Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Vypečená rodinka zmutovaných zrůd způsobí, že pro účastníky reality show se natáčení stane skutečným bojem o přežití. Nebývale často se zde vyskytuje příčina smrti: sekera. Plusové body tedy rozhodně nejsou na straně hostů, nýbrž na straně domácích, kteří dokonale znají své teritorium. A jelikož mají kladný vztah ke konzumaci lidského masa a řídí se zásadou, aby nic nepřišlo nazmar, divák je i svědkem jejich vybraného stolování. Film za prvním dílem rozhodně nezaostává a dle mého názoru je kvalitativně na stejné úrovni.

Sliz (1988)

Zajímavé sci-fi s tou správnou atmosférou 80. let. Z oblohy se jeden říjnový večer poblíž amerického městečka snese cosi, co obsahuje všepožírající sliz., který se extrémně rychle zvětšuje po pozření lidských těl. A tak můžeme sledovat postupnou eliminaci obyvatel městečka. Na scéně se také objeví vědci - biologové, kteří osvětlí, že se nejedná o nebezpečnou hmotu z vesmíru, ale jde o záměrný experiment - a u něho bylo třeba ověřit jeho účinnost. Ve 21. století už film nějakými efekty neohromí, ale vzhledem k době svého vzniku vcelku slušné dílko.

Pach krve (2003)

Skupinka sadistických zmutovaných stvoření má poněkud nestandardní způsob obživy: v rozlehlých lesích Západní Virgínie nastražuje pasti na automobilisty, kteří zde zabloudí a systematicky je likviduje. Kromě toho, že si následně přivlastní jejich majetek, tak si také mutanti pochutnávají na tělech svých obětí. A co neskonzumují hned, uloží si na později ve svém útulném příbytku. Proč mě jen variace na toto téma vždycky tak baví? A proč vlastně vůbec nechodím do lesa...?

Neuvěřitelná cesta 2: Ztraceni v San Francisku (1996)

Hodnotím o trochu níže než díl první, přesto se dle mého názoru stále jedná o film, který diváka ničím nemůže urazit. Děj se přesouvá z divočiny do víru velkoměsta, kde tři evidentně domácí mazlíčci nemají šanci zapadnout a číhá na ně mnoho nástrah - ať už se jedná o jiná zvířata či lidi. A konec - no přece každý musí uznat, že čtyři mazlíčci jsou lepší než tři, ne???

Neuvěřitelná cesta (1993)

U tohohle filmu jsem brečela, když jsem byla mladá. Brečím u něho i dnes, když mladá nejsem a jsem otrlá a cynická. Prostě tenhle příběh dvou psů a čičiny je takový, že mě bude dojímat úplně vždycky a taky se na něj vždycky ráda podívám. Krásné přírodní scenérie a šťastný konec jsou milým bonusem. Oceňuji, že film není nijak podbízivý a také má vcelku povedený český dabing.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Jako fanynka celé série jsem poslední (skutečně poslední...?) film vidět musela. A musím konstatovat, že se nekonalo ani zklamání, ale ani velké nadšení. Tak nějak jsem to očekávala. Potěší, že se ve filmu se vyskytují různé odkazy na to, co se stalo dříve a celý děj se svižným tempem ubírá k závěrečnému rozuzlení. Snímek považuji spíše za akční než hororový a zapamatuji si z něj asi jen zajímavou "vábničku" na zombies.

Rozpolcený (2016)

Celá natěšená jsem se dostavila do nově zrekonstruovaného kina v Kolíně, kde byl na programu film mého oblíbeného režiséra. Pro mě osobně nikdy z trůnu neodešel, takže řeči o jeho jakémsi návratu jsou mi putna. Svou prvotřídní formu filmem Rozpolcený jen potvrdil. Skoro dvě hodiny mě donutil skoro nedutat a atmosféru budoval a přesně dávkoval, tak, aby se divák skoro vpíjel do sedadla napětím. McAvoy přesvědčivě ztvárnil tolik rolí v rámci jednoho filmu a navíc vše tak uvěřitelně, že na takový herecký koncert divák stěží zapomene. Závěrečná scéna v baru je už jen třešničkou na dortu...

Rammstein in Amerika (2015) (koncert)

Dne 13. ledna 2017 bylo možno ve vybraných kinech v České republice vidět tento famózní kousek, skládající se z dokumentu o skupině Rammstein (cca 90 minut) a koncertu v délce cca 60 minut. Co dodat? Asi jen to, že dokument vůbec nenudil a uběhl jako nic a koncert, i když sestříhaný, nikoho nemohl nechat chladným. Každopádně nezapomenutelný hudební zážitek pro fanoušky kapely.

Zápisník jedné lásky (2004)

Romantické filmy nejsou mým oblíbeným žánrem a sleduji je skutečně výjimečně - u tohoto snímku mě však zaujal retrospektivní způsob vyprávění a umístění hlavní dějové linie do 40. let a tím mě upoutal, abych ho shlédla až do konce. Myslím, že hodnocení podobných filmů je hodně subjektivní: záleží nejen na tom, zda jsou nám hrdinové sympatičtí, ale i to, do jaké míry se můžeme ztotožnit s jejich jednáním a jak moc nám "sedne" závěr. V tomto směru proti filmu žádné vážnější výhrady nemám, ale asi bych hodnotila lépe, pokud by byl věnován větší prostor hrdinům ve zralém věku.

M. Butterfly (1993)

Snímek, který se tak trochu vymyká z Mistrovy tvorby a tím prakticky potvrzuje, jak široký rozsah žánrů je schopen obsáhnout. Komorní drama, které je ve svém důsledku tragédií. Výborný Jeremy Irons v hlavní roli nám opět dokazuje, že je vynikajícím hercem, jako stvořeným pro jakkoli rozporuplné role. Příběh lásky trochu jiné, než obvykle bývá. Není však z tohoto důvodu o nic méně intenzivní. Doporučuji skalním Cronenbergovým fanouškům - obávám se totiž, že běžnému divákovi žádné zásadní zážitky film není schopen přinést.