Pravidla moštárny (1999)

Skvěle umíchaný mošt, zfilmovaný podle asi ještě o trochu lepší knihy, jak už to bývá. Ač nijak neprefuruji Teron, či Maguiera, tak film na mě působil svěžím dojmem a občas mě docela dojmul. Nejlepší postavou byl dozajista Fuzzy, toho kluka ste museli mít rádi, chtě nechtě. Celkově sem čekal, že se film víc zaměří na milovstný vztah, v tomto podání, mě přišlo, že šlo pouze o Homera a o nic jiného. Skvělý film o kterém jsem ale už předem tušil, že na pět hvězdiček nedosáhne, Irving by mi dal za pravdu :-)

Zkažená mládež (2007)

Velmi hodnověrně natočený autentický snímek z prostředí běžné školy, běžných problémů jejich žáků. Jenže někdy se blaho třídy začne plést s ideologií nějakých statnějších, ale o to hloupějších a manipulovatelných jedinců. Potom, už nelze přicházející akce kontrolovat a předvídat. Následky pak přichází jako logické vyustění terorizovaných. Pokud lze něco vytknout, tak je to postava třídního šprta, který šikanuje, ten se fakt nepovedl a hlavní hrdinka, kterou když postřelí, tak čumí jak puk, to mi trochu zkazilo dojem z filmu, který vám hne žlučí a zauvažujete si a zafilosofujete. Je milion, věcí jak tu situaci řešit jinak, jenže my nejsme oni!!!

Vyšperkuj mi káru (2004) (pořad)

Skoro dokonalost sama, škoda že u nás na to nejsou peníze.

xXx (2002)

Ať žijí čeští herci v amerických filmech.

Úsvit mrtvých (2004)

Takových nedopečených nedodělávek již bylo spoustu a ještě bude, tomu věřím.

Dům naruby (2003)

Ze zcela předem mnou odhadnuté kraviny se vyklubala docela v pohodě komedie. Jasný, nebyly tu salvy smíchu, ale v celku se film odehál na jednoduché pohodové vlně nenásilného humoru. Steva Martina sem doteď opvaravdu neměl rád, po tomto filmu jsem zjistil, že umí i hrát a nejen ze sebe dělat blbce. Queen Latifah je opravdu herečka k pohledání, prostě typická rázná černoška, před kterou bych v noci na ulici asi utekl někam do bezpečí rychleji, než před bandou holých lebek. Docela by mě zajímalo jak by vypadal filmový duet Queen Latifah a Forest Whiteaker :-)))

Parfém: Příběh vraha (2006)

Taky rozporuplné pocity, taky, jenže u mě převážily ty negativní. Chvílema mě připadalo, že se děj moc vleče. Ač byla doba v které se to odehrála vytvořena dobře stále sem jim to nevěřil a to je to hlavní. Hlavní hrdina nesympatický výkon a prostě ta posedlost byla hodně divně ztvárněna. Hodně věcí v ději se mi nelíbilo, ale možná to tak mělo být, knižní předlohu jsem nečetl. Davový sex a výstup ve scéně na popravišti, mě doslova rozesmál, nic tak trapného jsem dlouho neviděl. Prostě od začátečního průměru se to svezlo k nudné taškařici a hře na kdoví co.

Šílenci na prknech (2001)

Pokud si pamatuju tak sem se na to díval před lety hlavně kvůli A.J.Cook, ale tak koukat se na to dalo, žádne žaludeční křeče sem z toho taky nedostal. prostě v pohodě filmek co ale stačí vidět jednou a dost.