Brácha (1987)

Film, který na mě díky osudu hlavní postavy (kluka, jež se narodil bez pasu a nohou) nechal v dětství takové následky, že si na něj ještě dnes vzpomenu.

Vyvolený (2000)

Kdyby se točily komiksy v tomhle stylu, možná bych je bral i jako něco víc než zábavu. Výborný psycholocký mysteriózní thriller, který trochu podkopává závěrečná pointa nepointa, jež byla jasná jako facka od začátku. Ale na ní kostra filmu také nestála. Tenhle film je něco jako procitnutí davající impulz k životu, který najednou dává smysl. Jak řekl Elijah: "Jde o to, najít svoje místo na světe - najít důvod, proč tu vlastně jsme... "

Valmont (1989)

Suchý, hrozně suchý, bez šťávy. Ve srovnání s Frearsovými Nebezpečnými známostmi naprosto potupně prohrává. A ve srovnání s novodobou verzí Velmi nebezpečné známosti prohrává taktéž na plné čáře. Naprosto špatně obsazené role, vůbec sem jim to nežral. Nuda, šeď, žádné erotické dusno, prostě nic.

Veronica Mars (2004) (seriál)

Kristen Bell je sice pěkná, ale vlezlá a otravná jak osina v prdeli. Stejný je to s celym seriálem.

Lovec bouřek (1999)

Koukat na to ožralej a zkouřenej, mám to za skvělou komedii.

Motorkáři (2003)

Oproti tomuhle je Rychle a zběsile Tarkovskij.

Generace X (2005)

Americká krása ochucená Donnie Darkem. Ale ani na jeden z výše uvedených filmů se Chumscrubber nechytá. Něco dost podstatnýho oproti předcházejícím klenotům totiž postrádá, a to duši. Jeden z nejcyničtějším filmů, jaký jsem kdy viděl. Černohumorná výpoveď o odcizení dnešního světa.

Rocky Balboa (2006)

Sly se rozhodl, že opráší zašlou slávu, inspiroval se počítačovým zápasem Rockyho Marciana s Muhammadem Alim a přišel s naprosto zbytečným šestým Rockym s několika křížky po funuse, zasadil ho do reálného světa a vycpal ho senilníma žvástama o krizi v důchodu. Celý to to vypadá jako špatnej vtip a během sledování si říkáte, to už je moc, v dnešní době je tohle prostě už passé a vyznívá hrozně uhozeně. Nezachrání to Stalloneho vysteroidovaná postava, ani přestylizovaná digitální forma ala Mann. Navíc nejslabší záporák z celé série v podobě Antonia Tarvera, který jinak boxuje ve váze do 81 kg, je k smíchu a působí (ačkoliv pro roli nabral) dost hubeně oproti Slyovi. Asi jediný díl, na který nebudu mít chuť podívat se víckrát.