Zprávy TV Onion (2008)

Výborná satira nejen na americkou společnost, předsudky, styl zpráv, ale i spoustu dalšího. To vše úderné (jako cockpuncher:) bez jakýchkoliv zábran. Najdou se i slabší momenty a celkově se to ani příliš nedá považovat za film, ale tak jak u tohohle sledu "reportáží" jsem se už dlouho u žádného filmu nepobavila...kdo by měl zájem, tak na youtube se dá najít spousta videí od onion news http://youtube.com/user/TheOnion

Pojďte pane, budeme si hrát - Potkali se u Kolína (1965) (epizoda)

malého medvěda mi bylo vždycky strašně líto, ten starší ho vždycky akorát obalamutil a sebral všechny bonbóny...ale i přes tohle moje dětské trauma oceňuju animaci a celkový nápad

Rodinná pouta (1982) (seriál)

Představte si rodinku, kde rodiče jsou bývalí příznivci hippies, mají syna co bezmezně obdivuje republikány a zbožňuje cokoliv, co se týká peněz, dceru co myslí tak akorát na nakupování a druhou naopak ležící v knížkách....Z toho vám vyjde základní sestava tohohle seriálu, která je často doplněna vybornými vedlejšími postavami sousedů, příbuzných atd. Většina dialogů je brilantně napsaná a hlavně Michael J. Fox je ve své roli naprosto neodolatelný. Jednoduše výborný seriál u kterého se člověk svěle pobaví, i když už je to nějaký čas kdy byl natočen...

Perry Mason: Případ otráveného pera (1990) (TV film)

Perry Mason je jeden ze seriálů mého mládí, kdy jsem u něj často trávila sobotní dopoledne. Raymond Burr mi přišel jako sympaťák a bavilo mě sledovat jeho "vztah" s Dellou. Jediný kdo mi vždycky vadil byl asistent Malansky, který obstarával rádoby akční honičky, mnohem působivější bylo tradiční záverečné odhalení vraha. Koncept, kdy vraha neznáme a můžeme jen hádat, je mému srdci mnohem bližší, než například Colombo, kde vraha známe a v podstatě jen čekáme až ho Colombo na něčem nachytá.

Krajina stínů (1993)

Přiznám se, že o osobě C.S. Lewise toho moc nevím a nečetla jsem ani žádné jeho knihy, přesto se mě tento film hodně dotkl v tom dobrém slova smyslu. Anthony, který je můj nemilejší herec, hraje jako vždy výborně, navíc téměř celou dobu nesleze z plátna, což mě těší, protože na něj bych se vydržela dívat i celé hodiny. Celý příběh je takový jemný, příjemně lidský, navíc zasazený do nádherných kulis Oxfordu. Zas tak často mě filmy nerozpláčou, ale tohoto jsem brečela jako želva minimálně poslední půlhodinu, ale konečné poselství mi na rtech vykouzlilo přece jen úsměv.

Paříž, když to hoří (1964)

Lámu si hlavu, jako co tenhle film tvůrci vlastně zamýšleli...jako parodii, komedii,romanci,satiru? V podstatě v něm najdeme všechno....některé satirické poznámky a utahování si z filmů byly nesmírně vtipné, vyskytla se sice řada slabších momentů, ale jako celek je film velmi zábavný s jako vždy skvělou Audrey a velmi sympatickým Holdenem...Obzvláť mě pobavily narážky na filmy s Audrey jako srovnání My fair lady s Frankensteinem nebo narážka na Snídani u Tiffanyho...v miniroli se tu objeví i manžel Audrey Mel Ferrer

Pokání (2007)

na konto tohoto filmu tu byly řečeny snad už všechny superlativy, nezbývá mi než se přidat. Jednoduše krásný film po všech stránkách, ať už příběhem, kamerou, hudbou, herci....přiznávám se, že mě jednoduše dostal se vším všudy

Příběh jeptišky (1959)

Audrey Hepburn vidíme v tomto filmu v roli, která výrazně vybočuje z jejich ostatních rolí. Neuchvacuje nás tu svými modely od Givenchyho, za to se ale plně ukazuje, jak výborná to byla herečka. Příběh Gabrielle Van der Mal je plný zvratů a zejména ve chvílích, kdy se musí pořídit diktátu řádu s ní hluboce cítíte. Rozhodně velmi zajímavý film, kterému na kvalitě ubírá jeho rozvláčnost a to zejména v první části

Dětská hodinka (1961)

Herecký koncert obou představitelek hlavních rolí. Na svou dobu hodně odvážné téma, zpracované s velkým citem...Úžasná kamera dodává celému příběhu na ještě větší působnosti...