Harry Brown (2009)

S Michaelem Cainem jsem viděl víc jak desítku filmů, ale nikdy v hlavní roli. Všude si svoje s glancem odehrál, ale netušil jsem, jak si povede v dobrejch pětasedmdesáti jako protagonista. A výsledek? Famózní. První dobrá půlhodina je dost vláčná, režisér se snaží zachytit problémový sídliště plný nepřizpůsobivejch občanů terorizujících okolí, důchodce Michaela Caina, jak tomu přihlíží, zoufalý policajty a působí to dost syrově. Když se pak film (Caine) rozjede, úplně jakoby se změnil žánr a vidíme Harryho Browna, jak v úctyhodným věku vezme spravedlnost do vlastních rukou, že by se i Kevin Bacon nemusel stydět. Ještě chválím krutost a standardně vynikající dabing Vladimíra Brabce. Výborná Cainova One man (army) show.

Agent bez minulosti (2002)

Byla chyba tenhle akční skvost celá léta přehlížet. Bez slabých míst fungující a gradující thriller plnej řemeslně skvěle zvládnutejch akčních scén. Překvapivě uvěřitelnej Damon a roztomilá Franka Potente. Těším se na další díly!

Ctihodný občan (2009)

Mám rád filmy o pomstě. I filmy, kde se bojuje proti systému. Taky mám moc rád Gerarda Butlera a ještě víc Jamieho Foxxe. Mám rád, když se mstící ve filmu nebojí zajt na úplnou hranici krutosti. Takhle to vypadá, že to splnilo vše, co mám ve filmu rád a není důvod nedal pět hvězd, nicméně to by se nesměla odehrál poslední třetina filmu.

Bojovník (2015)

Až na vynikajícího Gyllenhaala to byla podprůměrná záležitost a veliký zklamání.

Bláznivá dovolená (2015)

"To není drátěnka, to jsou chlupy z přirození" Spíš než filmy z původní franšízy mi to připomíná nedávno natočený Millerovi na tripu, což byl ale ve všech aspektech silnější a vtipnější film. Bláznivá dovolená čerpá z devadesáti procent z fekálního humoru, není to úplně špatné, párkrát jsme se zasmál a uteklo to rychle, ale znova už to vidět nepotřebuji. Za nejlepší část považuju Christinu Applegate při středoškolský party soutěži.

Creed (2015)

Musím se přiznat, že když jsem poprvé četl o tom, že by měl Rocky předat rukavice pohrobkovi-levobočkoli Apolla, kterej se v předchozích dílech vůbec neobjevil, znělo to jako hodně zvláštní nápad na pokračování. Musím ovšem říct, že to dopadlo parádně a že není v tom příběhu žádnej zádrhel. Líbí se mi, že to navazuje na Rockyho čtyřicetiletou story, ale zároveň si to jede po svým. O tom vám napoví už intro, který začíná dost "nerockyovsky" bitkou malejch černochů v pasťáku. Dobře se tu ale pracuje jak s příběhem okolo Adonise s Rockyho, tak se mi líbila o romantická linka (Tessa Thompson je rozkošná), část o otci, dobrej byi i záporák nebo Apollova vdova. Filadelfskej feeling zůstal od jedničky v podstatě stejnej, v příběhu Adonise akorát do něj hraje častějš hiphop. A samotnej box moc dobrej - a to nejen finální mač, ale i zápas zhruba z prostředku filmu, kterej je natočenej na jedinej záběr.

Vykolejená (2015)

It just does not work out.

Prvotní strach (1996)

Na soudní filmy jsem nikdy nebyl, ale tohle mě celkem bavilo. Není divu, že tenhle film udělal z Nortona světovou hvězdu, tenhle film si ukradl pro sebe.

Kontakt (1997)

Asi muselo dát práci napsat k tomu scénář. Ale byla to převážně nuda, znova to vidět nechci.

Hra (1997)

Dobře, že to dostal do rukou Fincher, protože slabší režisér by z toho tak moc nevytlouknul. Začíná poměrně vláčně, ale jakmile vás po chvíli vtáhne do děje, už těžko odlepíte oči od obrazovky. Perfektní kousek, nemám téměř co vytknout. Vynikající thriller.