Policajt v Beverly Hills II (1987)

Máme tu druhý diel zo série Policajt v Beverly Hills, ktorý je zároveň aj mojou obľúbenou časťou tejto filmovej série. A ak by som mal porovnať tento diel s prvým, tak u mňa je práve táto druhá časť o niečo lepšia než jednotka, má to o niečo viacej akcie, stále skvelý humor, a sexy Brigitte Nielsen a skvelého parchanta v podaní Jürgena Prochnowa. Eddie Murphy, Judge Reinhold a John Ashton si svoje úlohy ešte viac užívajú ako v prvom filme. Za mňa je to kult vo svojom žánri, a bezpochyby patrí ktomu lepšiemu čo nám 90.te roky ponúkli. Moje hodnotenie filmu aj po rokoch stále 5 / 5.

Symptom Pandorum (2009)

Za mňa veľmi kvalitný a zároveň veľmi slušný sci-fi thriller, a zároveň z dosť dobrým obsadením na čele s Benom Fosterom ( ktorého som zaregistroval pri filme Alpha Dog ), a na každý film kde sa mihne poprípade ukáže , tak si ten dotyčný film rád pozriem - a výnimkou nezostal ani Symptom Pandorum kde sa slušne predviedol, takisto ma potešil v tomto filme aj Dennis Quaid, a na pár minút aj Norman Reedus. A čo sa týka samotného filmu, tak pre mňa určite príjemné prekvapenie a zároveň po celý ten film som sa ani raz nenudil. Takže u mňa Symptom Pandorum odchádza s krásnym hodnotením 4 / 5.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Po dlhšej dobe som premýšľal, že čo si pustiť, ale niečo také čo som už dlhšie nevidel, a tak som sa rozhodol pre Policajta v Beverly Hills. Je to ešte stále parádna akčná krimi komédia s Eddie Murphym, ktorá je neustále klasikou svojho druhu, samozrejme je to stále vtipné, scény skvelé, scény kde mu sekundujú Judge Reinhold a John Ashton a v neposlednom rade Ronny Cox sú výborne. Je to výborný film s dobrými hláškami, a zároveň film ktorý si ešte určite veľakrát pozriem. Takže dnes si po dlhej dobe zas pustíme ešte Policajta v Beverly Hills 2. A keďže si film ešte stále drží u mňa vysokú latku , tak dávam maximálne hodnotenie a to 5 / 5.

Londýnský gangster (2010)

Keira Knightley je dobrá herečka, ale sem mi nepasovala, a už vôbec nebola v tomto filme charizmatická čo je škoda, ale Colin Farrell by som povedal že ťahal sám , ale zas Colin Farrell je veľmi dobrý herec a aj táto úloha gangstra sa mu docela hodila čo v podstate za mňa zachraňuje celý film, a samozrejme musím spomenúť aj charizmatického Raya Winstona ktorému veľmi slušne sa hodia úlohy šéfov podsvetia ktorých si vie krásne užiť. A čo sa týka samostatného filmu , tak vďaka Colinovi Farrellovi a Rayu Winstonovi dávam filmu slabé 3 / 5.

Top Gun (1986)

Za mňa klasika 80.tich rokov, ktorú som si pozrel po viac ako desiatich rokov, a ktorú som si pozrel ešte pred novým Top Gunom ( ktorý sa samozrejme chystám pozrieť ). Ale keď už Top Gun , tak si dáme menší maratón s filmami od Tonyho Scotta ( ktorý bol veľmi šikovný režisér ). A čo sa týka hercov tak každý z nich sympatický od Toma Cruisa, cez Kelly McGillis až po Vala Kilmera. Moje hodnotenie filmu 4/5.

Ztracené město (2022)

Za mňa dosť podarená akčno-dobrodružná záležitosť , ktorá ničím neurazí ale ani neprekvapí. Sandra Bullock a Channing Tatum je skvelá dvojka, vtipná dvojka, za mňa dokonalý filmový pár, ktorý mňa prekvapili a zároveň dobre zahrali svoje postavy, v malej úlohe ma potešil aj Brad Pitt, ale kto sa mi absolútne nehodil v tomto filme bol Daniel Radcliffe , tam v tej jeho úlohe by som vedel predstaviť iného herca ( môj názor ). Ale inak Stratené mesto ako film dokonale funguje, a za mňa zatiaľ veľmi dobrá akčno-dobrodružná komédia roku 2022, ktorá si zaslúži štvorku. Film hodnotím: 4 / 5.

Moonfall (2022)

Máme tu nový film od Rolanda Emmericha, ktorý sa tváril ako fajn katastrofický film, pri ktorom som premýšľal že dám tie 4 hviezdičky, keďže ten svoj potenciál mal aby to bol veľkolepý katastrofický film ktoré Roland Emmerich dokáže natočiť ( naposledy čo normálny katastrofický film natočil bol film 2012 - ktorý sa mi svojim spôsobom páčil ). Ale Moonfall ma bavil zhruba vyše hodiny ( a tu som premýšľal nad hodnotením 4 - keďže ma to aj bavilo ), a zároveň film má aj docela kvalitné herecké obsadenie ( Patrick Wilson ; Halle Berry či Michael Peña ktorých mám rád ), a zároveň ma potešila v krátkej úlohe i herecká legenda Donald Sutherland. Ale potom , po vyše hodiny film začal veľkou rýchlosťou upadať tam kde som to nechcel, a zo 4 hviezdičiek to klesalo na 3 hviezdičky, čo potom už aj zostalo. Ako Moonfall nieje zlý film, ale mohol byť kľudne lepším. Za mňa hodnotím film na 3 / 5.

Encanto (2021)

Encanto je krásny animovaný film od spoločnosti Disney, má to krásne chytľavé španielske pesničky, sympatické postavy ktorým nemám čo vyčítať , čo som mal v pláne že animáku dám plný počet bodov ktoré som mal v pláne. Ale potom, po takej hodinke mi Encanto začalo upadať kde to už až tak nemalo ten šmrnc , ale zas si udržalo tú svoju nádheru. Ale zas je to animák od štúdia Disney ktorý ma po dlhšej dobe prekvapil, zaujal a ja hodnotím Encanto: 4 / 5.

Maniak (2012)

Konečne som videl Elijaha Wooda aj v inom než je trilógia ( Pán Prsteňov ), a ja by som povedal že úloha psychopata mu ešte viac sadla než Frodo. Za mňa je tento film zážitok a zároveň som sa priňom pri každej scéne bavil - aj keď boli krvavé ( čo mne nevadí ), a zároveň vidno že na film dohliadal Alexandre Aja ( ktorý už má niakú tú prax z horormi kde sa nešetrí či už krvou alebo troškou brutalitou ). Za mňa najlepší Elijah Wood, a aj keď na 5 hviezdičiek to nemá, ale rozhodne na 4 má. Moje hodnotenie filmu je: 4 / 5.

Uncharted (2022)

Tieto tipy filmov: kde sú niaké tajomstvá, poprípade niaké úlohy vyriešiť, nečakané dobrodružstva a podobné témy mám rád. A najmä keď od filmu nič extra človek nečaká - a dostane takéto prekvapenie ako je aj film Uncharted, ktorá je podľa mňa príjemná akčná dobrodružná záležitosť. Dvojica v podaní Mark Wahlberg a Tom Holland spolu veľmi dobre fungujú , a veľmi dobre sa na nich pozerá. A po dlhšom čase ma potešil aj Antonio Banderas ktorý aj keď bol vo filme pomerne krátko ale za mňa bol tiež skvelý. Za mňa keďže je film príjemným prekvapením , tak moje hodnotenie filmu je bez váhania 4 / 5.