LEGO® příběh (2014)

Miláčku! Kde mám ká-ťa-táááá?? Ačkoli v původní verzi dabují taková "hlasová" esa jako Chris Pratt, chraplák Liam Neeson nebo sám Morgan Freeman, dovolím si doporučil českej dabing, kterej je ještě o stupeň výš a dokonce i výplachová píseň, co ve filmu hraje, je v češtině ještě lepší. Samotnej film je chytrej, využil dokonce nad rámec svůj potenciál a některý vizuály byly až špičkový. Smál jsem se celou dobu. Při první projekci mi trošku haprovala ta hraná část, napodruhý už mi tam seděla.

Zkus mě rozesmát (2011)

Je to sice romantickej film, ale sází to fór za fórem a nedá se u toho nesmát. Aniston je tu opět geniální a poslední roky to sází dost ve velkým (v Šéfech na zabití i o 2 roky později v Millerových na tripu geniální), navíc neskutečně hot. Jo a jsou tu 2 děti a jsou výborní. :) Nicole Kidman potěšila.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Bez šťávy. Vlastně mě tam bavil jedinej Donutil. Jinak jsem se moc nesmál, ale uteklo to celkem svižně.

Divoké historky (2014)

První argentinský film, který jsem kdy viděl, a musím říct, že jsem nadšenej. 6 černohumornejch povídek, který jsou pokaždý vyhrocený ad absurdum a jsou zábavný. Už první povídkou v letadle tenhle film nastavil vysokou laťku, ale výborně navazuje. Pak je na kadždým z vás, jakou povídku si oblíbíte, kolik se s jakou postavou ztotožníte nebo kolik v sobě nosíte cynizmu. Já si oblíbil nejvíc tu povídku řidič audiny vs. Škody 110 (nebo co to bylo za kraksnu), hlavně proto, že jsem se u ní zasmál úplně nejvíc. :) Díky letenskýmu kinu OKO, že takovýhle filmy promítá, příště přijdu na něco nezávislýho zas. :)

Pařba na třetí (2013)

Místo Tysona je tu Fred Flinstone John Goodman, nekonala se žádná kocovina a převážně se to točí kolem Alana a Chowa a stejně je to prdel.

Základní instinkt (1992)

Dlouhý roky jsem měl tenhle film spojenej akorát s překřížením nohou Sharon Stone a o zbytku filmu jsem neměl ani ponětí, o čem má bejt nebo jak je ve skutečnosti dobrej. Takže až 22 let po natočení jsem se dokopal ke zkouknutí týhle záležitosti a rozhodně těch dvou hodin nelituju ani v nejmenším. A myslím, že má na tom největší podíl hlavně temná a mysteriózní režie Verhoevena, od kterýho jsem neviděl nic pod čtyři hvězdy (geniální Robocop, zábavná Hvězdná pěchota i sci-fi Total Recall). Jak dokázal vizualizovat tenzi mezi Stone a Douglasem bylo neskutečný, navíc hudba vždycky pasovala. Je to i chytře napsaný, že úplně absurdní kroky Douglase, u kterejch si říkáte "Proč to doprdele dělá, vždyť je to hlavní podezřelá?!" vám tam pasujou a vlastně i Douglase chápete. Jinak sex tu je, ale nijak závratnou část filmu nezabírá, ani to není nic, o co by se film musel nutně opírat. Rozuzlení výborný. Jsem spokojený.

Strážci Galaxie (2014)

"Hooked on a feelin' *trumpeta* I'm high on believin' *trumpeta* that you're in love with meeeeeeeee" Tuhle písničku z hlavy nedostanu tak měsíc. Asi se nemůžu úplně ztotožnit s názorem o nejlepší doposavadní marvelovce, ale rozhodně šlo o nejvíc nadvěcnou a barvitou záležitost, která je navíc řemeslně skvěle zládnutá. A taky se furt nemůžu rozhodnout, jestli mám radši Groota nebo Rocketa.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Scény s Carellem a Goslingem byly perfektní a pár momentů Emmou Stone taky, ale jinak to byl průměr.

Želvy Ninja (2014)

Trailer sliboval temnější verzi TMNT, to se nakonec nesplnilo. Jediný, co se mi na tom líbilo, byla Megan Fox, pár hlášek a taky, že se autoři pustili i do originu želv. Jinak to celé bylo celé křečovité a bez šťávy. Myslím, že se děti ani pamětníci TMNT z devadesátek z toho na větvi nebudou.

Vejška (2014)

Lepší než Gympl. Pořád ve stejným konceptu, ale dospělejší a zábavnější. Vorel st. vsadil ještě na trošku temnější režii, což si myslím, že prospělo. Další plus jsou herci. Mádl předvedl nejlepší hereckej výkon, co jsem u něj viděl, a jako rozmazlenej rebel a klátič mi hodně seděl. Ještě lepší byla věčně ožralá Bydžovská (snad neznám lepší českou herečku) a hláškující Kraus taky geniální. Když k tomu připočtu i výborný herce ve vedlejších, co dostaly třeba míň prostoru (Čtvrtníček, Vávra a třeba ten vyhulenec, co nevím, kdo ho hraje) a na míru šitou hudbu od Vladimira 518, nemůžu jít pod čtyři hvězdy.