Bojové nasazení (1986)

První polovina filmu je prostě přesně podle mých představ dokonalosti v akčním a komediálním žánru... Druhá polovina už trochu ztrácí dech, ale i tak to vychází na příkladných 5*, protože Clint v tom filmu dodržel svoje slova ze začátku: "K snídani si dávám ostnatej drát, prdim miny a chčiju napalm." :D

D.Gray-man (2006) (seriál)

Co na tohle říct? D. Gray-Man je mezi anime rekordman v počtu fillerů, kterých je tam imho víc než 40 ze 103 dílů. Naštěstí nemají nejhorší úroveň, takže i když ceněnou předlohu jistě srážejí a občas se kvůli nim děj docela vleče, mohlo to dopadnout nepředstavitelně hůř. Dál tu máme nesrovnalosti v žánru. Horor? Nenechte mě vysmát - kapku morbidní způsob, kterým přicházejí akumy na svět a evolvují, nebo občasné úmrtí nevinných lidí ze seriálu horor nevytvoří. Daleko blíž než k hororu to má k žánrům akční / komedie / dobrodružný atp... Taky vyzáž Earla, který jako by vypadl z One Piece, se mi moc nezamlouvala. Jinak jsou ale postavy silnou stránkou seriálu, stejně jako grafika a hudba. Kdyby to mělo tak o 30-40 dílů míň (hlavně ze začátku - tohle je navíc zvlášť nepochopitelné, dát fillery na začátek příběhu), asi by to patřilo k vrcholům shonen žánru.

Payback: Straight Up (2006)

Není divu, že se to zdá pochmurnější než původní verze. Bez vtipů jako "Vyléčil jsem tě!" nebo "Možná sou v kapse." to je až moc přísný. A konec imho taky neni tak povedenej jako předtim (nechci znít šovinisticky, ale ... ). Tohle je prostě na úrovni normálních dobrých akčních filmů. Původní Odplata byla ale daleko výš.

Nidžúmensó no musume (2008) (seriál)

Imho bude oficiální anglický název "The Daughter of Twenty Faces", což je taky vesměs doslovný překlad originálního názvu... Twenty Faces si nezasluhuje klišoidní přezdívku jako "Phantom Thief". Jinak seriál je to hodně povedený. Anime o noblesních zlodějích je plno, ale Twenty Faces jde hodně nad jejich průměr. Navozuje to atmosféru přesně podle mých představ pro daný žánr. Děj také ubíhá potěšitelně rychle a obsahuje zvraty, které od dobrého anime očekávám. Jediné, co by se tomu snad dalo vytknout, je dost úsměvný přístup k vědě (a tím pádem i jádro hlavní zápletky). Ale kdybych kvůli tomu strhával *, tak bych 5* nemohl dát opravdu ničemu. Hodnoceno po 21 dílech z 22, ovšem nebude velký SPOILER, když řeknu, že hlavní část děje naprosto končí v 21. díle.

Wanted (2008)

Jindy bych tomu asi dal 5*, ale potom, co sem se díval na Outlandera a 5* sem mu nedal, i když mě bavil víc než tohle, tak tomuhle budu prostě muset dát 4* taky... Ale jinak hodně dobrá volba, pokud jde o cool akci. Příběh už tolik nepotěší, hlavně ta "stavovská fatalita", ha-ha.

Vikingové II (2008)

Ron Perlman moh dostat víc prostoru, ale i tak to dopadlo nad moje očekávání. Imho není co víc si od daného žánru přát.

Dobrý ročník (2006)

Reklama na Provence, za kterou francouzi nemuseli dát ani ň. Taky bych si tam zajel, kdyby mi tam patřil zámeček s vinicí...

Doom (2005)

Sice to s "předlohou" ani příběhově ani nijak jinak nemá skoro nic společného, ale dívat se na to dá.