Afro Samurai (2007) (seriál)

Jo, musim souhlasit se Subjektivem, že na to jak je Afro Samurai zaměřenej na souboje, tak nejsou až tak uchvacující. Tady to zvlášť zamrzí vzhledem k tomu, jak se to chvástalo, že to čerpá z Kenshina atd. Nejen, že to choreograficky - o ději vůbec nemluvě - Kenshina nepřekonalo, ale ke kvalitám jeho OVy se to ani nepřiblížilo. A to je ta OVA skoro o deset let starší.( Taky mi trochu vadilo to, že anglickej dabing tam občas ulítle nechává japonský fráze, který bohužel i Samuel vyslovuje dost vidlácky.

Bílý lovec, černé srdce (1990)

Neni to špatný, ale něco tomu chybí. Každopádně si ale cením Clinta, že natočil takovejhle námět.

Kletba zlatého květu (2006)

Tak nevim jestli to chtělo být věrné předloze, ale nebránil bych se rozvedení některých intrik ještě víc. Jinak je to ale opět film, který dokazuje, že poezie v kině je možná.

Mahó sensei Negima! (2005) (seriál)

Jak se předloha tohohle seriálu může ve všech žebříčcích řadit mezi shoneny je mi celkem záhadou, ale jako shojo nebo slice of life to je asi docela ucházející.

Ginga eijú densecu Gaiden - Sen oku no hoši, sen oku no hikari (1998) (série)

Krátké ucelené příběhy ze života mi nepřijdou pro LoGH fanservis jako špatná volba. Když se přimhouří oko nad občasnou Reinhartovou přehnanou dokonalostí, je to imho zábava na úrovni celého seriálu. Navíc to má drobné plus v tom, že příběhy nijak moc nenavazují a dá se na to dívat jednou za čas.

Dokonalý únik (2009)

Blíž k 5* se film už prakticky dostat nemůže. Bohužel je vtipná pointa, do které všechny zvraty zapadají, dobře pochopitelná jen v originále - titulky nemají šanci některé dvojsmysly konverzace dobře přeložit. Ale s dabingem to bude asi ještě horší.

Avatar (2009)

Na tříhodinovou vykrádačku Mononoke-hime je to dost dobrá záležitost, i když na 5* hvězd to asi není. Možná po 3d projekci..

2012 (2009)

TAKHLE má vypadat pravá hollywoodská komerční podívaná.

Stmívání (2008)

Nic moc, ale koukat se na to dalo.

24 hodin: Vykoupení (2008) (TV film)

0. díl 7. řady seriálu by neměl mít zvlášť hodnocení. Jako úvodní díl seriálu dobrý, jako samostatnej počin vcelku na nic.