22 Jump Street (2014)

Ještě větší grády než u prvního dílu a dejte někdo Ice Cubovi oskara.

Štamgast (1987)

Sobotní línej den si tak trávím doma u lahváčů, žádný plány na zbytek dne ani na večer a připadám si jako povaleč a troska. Jakej film by mi asi tak mohl ten den zkrátit? Jasně! Film o povaleči, trosce a alkoholikovi. Bukowski přece něco takovýho napsal a hlavní postava se jmenuje Chinaski jako ta kapela, co hraje "nech mě jenom hádat, jak jsi hebká na dotek" a navíc tam hraje Mickey Rourke!!! Tak jsem si to teda pustil. Hned v první minutě je tu barová rvačka a huba hlavního hrdiny od krve, super začátek. A je to fakt alkoholik. Jakože fakt fest vožungr. Žádná práce, nájem, hodnoty, rodina, partnerka, kamarádi. Jen whiskey s ledem 24/7/365 a úšměv na rtu. A je to vlastně hrozně fajn sledovat. Rourke oskarová role a Dunawayová mě bavila taky.

NON-STOP (2014)

Zase jedna z rolí vyšitejch Liamovi na míru. Možná se jako postarší badass policajt už narodil?! U filmu s unesením letadla jsem počítal s nespočtem klišé (mno, pár jich bylo) i nelogickejma krokama, takže tímhle bych se moc nezaobíral. Ale tenhle film je poměrně dobře natočenej a režisérovi se daří ho postupně gradovat a držet mysteriózní atmosféru po většinu filmu. Kvalitní thriller s charismatickým hlavním hrdinou, kterej je schopnej si jít na záchodek zakouřit, i když letadlo ohrožuje psychopat. Jo a taky mě potěšilo, že je tu častej záběr na Neesonovy hodinky. Má je od Casia a stojej asi dva tisíce korun. To je milý vědět, že si něco takovýho můžu taky dovolit oproti product placementu z bondovek, kde jsou detailní záběry na Omegy za statísíce.

Zmizelá (2014)

Nechci nic prozratovat z děje, takže jenom napíšu, že takhle odvařenej jsem z filmu nebyl pěkně dlouho a v životě jsem neviděl ani pět lepších filmů, než je tenhle.

Millerovi na tripu (2013)

Špetku trávy? - Špetku a půl. Vynikající komedie, u který mě ani měkčí závěr neodradí od toho dát pět hvězd. Jasona Sudelkise jsem vidět teď ve třetí komedii a pokaždý mě bavil a jestli to v budoucnu bude sázet jako doposud, asi se stane jedním z mejch nejoblíbenějším komiků. Aniston byla špičková a za to striptérský číslo si zaslouží absolutorium. Dobrá byla i ta mladá holka, ale kdo tomuhle filmu teprve kraloval, byl ten mladej herec, co hrál Kennyho. To byl fakt absolutní strop a scény s pavoučím kousnutím do koulí nebo kdy ho Sudelkis přemlouvá k felaci policajta, u toho jsem se bavil úplně nejvíc. Všechny vedlejší postavy perfektně maxiovaný a sype to geniální fórek za fórem. Fakt se to moc povedlo.

Podtrženo, sečteno! (1991)

Na pozdější verzi s Arnoldem to nemá. Jednak Pravdivé lži jsou ještě o ždibec líp napsaný, jsou v nich prvotřídní akční scény a taky jsou o něco líp zahraný. Tady se skoro vůbec nestřílí ani nerve, francouzskej režisér sází spíš na humor. Ale není to vůbec špatné, odsejpá to zasmál jsem se u toho. A líbilo se mi vidět některý scény, který byly později téměř přesně okopírovaný, hlavně mě bavil prodejce ojetin. Na čtyři hvězdy je to s přehledem.

Na hraně zítřka (2014)

Zdrojový kód si podal ruku s Hvězdnou pěchotou a šlape to jako po drátkách. Nejen, že akční scény jsou tu natočený precizně a má to rychlý tempo, ale taky se tu objevujou neotřele vtipný situace, u kterejch jsem se pousmál. Tom Cruise byl výbornej (jako podělanej podplukovník i potom trénovanej zabiják), Emily Blunt to tu slušelo a Bill Paxton byl vtipnej (docela mi dal vzpomenout na jeho roli v Pravdivejch lžích). Konec byl lehounce odfláknutej, ale i tak to považuju za nejlepší film o časový smyčce. Což vlastně není moc složitý, vzhledem k tomu, že jsem takový viděl jen 3.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Nemám důvod nedat tomu pět hvězd, protože to splnilo dokonce nad rámec svůj účel a bavil jsem se u toho minimálně stejně jako u Médi a považuju to za jednu z nejlepších bláznivejch komedií poslední doby. Hlavně "romantická" linie kolem Giovanni Ribisiho a jeho přítelkyně byla geniální, ale skvělý fórky tenhle film sype každou minutu.

Druhá nebo první (1998)

Možná to je ve skutečnosti tak na tři hvězdy, ale zakoukali jsme se do toho v partě po kalbě a bavili jsme se parádně. Znova to ale vidět nechci.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Chris Pratt ve vedlejší roli byla nejlepší a nejvtipnější část celýho filmu. Jinak to byla ničím extra nevybočující záležitost, ve kterejch vidáte Vince Vaughna normálně. Nikterak třeskutá jednohubka.