnení zápletky som ostal znechutený. Je mi záhadou, ako sa mohli v takomto filme objaviť také mená ako Ron Howard, Hans Zimmer, Robert De Niro a ďalší. Iba kvôli nim nejdem s hodnotením ešte nižšie.