Tři oříšky pro Popelku (1973)

Tak určite že túto rozprávku radím medzi tie najkrajšie ktoré vznikli pod vedením režiséra Vaclava Vorlicka , ktorá je už tradíciou každý rok na Vianoce keď dávajú všetky TV,ale zas aj právom keďže táto rozprávka má tú pravú vianočnú atmosféru, na čele zo sympatickou Libuse Safrankovou a Pavlom Travnickom ktorý sa hodia práve do úloh princov / princezien... Moje hodnotenie rozprávky je štyri hviezdičky...

Úsvit mrtvých (2004)

Dovolím si povedať že tento horor ,radím medzi tie lepšie zombie filmy... Pred režisérom Zackom Snyderom skláňam klobúk dole že vytvoril fakt že parádny akčny zombie horor ,na čele z Ving Rhamesom ktorý sa svojej úlohy zhostil az veľmi dobre... Film si ešte viackrát pozriem.. A zaslúžene mu dávam päť hviezdičiek.: 5 / 5 ------ veľmi dobrý film -----

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Ceská filmová klasika ,ktorú si každoročne pozriem v TV ked ,to dávajú a absolútne nenudí ,ale hlavne skvelý Tomáš Holý as. Vašek ktorý sa pretú rolu narodil ,ale film je doplnení príjemnými hláškami... Moje hodnotenie filmu.: 5 / 5

Muž bez stínu (2000)

Ked,som ho videl prvýkrat tak som najprv nevedel že do čoho to idem ,a ked som si to už pozrel na prvýkrát tak ma to ,tak nedostalo ako ked som si ho pozrel druhýkrát a som aj rád zato ,lebo tento film je vážne fajn ,a čo sa týka hereckých výkonov ,tak ja si myslím že každý z nich to pekne zahral... Ale sami najviac lúbil asi záporak v podaní skvelého Kevina Bacona ,ktorému Josh Brolin spolu z krásnou Elisabeth Shue krásne sekundovali....,ale najmä tie efekty a akcia sa mi vo filme docela lúbili.. Moje hodnotenie filmu.: 4 / 5

Predátor (1987)

Toto filmové dielo určite , radím medzi kultové akčné sci-fi thrillery....,čo a kedy bolo natočené ,a samozrejme parádny Arnold Schwarzenegger v najlepšej forme.., ktorý tak ako ostatný tak aj on vypúšťa jednu hlášku za druhou - a tiež akcia strieda akciu... Moje hodnotenie filmu ,je jednoznačne a zaslúžene.: 5 / 5 ----- komentár upravený 10.07.2016

Demolition Man (1993)

Marco Brambilla nieje bohvieaký režisér...,ale z týmto filmom si vybudoval svoje meno...,a to vďaka hlavne dvom protagonistom Sylvester Stallone a Wesley Snipes ,ktorý sú zárukou kvality v tomto filme..., kde sa hláškuje o sto šesť - akcia je tiež skvelá... ,a majú ešte jedno plus a to sexi Sandru Bullock ktorá je v tomto filme nesmierne príťažlivá... Film samo o sebe ,si kludne môže pripísať že - KULT - Fakt parádny film ,ktorý si ešte velmi velakrát pozriem.... Moje hodnotenie filmu je ,jednoznačne a zasúžene .: 5 / 5 ------ komentár upravený 06.07.2016

Spiknutí (1997)

Výborný Mel Gibson ,v úlohe vyšinutého taxikára ,ktorý sa zamiloval do Julii Roberts a nasledne ju sleduje na každom kroku..,čo má v podstate aj dobrý nápad.... Ale ako celý film je parádny - a aj scény kde sa objaví hlavný záporák celeho filmu v podaní skvelého Patricka Stewarta.... Ale po sérií filmov Smrtonosná zbraň ,nám režisér Richard Donner naporcoval thriller ktorý je až velmi príjemný... Moje hodnotenie filmu ,zaslúžene .: 5 / 5 ------ komentár upravený 06.07.2016