Smrt čeká všude (2008)

Film jako celek je zajímavý a skvěle natočený, ale z ústřední trojky mi byl sympatický jen Jeremy Renner. Ostatní postavy, kterým bych rád fandil, jakoby jen došly, něco prohodily a umřely...

Spolek nemilosrdných (2009)

Dobře zrežírovaný a hudebně podkreslený slasher, se stejně stupidní zápletkou, jako byla většina postav ve filmu. Víc než "vymývač mozku" jsem od toho ani nečekal. Bonusem bylo pár narážek na dnešní dobu a originálná úmrtí.

Pevné pouto (2009)

Jednoduchý příběh o smrti mladé dívky a o tom, jak se s tragédií vypořádávají její blízcí. Originalitu snímek čerpá z pohledu samotné zemřelé na osudy jejich nejbližších a jejího vraha, z podivného světa mezi nebem a zemí. Začátek a konec filmu funguje přesně tak jak má, ale prostředek je zmatený a poměr mezi "in between" částí a reálným světem je nevyvážený. Režie je výborná, spolu s doplňujícím hudebním podkresem. Při scéně ve vrahově domě jsem nedýchal! Mark Wahlberg po herecké laťce sesazené až k zemi (Stalo se, Max Payne) si ji trochu pozvednul a jeho postava tak patří spolu s ústřední k těm zajímavějším. O zbytku mi přišlo, že je tam jen tak do počtu, aby mohl příběh ukázat i další způsoby vyrovnávání se se ztrátou někoho blízkého. Což nemůžu mít Jacksonovy za zlé, když je film adaptací. BTW Jacksonovo cameo bilo do očí snad víc, než to Shyamalanovo v Ženě ve vodě:o)

Venkovský učitel (2008)

Nechutná depka... Nemám rád Slámovu filmovou tvorbu.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

V osmi letech jsem v půlce tohoto filmu utekl z kina... Tehdy jsem neměl pro strach moc uděláno a z T-Rexe jsem měl respekt. Na celý film jsem se potom podíval v televizi a zdál se mi víc než dobrý. Nedávno jsem si pořídíl DVD a konečně jsem si snímek pořádně "vychutnal". V uvozovkách je to proto, protože mi v tom bránilo několik zásadních logických chyb. Nejsem hnidopich, ale tak do očí bijící nelogické chování postav bych hledal u levné vyvražďovačky, ale ne u snímku Stevena Spielberga. Za všechny jmenuju mládě T-Rexe na ošetřovně (stejně sebevražedné, jakoby se hrdinové vykoupali v krvi, lehli si do T-Rexova hnízda a ještě mu podali ubrousek) a oblečení potřísněné krví tyranosauřího mláděte, které si hlavní hrdinka klidně nechá na sobě, i když jsme se na začátku od ní dozvěděli, že T-Rex má hned po supech nejvyvinutější čich. Nehledě na to, že poté co se o zakrváceném oblečení dozví nejzkušenější lovec světa, nijak nezareaguje a jde si užít pětiminutovou přestávku. Tři hvězdičky jsou za Pete Postlethwaitea, humor, atmosféru, scénu se sklem a nostalgii.

Avatar (2009)

Kdybych tento film v kině propásl, do smrti bych litoval... Nepopsatelný filmový zážitek a zároveň jediný film, který jsem viděl v kině dobrovolně víc než jednou!

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Yates jen potvrzuje, že série je po rozpačitém čtvrtém díle, opět ve správných režisérských rukou.

Chceš mě, chci tě (2009)

Čistý průměr, který z řad zapomění vytáhl Gerard Butler a jeho dokonale dvojsmyslné hlášky a sladká Katherine Heigl.

Moulin Rouge (2001)

Sborově zpívané Smells Like Teen Spirit si nechám líbit!