• Pohádka

Mumie (1999)

Vynikajúci dobrodružný film, spolu so Zorrom najepším v 90 rokoch vo svojom žánri. Zorro má Zeta-Jones, Múmia má Rachel Weisz. Rovnaká porcia zábavy, takže rovnaké hodnotenie. 85 %. Na 5* nemá, lebo to je len pre Indiana Jonesa :)

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Toto je u mňa spolu s Múmiou najlepší dobrodružný film 90-tych rokov . Fajn zábava. Na poli dobrodružného žánru znamená to isté ako Indiana Jones a honba za diamantom pre 80 roky. Herci zahrali dobre, potiahli celkom dobrý scenár vyšperkovaný niekoľkými veľmi zábavnými scénkami. No a o kráse Zeta-Jones sa nemusím ani vyjadrovať. Na 5* to ale nemá. 85 %

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Pozrel som si tento film a splnilo sa pravidlo o pokračovaniach - všetkého viac. Bohužialľ na úkor originality prvého dielu. Vtipné hlášky a gestá Deepa už nezneli tak dobre ako v prvom dieli, zbytočne ale zbytočne naťahované, akčné scénky boli strašné. K Legolasovi poviem len toľko, že horšie to už byť ani nemôže. Celý film bol nejaký divný a väčšiu nudu som nevidel. Bol iba o 10 minút dlhší ako prvý diel, ale mal som pocit, že v stopáži prekonal Titanic.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Trilógia o pirátoch ma necháva úplne chladným aj keď musím povedať, že tento prvý diel bol jednoznačne najlepším a aj preto mu dám 4* so zatvorenými očami. To čo som od neho očakával aj splnil. Pri takýchto filmoch ide najma o zábavu a ja som sa bavil. Vtipy boli neokukané, zaujímavý dej, pekné triky, výborne stvárnené postavy okrem buzerantského Orlanda Blooma, ktorý je podľa mňa jeden z najhorších hercov súčasnosti. Jeho výkon bol strašne trapný. Chápem, že tam chceli dať nejakého mladého herca kvôli dievčatkám v určitom veku, ale mali vybrať hocikoho iného. Najlepšou postavou je Johny Deep a Geoffrey Rush. Keď očakávate iba zábavu tak sa baviť budete, ak ste to už nevideli 10 krát. Nič viač v tomto filme nehladajte. 70 %

Schindlerův seznam (1993)

Tento film nebude vo svojom žánri nikdy, ale nikdy prekonaný. Absolútna klasika, jeden z najlepších filmov 20 storočia. Tento film som prvýkrát videl asi s päťročným oneskorením, ale bol to neskutočný zážitok. Aj po skončení filmu som nad tým stále rozmýšľal a v hlave som ho mal ešte niekoľko dní. Opisuje najväčšiu tragédiu v histórií ľudstva spôsobenú človekom. Prevedenie na filmové plátno je neskutočné, veľmi emocionále. Tento film je.........................

Demolition Man (1993)

Spolu s Cliffhangerom najlepší film, kde sa stallone vyskytuje. Veľmi som sa bavil aj tým, že tento film bol poňatý ako komédia, čo mu veľmi prospelo. Dobre zahral aj Wesley Snipes

Rocky V (1990)

Tento film po fantastickej štvorke vôbec, ale vôbec nemal vzniknúť. Na tomto filme už nie je nič nové, chýbajú nápady, myšlienky. V porovnaní so štvrtým dielom strašne slabé. Jednu * dávam len za tú netradične pojatú záverečnú bitku medzi rockym a jeho žiakom na ulici. Strata času. Toť vše

Rocky IV (1985)

Rocky ani v mojich detských časoch nepatril medzi filmy na ktorých by som ulietaval a duplom sa mi nepáči ani dnes. Akurát musím uznať, že tento 4 diel je najlepší a najviac som sa pri ňom pobavil. Keď v telke išiel Rocky, tak som si vždy pustil iba stvorku. Bolo to kvoli záverečnému súboju: Rusko - Amerika (Lundgren vs Stallone), najkrajšej hudbe a tréningu na finálový zápas. Takže zo zatvorenými všetkými očami, keby som nebral do úvahy zase ten rockyho spôsob boja (vy viete aký:) ), a s veľkou dávkou nostalgie je to u mňa na 4*

Batman a Robin (1997) odpad!

Bože môj Schwarzenegger, Clooney v Batmanovi. Jeden z najhorších filmov aké kedy moje oko vzhliadlo. Neskutočné! Strašné! Nudné! Nikdy viac. Tento film by som si nepustil ani za trest. Keby ma chcel niekto niekedy týrať, tak jedine ma priviazať a pustiť mi tento film. Keď si niekto chce pozreť ako sa dá zničiť pokračovanie dobrých prvých dvoch častí, tak toto je najlepšia ukážka aká ma napadá. Nechápem, ako mohol tento film dostať aj tých 29 % Škoda, že odpad! je najnižšie hodnotenie aké sa môže dať.

Batman navždy (1995)

No táto časť môže odomňa dostať maximálne 2* aj to len tak-tak. Všetci viete prečo, už sa to tu spomínalo tak nebudem sa tu rozpisovať.