Londýnský gangster (2010)

Příběh, kterej je tak trochu ohranej, kdy jedinou větší odlišnost tvoří banda paparazzi sledující celebritu Keiru. Tento nový prvek se mi ale vůbec nelíbil a vlastně ani moc nerozumim tomu proč se tam objevil. Že by Monahan chtěl ukázat jak to mají celebrity složité? Nebo je v tom něco víc? Zázračná originalita snímku například? Nicméně C.Farrell je ve své roli dostatečně cool, Eddie Marsan mi dovolil několikrát se zasmát jeho upřímnému úsměvu, David Thewlis se tváří úplně mimo, ale není to na škodu, Anna Friel je sladce krásná, Ray Winstone dostatečně namachrovanej všemocnej boss ale postava Keiry mi stejnětak jako postava Thewlise přišla víceméně prachzbytečná. Svižné tempo, ale ten konec???

Tři dny ke svobodě (2010)

Trošku mě zamrzelo když jsem slyšel, že to je remake jenom 4 roky starýho filmu. Bez tohoto objevu by to bylo bez debat za plnej počet.

Lidice (2011)

Nebýt toho silného příběhu, plného emocí a napětí, bylo by to jen za slabé 3. Karel Roden je prostě extra špica a tady to prokazuje. Ostatní, často neznámí herci, nezklamou, většinou ani neoslní. Z dalších lze vyzdvihnout Bydžovskou, Veroniku Kubařovou, Budaře nebo Joachima P. Assböcka a jeho "ne-vůbec-se-Hansu-Landovi-podobajícího" německého oficíra. Hudba duní poměrně často a nenechává vás klidnými, stejně tak jako skvělá kamera pana Riestry, občas se mi ale rozmazané záběry vůbec nelíbily (!!!). Vše zakončí trochu prapodivný konec, ale když máte parádní námět na film, který se bohužel skutečně odehrál, dají se všechny drobné, podobné nezdary hodit za hlavu a nechat emoce proudit krevním oběhem jako lehkou drogu. Je vidět, že češi stále umí natočit kvalitní film.

Špatnej polda (2009)

Mě osobně se Cage líbil...a to moc...

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Možná že Big Bang se opravdu plně docení až když jim dáte druhou šanci a seriál se trošku rozjede...udělal sem to a nelituju toho, tolik narážek na tolik mejch oblíbenejch věcí + sympatičtí (anti?)hrdinové + krásná Penny + originalita každým coulem. EDIT: poslední série ztrácí své kouzlo a pomalu se propadá do všednosti průměrných seriálů, nejvíce mě vytáčí proměna Howarda, ze kterého se stala tuctová postava bez nějakých vlastních charakterových rysů.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Od 5. dílu 1. série, ve kterym přišlo několik opravdu hodně silných scén se rozjíždí parádní hra plná intrik, silných momentů a živých postav, které jsou fakt perfektně zahrané a herci ke svým rolím typově sedí na jedničku. Výprava na televizní seriál opravdu ohromující, úvodní titulky jsou už jen taková třešnička na dortu. 1.Série 100% 2.Série 90% 3.Série 90% 4.Série 95% 5.Série 80% 6.Série 90% 7.Série 80%

Dům u jezera (2006)

2 Hvězdičky, aneb jak může dementní happy end zkazit slibný nápad a dobře rozjetej film.

Kočár do Vídně (1966)

Úžasný Kachyňův film, odehrávající se celou dobu v bludišti lesních cest, za květnové mlhy, atmosféra by se dala krájet, emoce řezat. Skvěle vyprofilované postavy obou hrdinů, ať už chvíli až démonicky pomstychtivou Ivou Janžurovou nebo naivním mladým německým vojáčkem Hanzlíkem, který za celý film neřekne slovo česky, a poslouchá se to parádně i když to je němčina. K K na režijní stoličce odved výbornou práci na jedničku (spíš na pětku teda tady na csfd:)

Alenka v říši divů (2010)

Na Burtona slabota teda. Celej Wonderland je udělanej fantasticky, ale celý to tak nějak nedrží při sobě. Místo toho aby byl děj odvyprávěnej plynule, se zadrhává a místama působí až příliš chaoticky. Nápady z filmu lítaj až to neni hezký, je jich tam prostě nadmíru moc. Depp si svýho Kloboučníka užívá parádně a jeho šišlání je dílo samo o sobě. Stejně tak se mi líbil dabing Rickmana, Leeho i Sheena. Bohužel pár podařenejch scén a úžasný kostýmy nevynahradí neucelenej, nejasnej děj. Pro děti to musí bejt nesrozumitelný, i když pro ně specielně to asi Burton nedělal. Kdyby to nebylo od Tima, možná bych dal i víc, ale takhle nemůžu.

Nezapomeň na mě (2010)

V jeden den jsem si pouštěl dva filmy (Remember Me a Na Doraz) a jsem rád, že tenhle dezert jsem si pustil jako první...Co kdyby se mi něco stalo při prapodivný komedii s Downeym jr. a na skvělýho (ano je to slaďák ze Stmívání, ale tady dokázal, že talent se v něm válí jako mohutnej drak ve své sluji) Pattisona a roztomilou Emilii by se nedostalo? Fajnovej konec i čistá filmařina mě prostě chytily a nepustily. PS: A zas ti Sigur Rós...áách...pomalu je začínám slýchat v každym druhym filmu...