Banshee (2013) (seriál)

Po šesti dílech musím přihodit na plný počet. Hood je nejdrsnější týpek této TV sezóny a to jsme teprve v půlce. Rylan Givens z Justified by před ním utíkal na první bus směr Aljaška a ještě by si u toho káknul do kalhot. PS: Dánská laskomina v podání Ulricha Thomsena je kapitola sama pro sebe.

Nespoutaný Django (2012)

V tom filmu nefungovalo naprosto nic - postavy, scénář, dialogy, akční scény. Zmar a bída a neskutečná nuda. Quentine vrať se zpátky do videopůjčovny a už tam snad radši zůstaň! PS: Oscarové nominace jsou samozřejmě k smíchu a jen dokazují, jaký kult osobnosti si kolem sebe, kdysi talentovaný režisér, dokázal nejen v USA vybudovat.

Mizerové II (2003)

Film, který z vás na 150!! minut udělá rasistu. Když hlavním představitelům přejete brzkou brutální smrt během úvodních pěti minut, asi to není ideální. A to se mi jednička relativně líbila.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Nedá se svítit. Po doslova "výbušné" druhé sérii musím zvednout hodnocení na 5*. Tohle je prostě scénáristická lahůdka.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Naprosto nekritických a fanouškovských 5 hvězdiček! Úvod v Ereboru je něco neskutečného a věřím, že nemalá část publika v Imaxu marně hledala svoji čelist na zemi. Tohle je prostě esence čisté filmařiny a kdo si to není schopný užít, tak ho opravdu lituju. Peter Jackson je zpátky a jestli tohle byl jenom začátek cesty, tak budou příští rok muset fasovat uvaděči v kinech pytle na mrtvoly, protože to nejen fanouškovské srdce prostě nemůže vydržet.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Když vás na filmu nejvíce zaujme úvodní titulková scéna, tak je něco špatně. Fincher je stále PAN režisér, ale na tohle ho byla škoda. Originál viděn. 65%

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Rozjezd to má opravdu pomalý. Pilot nikterak nepřesvědčí k dalšímu sledování. Postavy jsou nesympatické, motivace nikde .. James Caviezel a jeho toporné herectví tomu taky nepřidává a Emerson tady hraje skoro stejnou postavu jako v LOST. Kdyby jste se sledováním po pilotu sekli, nikdo by nemohl říct ani půl slova .. ALE, byla by to docela chyba, protože seriál nabere s dalšími díly obrátky, herci mají konečně co hrát a i ten Caviezel dostane v každém díle dost hlášek na utrousení a vyvíjí se nám tady dokonce něco, jako zajímavá hlavní linka. Není to sice seriálový klenot, ale Nolan si ten nadstandart drží v každém díle a scénář občas překvapí ne docela předvídatelnými zápletkami. Takže jako ne úplně hloupou odpočinkovou zábavu, můžu jenom doporučit.

Revoluce (2012) (seriál)

Po čtvrtém díle to balím a ubírám hodnocení na 1 hvězdičku. Pilot už leccos naznačil, ale že to bude až taková míra scénáristické nemohoucnosti a neumětelství, podpořená trapnými hereckými výkony a naprosto nefunkčním světem, to jsem teda nečekal. Přitom ten potenciál je tam obrovský, jenom chtít. PS: cosi se ve mě zlomilo a zkusil jsem se protrpět až do šestého dílu .. asi jsem tajně doufal v nějaké zlepšení .. bohužel je to díl od dílu horší a šestý díl už je opravdu ničím neředěný výblitek .. jak za takovýhle scénář může někdo dostat zaplaceno fakt nepochopím.

Poslední základna (2012) (seriál)

Pilot: z letošní nabídky US Tv asi to nejlepší, co bude bojovat o divácký zájem. Má to velmi solidní herce, nadstandartní technickou stránku a kupodivu velmi dobrý scénář, který se snaží vyhýbat žánrovým klišé. Martin Campbell na režisérské stoličce je prostě jistota kvality a Shawn Ryan .. stačí říct The Shield a jsme doma:). 85% s tím, že naprosto netuším, kam tvůrci chtějí zajít v dalších dílech .. manévrovací prostor si totiž udělali pěkně těsný.

Politická hra (2012) (seriál)

Parádní herecké obsazení, které se snaží zachránit tuctový scénář, který klouže po povrchu jako kostka másla na teflonové pánvičce. I díky tomu byl "zvrat" v posledním díle, kterým tvůrci ukázali aspoň náznak odvahy jít nevyšlapanými cestičkami, jako pěst na oko. Škoda nevyužitého potenciálu, takhle bohužel jen 50%