Horizont události (1997)

Nekritické nadšení, které jsem měla v první polovině filmu, se později trošku zmírnilo. Nicméně i tak považuji Event Horizon za nadprůměrný, i když je třeba konstatovat, že je to z velké části způsobeno jeho vizuální stránkou. Škoda, že potenciál takto zajímavého tématu nebyl využit ještě lépe.

Symptom Pandorum (2009)

Až na pár posledních minut se celý film odehrává na kosmické lodi. Divák je ihned vržen do děje prostřednictvím dvou důstojníků, kteří se z neznámých důvodů probudili z umělého spánku a netuší, co se na lodi stalo - proč nefunguje technika a proč si nic nepamatují... Začíná postupné objevování dalších částí lodi, které však namísto odpovědí přináší další a další otázky. Bohužel nejen to, protože na lodi jsou i jiní tvorové, kteří nejsou zrovna mírumilovní. Film je po celou dobu hodně napínavý (nepočítejte s tím, že byste byli ochotni si jít uvařit kávu nebo si odskočit) a závěr překvapivý. Pro fanoušky sci-fi určitě pěkné pokoukání, které vřele doporučuji.

Hotel pro psy (2009)

Milovníci psů budou z filmu více odvázaní než já, ale i já musím uznat, že v rámci rodinných filmů se jedná vcelku o slušný průměr. Děj se dá tak nějak odhadnout, ale to je u tohoto žánru běžné. Že je film natočen podle knížky, jsem nevěděla, takže v tomto směru srovnání nemám. Na zkouknutí u snídaně nebo líného víkendového odpoledne to ještě jde.

Černočerná tma (2000)

Sci-fi nářez s nemilosrdnými potvorami bez slitování vůči potenciální kořisti a jako bonus navíc Richard B. Riddick. Děj se odehrává na nehostinné planetě se třemi slunci, kde již vše živé zřejmě vymřelo - samozřejmě až na zatraceně rychlé potvory, co preferují lov za tmy. Co dodat? Asi to, že ani po několikerém shlédnutí mě film nepřestává bavit.

Wolf Creek 2 (2013)

Chlapík s výrazem bodrého australského strýce opět na scéně, to je Wolf Creek 2, který vnímám jako příjemnou záležitost pro diváka - fanouška žánru zvaného exploitation. Vrcholně nepříjemné chvíle ovšem zažívají oběti tohoto chlápka. Víte co? On prostě nemá rád turisty, kteří přijedou do JEHO země za krásami přírody. Nemá rád vlastně nikoho, kdo ho něčím naštve nebo mu v něčem brání. A o tom je celý film, po celou stopáž nabitý scénami, které divákovi jen tak nevymizí z hlavy. Hlavní hrdina je ujetý, násilnický a naprosto nevyzpytatelný. Doporučuji výhradně otrlým divákům.

Lék na život (2016)

Je přítomno pět diváků? Skvělé, splněn normativ pro projekci filmu v Poděbradech, tak se promítá... Kdyby nepřišel ten pátý divák, byla bych ochuzena o snímek, který je přesně dle mého gusta. Záhadná atmosféra se rozjíždí vcelku brzy, film plyne svým tempem a i když je možné poměrně brzy dělat závěry a předvídat pravděpodobné rozuzlení zápletky, v průběhu filmu se děj rozvíjí dál a dál a jsme tedy překvapeni víc a víc... Těch 146 minut v kině uběhlo jako voda. Osobně bych možná s vyprávěním skončila už dříve. Tvůrci nicméně zvolili efektní a grandiózní konec, který by diváky měl plně uspokojit. Hvězdičku ubírám snad jen za hlavního hrdinu, který mi nebyl příliš sympatický.

Panoptikum (1981)

Postupná likvidace teenagerů ve filmech je již tradičním hororovým námětem. V tomto filmu se děj odehrává v nočním lunaparku, což je jeho velkým plusem - prostředí totiž samo o sobě může na spoustu lidí působit znepokojivě a hororově díky různým bizarním atrakcím i lidem, pro které je lunapark domovem a kteří jsou členy téhle zvláštní komunity. Film potvrzuje, že horory z 80. let mají svou nezaměnitelnou atmosféru a i když se v tomto snímku ty největší hrůzy odehrávají až v poslední půlhodince, hororový fanoušek by neměl film minout.

28 dní (2000)

Sandra Bullock nepatří mezi mé oblíbené herečky, to musím upřímně přiznat. Myslím, že v rámci běžné hollywoodské produkce se jedná o slušný průměr, a to také zásluhou Steva Buscemiho. A nepopírám, že coby abstinent jsem taky byla zvědavá, jak že to v léčebně pro závislé vypadá a jak to hlavní hrdinka zvládne.

Seznam smrti (2011)

Divácky obtížněji uchopitelný film, u kterého je problémem i specifikace žánru - o čistokrevný horor se však jistě nejedná. Psychologická či sociologická sonda? Průnik do myšlenkových pochodů nájemného vraha? Za mě nejspíše psychologický horor. Nejsem si ve svém okolí vědoma nikoho, komu bych s čistým svědomím projekci filmu doporučila, je opravdu hodně rozporuplný.

Sawney: Lidská flákota (2012)

Nehostinná a pustá krajina skotské vysočiny je stejně bezútěšná, jako je bezútěšný a předem daný osud lidí, unesených a mučených členy rodinky s kanibalskými sklony. A že těch pohřešovaných lidí je hodně... Neotřelý horor, který má působivou atmosféru právě díky prostředí, v němž se odehrává. Nutno vydvihnout také zajímavou hudební složku. Konec filmu byl pro mě překvapivý, bohužel lepší hodnocení dát nemůžu, protože dle mého názoru filmu k dokonalosti NĚCO chybí.