Yes Man (2008)

Mile naivní snímek, který dokáže vnést trochu elánu do života a rozhodně potěší snílky, jako jsem já.

Tobruk (2008)

Krásně natočená nuda. Ale jedno se musí nechat, Marhoul umí šokovat.

Happy (2008)

Je zvláštní, že film téměř o ničem mě tak silně vtáhl do děje a ty necelé dvě hodinky uběhly jako voda. Nějak jsem sice nepobral, co chtěl tento snímek sdělit světu. Jestli to tedy nebyla jen ukázka přehnaného = vlezlého optimismu. Skvěle vypointované dialogy, krásně natočené, chvílemi dokonce napínavé a hlavně dokonale nepředvídatelné a za to si ty čtyři zaslouží. Ale upřímně, chování hlavní hrdinky je někdy...řekněme...nepochopitelné...

Another Gay Movie (2006)

Hvězdička za Richarda Hatche ze Survivora, který ani na autogramiádě nenatáhl kalhoty. Jinak asi nejodpornější teenage-komedie, jakou jsem měl možnost vidět. Nic prot gayům, ale homo detailní scény libání a sexu, který vypadá až nechutně realně, vidět opravdu nemusím.

96 hodin (2008)

"Dáš si bílé nebo červené maso?" "Raději červené" Klišé neklišé, já si hláškujícího a pařížské podsvětí ničícího Liama Neesona užil a s každým dalším mrtvým grázlem mi víc a víc rostl úsměv na tváři!

Milionář z chatrče (2008)

Boyle si je s hlavním hrdinou dost podobný - podařilo se mu dostat se z chudoby komerčního neúspěchu a nezájmu publika (snad jen výdělky 28 dní poté jsou vyjímkou) na komerčně úspěšného a slavného dvěstě milionáře. Avšak místo dívky snů ho na konci příběhu čekalo osm Oscarů. Zaslouženě. Tak neremcejte nad naivitou a neuvěřitelností a nechte se okouzlit.

Cyranův ostrov (2009) (seriál)

Mám pro humor Ivana Mládka a jeho party slabost, takže z tohoto sitcomu se stal pro mě takový malý guilty pleasure, na který se rád podívám a i přes občasné slabší momenty, které naštěstí nejsou blbé, jen málo vtipné, se i pobavím. Mládek, Mrázek, Plačková a Pešák jsou skvělí a je škoda, že z Kalamity udělali pseudogroteskní postavu a geniální Pitkin schytal roli vyloženě trapnou, která pohřbila jeho komediální talent. Roubychovou jsem nikdy moc nemusel, ale tady je jakž-takž snesitelná. Po dvou dílech za 4.

Predátor z hlubin (2004) (TV film)

Všechno špatně, včetně plakátu, kde je místo hlavní hrdinky pichnutá vedlejší hrdinka.

Wrestler (2008)

Aronofsky mě opět přesvědčil, že post jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů mu patří právem. Dokonalá režie podkreslená famózní hudbou, která dokázala velmi silně zaútočit na emoce, stejně jako kdysi Requiem za sen. Mickey Rourke pokračuje dál ve svém úspěšném comebacku a podává životní výkon, který by si Oscara jistě zasloužil. Nádherný a zatím nejlepší film, který jsem letos viděl.