Nodame cantabile (2006) (seriál)

Živé to oproti anime má něco do sebe, ale absence statických scén při koncertech ještě není taková výhra, abych to celkově hodnotil nějak výrazně jinak. Docela mě taky vadilo to, že některé evropany hrajou japonci. Vim, rozpočet asi nedovolil jinak, ale stejně...

Skip Beat! (2008) (seriál)

Škoda že to, co začíná tak nadějně, končí a tedy vychází tak naprázdno... Na shojo je to ze začátku hodně dobrá zábava, ale děj předlohy je jasně rozsáhlejší než obsah seriálu. Jestli vyjde další řada, která nahradí stávající ubohý konec, bude to určitě přinejměnším za 4*.

Jakitate!! Japan (2004) (seriál)

Vtipná věc, imho ale nejvíc těží ne z vlastního humoru, ale z parodování. Pěkně se skrze ní taky dá nahlédnout na to, co všechno japonci považují za chleba, nebo spíš pečivo,.. Na (dlouhé) anime o chlebu neuvěřitelně koukatelné a to i přes to, že nejlepší ochutnávací reakce se odehrají v prvních pár dílech, takže další už je nemají šanci překonat.

Grappler Baki (2001) (seriál)

Baki the Grappler by byl opravdu jen velice neoriginálním shonenem s docela předvídatelným dějem, který by si ani ode mě skoro nezasloužil 3*, kdyby v něm nebylo tak dusivě vtipné animace postav. Protože 13-ti letý Baki v některých scénách vypadá hrozivěji než Guts z Berserka, ale přesto se sám (imho dost oprávněně) lekne 15-ti letého Hanayamy. Protože kdo by věřil, že někdo reálně může ve svých 15 letech vypadat tak, jak vypadá Hanayama, je zralý k celkovému vyšetření. Ale v tomhle seriálu je to víceméně ok :p. Navíc u mě má Baki malé plus za to, že se zde nevyskytují žádné kawaii záležitosti a ani animace či zvuk sice nejsou nijak zvlášť nadprůměrné, ale na dobu vzniku velice zdařilé. Co je ale na velké mínus je i na mě neuvěřitelná bezostyšnost s jakou se řekne, že ten s kým hlavní hrdina doteď bojoval (a ať se zdál jakkoli silný) byl vlastně ve skutečnosti nula, a teď teprve přijde ten pravý neporazitelný protivník (kromě teda Bakiho otce...). Celkově bych Bakiho doporučil hlavně lidem, kteří mají rádi klasický shonen nebo jsou unavení z kawaii a moe postaviček, které okupují každé druhé dnešní anime.

Gintama (2006) (seriál)

Hahah. Dobře, že tu není napsaný žánr. Protože co je Gintama za žánr? Komedie, sci-fi, parodie? Ale ne, přece akční drama. Nebo spíš jen slice of life? Gintama je asi všechno. Parodie a komedie je to ale přece jen nejvíc. Navíc komedie v japonském podání, hýřící vtipy, které jako by vymysleli scénáristi Takeshiho hradu. Komedie, která je schopná diváka 20 minut záměrně k smrti nudit kvůli jednomu vydařenému vtipu :p Je ale pravda, že zážitek tu roste exponenciálně s počtem shlédnutých anime a vůbec japonských seriálů a filmů. Protože není díl, který by neparodoval alespoň jedno anime a některé díly dokážou za 20 minut zparodovat i třeba 6 sérií nebo filmů. Gintama ale nestaví jen na situačním humoru a parodování, další její silnou stránkou je nepředvídatelnost. Epizodický charakter dílů může z čista jasna přerušit 20ti dílný příběh jak vystřižený z akčního shonenu. Nebo se bez jakéhokoli důvodu děj přesune a hlavní postavy jsou najednou mimo.. Prostě stát se v Gintamě může všechno. Btw, kvůli imho nejpovedenějším parodiím bych si před shlédnutím doporučil alespoň něco zjistit o těchto seriálech: Rurouni Kenshin, Bleach, Death Note, Naruto, Fist of The North Star, Case Closed, atd.atd. Edit: A cenu nejlepší parodie dostává dvojdíl, kde jsou Hijikata a Okita zavření v místnosti à la Saw.

Anna a král (1999)

Jestli je tohle zbytečně dlouhé, tak by některé filmy byly zbytečně dlouhé i kdyby trvaly půl minuty..

Star Trek (2009)

Dám 5*, ale scénář je potřeba pro pokračování zlepšit! Takhle to rozhodně není nejlepší Star Trek film, i když skvělého tam toho bylo dost.

Tóhai densecu Akagi: Jami ni maiorita tensai (2005) (seriál)

Snad první anime, kde se ani vzdáleně nemihne ženská postava a není to shonen-ai. To ale vůbec nevadí a i když se to ke konci trochu protahuje, určité napětí si to zachovává pořád. Napětí nutítcí pouštět další a další díly.

Slayers - Lina, postrach banditů - Evolution-R (2009) (série)

Na Slayery je to až nezdravě vážné a plné děje. Navíc se to do sebe snažilo zakomponovat skoro všechny postavy, co jich jen ve světě Slayers je, což většinou nebývá dobrá volba. Tady se to ale imho vcelku povedlo a i když to má trochu nudnější pasáže, kde opravdu ty vtipy chybí, jde o hezkou možná-tečku za všemi předchozími seriály.

Hadžime no Ippo: The Fighting – New Challenger (2009) (seriál)

Lepší grafika a děj (pro někoho díkybohu pro někoho bohužel) pořád stejný. Sám nevím, kam bych se ohledně děje zařadil. U Hajime no Ippo je děj někdy napínavý, zajímavý, zábavný atd. Někdy je to ale jen prachsprostý fanservis nebo nezajímavý polofiller. No ale kdo by nakonec u pokračování čekal nějakou výraznou změnu, když jde teprve o druhou řadu anime podle jedné z nejdelších mang vůbec. Vždyť v předloze je materiálu tak na 600 dílů ve stejném tempu jako doteď... Btw, i když se New Challenger staví skoro do role seriálu, na který se může začít dívat kdokoli, určitě bych doporučil nejdřív shlédnout původní HnI.