• Krátkometrážní

Ziegfeldův kabaret (1945)

Škoda několika slabších částí, protože místy to bylo přímo skvostné - vidět spolu tančit Gena Kellyho a Freda Astaira je doopravdy zážitek :)

Šakalí léta (1993)

K muzikálům bývám většinou dost nekritická, hned se jimi nechám strhnout a pak už se vezu na vlně hudby a tance až do konce, kdy mě film vyplivne ve stavu naprosté euforie a já nemůžu jinak než dát pět hvězdiček. Jenže Šakalí léta... to není ten případ. Filmu hlavně chybí -pro muzikály tak typický- drajv. Příběh (dá se to tak vůbec nazvat?) je rozmělněný mezi velké množství postav, které jsou tím pádem ploché, nemůžeme se s žádnou ztotožnit. K muzikálům patří určitá stylizace, ale tady, přestože byla mírná, působila nepřirozeně. Film by měl být muzikál buď na 100%, nebo vůbec. Tady je všechno tak odbyté, polovičaté... Dlouhé chmurné scény přeruší občas nějaký hudební výstup, ale výsledný dojem je tak trochu kočkopes. Měla jsem tu čest vidět Made in Hungária, maďarský muzikál s podobnou tematikou, a musím říct, že všechno, co je tady tak špatně, Maďaři zvládli na výbornou. Žádná nuda, žádná průměrná taneční čísla, ale strhující gejzír skvělé hudby a vtipu s dokonalou a pohlcující atmosférou.

Dogville (2003)

"Und dann werden Sie mich sagen hören: Alle! Und wenn dann der Kopf fällt, sag ich: Hoppla!" Pirátko Jenny, má hrdinko, takhle jsem si tě nikdy nepředstavovala. Tvůj příběh rozvedený ze tří minut na tři hodiny mě dostal do kolen, byla jsi prostě kouzelná a tvému světu bez kulis jsem bezvýhradně uvěřila.

Piráti na vlnách (2009)

Brilantní komedie o lásce k hudbě a o svobodě, již hudba přináší. Hvězdné a nesmírně sympatické obsazení, skvělé hlášky, dokonalá hudba. Dala bych cokoliv za to, abych mohla na té lodi strávit třeba jenom minutu. Tohle prostě musím vidět znovu :) // Už jsem to viděla podruhé a jsem ještě nadšenější!

Crackie (2009)

Ta holka byla tak nebetyčně blbá a naivní, že jsem jí nic příjemného ani nepřála. Jak mohla udělat tolik chyb, a přesto nakonec "prozřít" a dopadnout dobře, je mi záhadou.

Made in Hungaria (2009)

"Co je to za písničku?" "To je americká - " "Americká?" "Ehm, latinsko-americká... Kubánská! Chudí zemědělci na třtinových plantážích zpívají o tom, jak je kapitalisté vykořisťují..." // No, nebylo to úplně přesně takhle, ale to je jedno - festivalová atmosféra je stejně nepřenosná, takže kdo nebyl, nepochopí. Skvělá hudba, skvělý námět... Já jen lituji, že tohle nebylo natočené v Čechách.

Sexykiller (2008)

Dokonalý půlnoční film.

Špinavá záležitost (1981)

Nikdy by mě nenapadlo, že uvidím svého dědu, jak to coby opilý námořník rozjíždí s Marlene Jobertovou :D Jinak docela napínavé.

Tracey: Fragmenty (2007)

Byla jsem přímo okouzlena experimentální formou. Není pravda, že je zbytečná a nemá smysl - naopak, dodává filmu dynamičnost a přibližuje nám vnímání a pocity hlavní hrdinky. Scénář mi v průběhu přišel trochu slabší a mělký, ale v závěru se všechno nějak vyjasnilo a zjistili jsme třeba, že ani Tracey nebyla v té zácloně oblečena samoúčelně (o vyjevení pravdy o fešákovi ani nemluvě). No, kvůli roztomilé Ellen Page a z úcty k práci střihačů hodnotím Tracey Fragments trochu nekriticky, ale...vždyť říkám, že jsem očarována :)

Harold a Maude (1971)

Tahle dvojice mi ukázala, že jsem se ještě nezbavila všech předsudků.