Prokletý ostrov (2010)

Naozaj uspokojilo, ale nenadchlo. Výborná paranoidná atmosféra, skvelá kamera a herci na čele s Leonardom. Len ten príbeh sa mi akosi nezdal. Očakával som aspoň prekvapivý a silný koniec, no aj ten som ako-tak predvídal, takže to nezachránil. Ale celkovo naozaj veľmi vydarené dielo podkreslené (aby som nezabudol) aj výborným soundtrackom. A keďže je takých v poslednom čase na môj vkus naozaj málo, tak sa prikloním skôr vyššie.

Spálené vzpomínky (2007)

Výborný Benicio aj Halle, výborná kamera, výborný príbeh a spolu to skvele funguje.

Předčítač (2008)

Naťahované, miestami nudné. Pozrieť si to druhýkrát, tak asi zaspím. No napriek tomu to celkom fungovalo, Kate výborná. Chýbal trochu prenikavejší scenár, v podstate je to len o láske k nepravej žene a akože dilema či čo:)...

Souboj Titánů (1981)

Ak ma uchváti aj nový "Súboj titanov" ako kedysi pred mnohými rokmi tento starý, tak budem len a len spokojný.

Přenašeči (2009)

Príjemné prekvapenie. Síce sme už v podstate všetko videli niekde inde, ale je to skvele poskladané a hlavne to funguje. V rámci žánru postapokaliptických filmov určite širšia špička, ale hororom by som to nenazval. Skôr psychologickou drámou.

(1998)

Tak toto mi fakt nejak nesadlo. A to i napriek tomu, že matematiky som sa naštudoval dosť a mal som ju rád.

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Animácia na dnešnú dobu nič moc, priemerný jednoduchý sci-fi príbeh s dobrými akčnými scénami. Taká jednorázovka dosť podobná Avataru.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Hodnotenie v rámci bláznivých komédií. Myslím, že je to jedna z tých vydarenejších a ja som sa bavil, čo je pri tomto žánry hlavné.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Jednorázovka cez ktorú preplávate bez väčšieho vzrušenia. Výborné obsadenie, no to je asi tak všetko. Chýba tomu šmrnc, lepší spád, viac srandy a prepracovanejší a trochu menej nudiaci scenár. A keď už človek čaká aspoň na kvalitný záver, tak nepríde nič len koniec. V podstate takééé.... o ničom.

Kauza CIA (2006)

Dobre obsadená zdĺhavá nudiaca a nezrozumiteľná hovadina o vzniku CIA... Navyše Matt Damon vyzerá v celom časovom horizonte vo filme rovnako - na dvadsaťpäť. Či je dvadsaťročný mladík, alebo otec dvadsaťročného mladíka. Na konci mi to už bolo fakt smiešne... De Niro ma prvýkrát výrazne sklamal. Je to tak na 30%, no prikloním sa k nižšiemu hodnoteniu, pretože som sa fakt tešil a bol z toho len unudený večer.