Co je šeptem... (2005)

Komedie to určitě není a vlastně ani přívlastek "romantický" bych s tímto filmem nijak zvlášť nespojoval. Skvěle obsazený film, kde si každý to své odehrál. Teď si nejsem jistý, jestli se Costner vyspal s babičkou, matkou i dcerou. Právě tohle mi přišlo snad horší než pětinásobná nevěra. Představte si, že jste Mark Ruffalo a vaše přítelkyně se vyspí s bývalým milencem celé její rodiny. Uff... Nebo naopak, představte si, že jste Kevin Costner (nebo prostě starej chlápek) a na starý kolena si tohle dáte do životopisu - UF! Jednu hvězdu dávám za herce a druhou za tento "silný zážitek". Jinak sorry, ale nuda a průměr.

Prázdniny (2006)

Jeden z oblíbených vánočních. Sám jsem poznal krásu a atmosféru anglického venkova. Hned bych tam zase absolvoval nějaké půlroční prázdniny!

Nebezpečná rychlost (1994)

Nevím, proč jsem tu měl 4 hvězdy. Tento film mám opravdu rád a nevím, kolikrát jsem ho už viděl. Keanu, Dennis i Sandra předvádějí super výkony, napětí graduje celý film bez pauzy a vrcholných akčních scén je hned několik. Plus: těm dvěma to spolu fakt sluší! ;-)

Čas zabíjet (1996)

Pro mě boží thriller, kterému nic nechybělo.

Betonová zahrada (1993)

Četl jsem skvělou knihu (na prvotinu rozhodně skvělou!) a film nebyl o mnoho horší. Pokání a Betonová zahrada, zatím dva filmy na motivy McEwanových knih, které jsem viděl. No a já jdu zjistit, jestli jich není víc!

Pokání (2007)

Film perfektní asi ve všech směrech. Fabule, syžet, kamera, hudba, výkony... Film o jedné životní chybě mladé dívky, která touto chybou narušila život svůj a zničila život prakticky dvou jí nejbližších lidí. Musí se to vidět, nemá smysl to tu popisovat. Je to hodně silné! Ale co chci říct dále, naprosto mě dostala hra s časem, dále hra se zvuky psacího stroje, opakované scény z pohledu hlavních postav a jiné věci (které bohužel spousta lidí není schopna ocenit...). Dále například neuvěřitelně dlouhý záběr-scéna s vojáky na pláži, to byl snad vrchol práce s kamerou a krásná ukázka, že chaos jde ve filmu znázornit mnohem lepším způsobem než jen béčkovým třepáním s kamerou pěti střihy za vteřinu. Ale to jsou jen takové postřehy blábolícího člověka, hlavně je to opravdu silné, až pak dokonalé.

Trable prcka Binka (1994)

Nechápu, proč tomuhle někdo dává odpad. To vám opravdu tak vadí, vy zabednění milovníci Špílberka, že někdo natočí rodinnou komedii o miminu? Ano, je to 100% předvídatelné, nikdo známý tam nehraje a Oscara to asi nedostalo, ale proč odpad? Odpad se hodí k filmům přesyceným debilitou a béčkovostí. Tohle je normální klasická rodinná (a průměrná!) komedie z USA, kde je minimálně několik vtipných momentů. Jen to dítě by si zasloužilo za své grimasy nějakou malou cenu (pozitivní)! Viděl jsem to v TV alespoň 4x a klidně se na to podívám znovu. PS: Abyste se nepo**ali! ;-)

Modrá laguna (1980)

Nikdy mě to nějak nebavilo a dávali to pořád! Ale ta Eva (budeme jí říkat třeba takhle) byla moc pěkná a nepřál jsem jí, aby se otrávila ostružinama...

Koupili jsme ZOO (2011)

Překrásný film, ale na to, abych dal 5*, mě to málo dojalo. Což asi mělo především. Asi slabý soundtrack a emoce až přehnané. Ale jinak moc pěkné a scénář super. :-)

Světová válka Z (2013)

Má očekávání byla naplněna. Váhal jsem, jestli dát 5*, ale nakonec s čistým svědomím dávám. Atmosféra byla dobrá po celou dobu, začátek mi naháněl husí kůži a navíc se opět podařilo naleznout alespoň trochu originální "řešení" zombie žánru, což mě nakonec přesvědčilo dát pátou hvězdu. Celkově hodnotím na 90 %. Velmi povedené!