• Krátkometrážní

Touch of Evil (2011)

Zajímavý nápad a hlavně parádní výběr těch nejlepších možných herců.

Svaté město (1990)

Fantastický atmosférický kousek z Jugoslávie, který mne neuvěřitelně překvapil. Hlavně již zmíňovaná atmosféra je bezchybná.

Tajemství starého hotelu (2011)

Ti West je kvalitní hororový režisér a od The Innkeepers jsem čekal hodně, ale po konci filmu jsem byl mírně zklamaný. Čekal jsem duchařinu, kde se budu bát, ale místo toho posloucháte celou stopáž jen slušné dialogy a něco málo se začne dít jen cca posledních pár minut. Na druhou stranu nikdo neumí tak natočit obyčejný průchod hotelem jako Ti West.

Válečný kůň (2011)

Neuvěřitelná sračka, kterou Steven nemůže myslet vážně. Tolik patosu a klišé jsem v jednom filmu nikdy neviděl a to mám nakoukano docela hodně. To i TV filmy podle Danielle Steel mají v sobě míň klišé než War Horse. Technický je film parádní, ale celý děj a dialogy jsou naprosto katastrofální a upřímně tak trapně jsem se u filmu dlouho necítil. Komentář od Verbala je prostě dokonalý a vystihuje vše.

Dokonalý smysl (2011)

Že zrovna David Mackenzie natočí artový katastrofický film se skvělou romantickou zápletkou jsem nečekal ani v tom nejšílenějším snu. Námět je naprosto dokonalý a realizace téměř taky. K dokonalosti chybělo strašně málo a konkrétně, že mezi Evou Green a Ewanem McGregorem to prostě nejiskřilo. Oba jsou parádní herci, ale mezi něma mi scházela jiskra. Scény, kdy nic nevidíte nebo nic neslyšíte jsou skvělé a vše dokonale podtrhuje dechberoucí hudba od Maxe Richtera. Hodně povedený kousek a velké překvapení od Mackenzieho.

Ligeina hrobka (1964)

Vizuálně opět skvělý Corman a jako vždy parádní herecký výkon předvedl Vincent Price. Trošku škoda překombinovaného závěru.

Předčasný pohřeb (1962)

První Corman, kterého jsem viděl bez jeho dvorního herce Vincenta Price. Price mi v roli Guye Carrella hodně scházel a byl nezvyk ho nevidět ve filmu od Cormana. Celkově tahle látka mi přišla dost mizerná oproti ostatním filmům od Cormana a konečný výsledek taky tak vypadá.

Strašidelný palác (1963)

Filmy od Cormana se strašně těžko hodnotí. Kulisy jsou téměř pořád stejné, casting taky. Strašidelný palác mi přišel jako zatím nejlepší Corman co jsem viděl a to hlavně díky skvělé atmosféře a skvělému výkonu Vincenta Price.

Ring 2 (1999)

Atmosféra solidní, ale místy jsem se v ději docela ztrácel a musel jsem se hodně snažit, abych film pochopil správně. Jinak se jedná o průměrné pokračování a narozdíl od prvního dílu, je tenhle Japonský díl lepší, než holywoodský remake.