Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Ten nápad nebyl nijak špatný, ale nepovedlo se jej zcela dotáhnout, takže zůstalo to v polovině cesty. Pozvat všechny možné kamarády a kolegy z branže a nahodit k tomu hrubý humor někdy úplně nestačí. Ano, jsou tu scény, kde i dialogy jsou zakončeny povedenou pointou, ale pak tu jsou i scény, které vyšumí do ztracena, nebo si rozpačitě říkáte, co tím autor Seth Rogen vlastně myslel. Díky nápadu a faktu, že herci hrají vlastně sami sebe a je vidět, že se u toho i dobře baví, tak film stojí za shlédnutí. Ale jenom tak 1x a dost. 50% a kdyby tam nebyl Jay Baruchel, který mě vysloveně sral pokaždé když se jen objevil v záběru a otevřel tu svou hubu, tak by to možná bylo i o těch 10% více, ale to je vše.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Pátý díl byl přelomem v sérii, kdy už hlavní roli nehrají auta, ale akce. Takže přišla akcí nadupaná šestka s likvidací tanku na dálnici a obřího letadla, kterou trumfla navazující sedmička, kde se nám se sešly největší akční hvězdy současnosti – Dwayne, Vin a Jason a akce tu obsahovala perly typu seskoky aut na padáku, nebo přeskakování mezi mrakodrapy. A ač byla akce ulítlá, byly to pecky bez minima nudy a tak tu máme osmičku, nyní jež bez Paula Walkera a pokračujeme v trendu. Akce je ještě ulítlejší, hlášky drsnější a vtipnější, ale pořád to neskutečně baví. Nenudil jsem se ani chvíli a zkousl jsem zcela bez problémů scénář, kde se Vin dá na temnou stranu a naopak Jason na tu světlou, oboje je uvěřitelné, co se týče důvodů. Vrcholem filmu byla pro mne akce v letadle, kde Jason s prckem prostě perlil, to byla neskutečná zábava, dále hromadná bitka ve věznici a pak i akce v New Yorku za asistence hacknutých aut. Samotné veliké finále s ponorkou bylo opravdu už mega, ale vtipné zároveň a co nejvíce oceňuji, že v mnoha scénách bylo vidět, že to je opravdu bráno s nadsázkou a autoři a herci to vědí a o to více si tak můžeme bez pocitu viny či trapnosti užít jako skvělou zábavu. Za sebe jsem rád z výsledků tržeb a těším se na další díl. Je však neskutečné, že tato série se dočkala už nyní 8.dílu.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Tak musím přiznat, že po Hulkovi s Nortonem je to pro mne osobně asi nejslabší marvelovka. Tím nechci tvrdit, že je špatná, vždyť jí i tak dávám za 4*, ale prostě ostatní filmy od Marvelu měly něco víc. Samozřejmě jsem se dobře bavil, ale byly momenty, kdy ta stopáž 2 a čvtrt hodiny byla znát. Celkově mám pocit, jako by Vol.2 do marvelácého nového vesmíru ani nepatřila, chybělo mi propojení s ostatníma filmama, první díl strážců měl propojení v postavě Thanose a kamene nekonečna, takže zcela logické spojení se světem Avengers a přípravou na Infinity war. Ale tenhle díl, ač přes hromadu digitálních triků je spíše komorní a řeší primárně jen rodinné poměry. A to je bod, který tomu podráží nohy, protože vystavět film jen na řešení vztahu otec/syn, kde sice otec je celá mocná planeta, je prostě málo a tak na konci i prostě chyběl nějaký skutečný boj s reálným záporákem, ten tu poprvé u Marvelu nebyl a nechápu to, jako by se najednou inspirovali u DC a nabídli nám jejich verzi digitálního bordelu, kde na rozdíl od Batman v Superman bylo vše za světla, takže lépe viditelné, ale bordel to byl stejný. V trapných rodinných momentech drží film nad průměrem roztomilý Groot, který byl parádní a pak hlášky Draxe, které byly nenucené a k němu seděly. Hlášky Rocketa byly někdy vtipné, jindy otravné, takže ty stavím až za Draxe. Kurt Russel v roli Ega byl takový nemastný neslaný, prostě chyběl opravdu dobrý záporák, ale plusový bod zaslouží za totální suchou hlášku, kterou utnul to zasrané rodinné plkání : " taky mi rvalo srdce, když jsem jí vytvářel ten nádor v hlavě " . Takže nový díl dobrý, ale rozhodně není lepší než jednička a nepatří k tomu nejlepšímu, co u Marvelu vytvořili, snad se parta pochlapí v Infinity wars a snad letos mé očekávání super kousku Marvel naplní, má na to ještě 2 filmy, tak uvidíme. PS : aby toho nebylo málo, tak i potitulková scéna nestála za to čekání a nejslabší ze všech zatím.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Povedený sitcom, který postupně trpí tím, že opakuje pořád dokola téměř totožné situace. Charlie pořád chlastá a souloží, Alan je neschopný práce i vztahu a jeho syn je prakticky debilní a ke všemu tu je ještě sobecká matka, sousedka stalkerka a držkatá uklízečka. A to vše pořád a pořád dokola. Vtipné to je, jen se to prakticky nikam neposouvá, nevyvíjí a jen přešlapuje na jednom místě. Povedeným, byť nuceným oživením byla výměna hlavní postavy. Kutcher nebyl tak tragický a alespoň část děje se tak obměnila, což bylo příjemné, s Sheenem skončil seriál tak akorát včas, s Kutcherem mohl tak ještě dvě, či tři sezóny běžet klidně dál, tak bylo na čem pracovat. Celkově ale poslední epizoda hodně nepovedená, skoro tragická. Jako celek ale opravdu povedený sitcom, který patří k tomu nadprůměrnému.

Vyšehrad (2016) (seriál)

Má to 2 chyby y proto nemůžu dát lepší hodnocení. Je zatím málo dílů a je to strašně krátké. Nápad jako takový je perfektní, ta žumpa, které říkáme český fotbal si o podobné zpracování říká a našlo by se v ní tolik hoven, která stojí za to rozpracovat v mnohem větší míře, že je prostě škoda, že jeden díl je tak 7 minut a tak hlášky, které jsou parádní, skončí dříve než se nadějete. Celkově je to opravdu prostě moc hrr, každý díl nasadí tempo a jedem na maximální rychlost a nedostaví se žádné přibřždění, snížení rychlosti, jede se naplno až do závěrečných titulků. Takže 4* a je to vtipné, je to trefné a chtělo by to klidně víc.

Duch ve stroji (2017)

Tak za ten marketingový slogan by se měl český distributor stydět : pro fanoušky Matrixu povinnost. Ano, možná kdysi se bratři / sestry Wachovski inspirovali původní myšlenkou, ale tento film nesahá Matrixu ani po kotníky. Je špatný po všech stránkách, snad jedině ta triková část ještě docela ušla, ačkoliv i pohled na velkoměsto budoucnosti mi přišel tak strašně moc umělý. Jinak příběh o ničem, hodně zjednodušený, hodně vybrakovaný, akce nijaká, vlastně pomalu všechna už byla v traileru, takže jí moc nebylo a pokud nějaká nastala, tak jí chyběla dynamika, případně byla směšná, jako příklad může fungovat jít proti tanku ovládaném na dálku se samopalem. Nechápu, jak se k tomu mohla upsat Scarlett, protože tady nemá ani co hrát, po celou dobu má pořád jeden a ten samý výraz, pořád stejnou intonaci, že to až nasírá. Celkově nepovedený film, kde se poměrně velkou část nudíte si lepší hodnocení než ty 2 hvězdy nezaslouží.

Dark Matter (2015) (seriál)

není to vysloveně špatné, ale ani přehnaně dobré. Když pominu, že to zčásti opravdu vykrádá SGU, která k mé veliké lístosti skončila, tak to pár dobrých nápadů přináší. Jenže k čemu to všechno je, když je tak nízký rozpočet, že to pak kazí jakoukoliv snahu natočit dobré sci-fi. Až moc často se objevují záběry, kde je znát menší rozpočet a tím to bohužel někdy vypadá směšně. Ale jako fajn oddychovka to ujde, jen to není na to podívat se znovu, což třeba SG universum je a tak hodnotím jako průměr, což je škoda. A ono ani ty postavy tady nejsou nijak suprové, za celé dvě série jsem se nedokázal ztotožnit s žádnou, každá mi nějak prostě vadí a nesedí a to je tedy dost chyba a ne jen scénáře, ale i castingu, asi je chyba, když jen tak z fleku umře jednička, 4 je všechny podrazí atd...

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Proč se to tak často děje, že když něco funguje, tak se objeví tendence to komplikovat, aby to bylo jiné a prý lepší. První expandables si na nic nehráli, šlo o to dát dohromady co nejvíce drsňáků a poslat je někam, kde to mají celé pokosit a ukázat, čeho jsou schopni a ještě si to užít jako zábavu, to fungovalo, užili si to oni i divák. Dvojka ještě pár drsňáků přidala a k tomu spoustu skvělých hlášek a popichování, nebrala se vážně a opět a možná ještě více bavila. Tak proč do prdele sem Sly nacpal to přemítání o obměně týmu, který se evidentně dobře bavil a šlo mu to? Proč to tak zazdil? Studio se snaží hodit vinu za neúspěch filmu na piráty a jejich vystavení filmu už předem, ale ten hlavní důvod je, že film je prostě balkánská sračka, která na rozdíl od prvních dvou dílů nudí a tak není žádný důvod vyhazovat peníze za lístek do kina. Ani slizký Mel v roli padoucha to nezachrání, protože tu chybí pořádná akce a humor a je tu kupa rádoby filozofických žvástů a s těma ať jdou někam a jestli se nepoučí, ať už další díl ani nezkoušejí, protože se rád podívám na dobré béčko, ale to se o tomto prohlásit nedá. Ztráta času a rozhodně už nestojí za opětovné shlédnutí.

Sabotáž (2014)

Tak upřímně nevím, co si o tom mám myslet, protože se to evidentně nepovedlo a já sám nevím, jestli je to tím tupým scénářem, který je opravdu snůška blbostí, že to na thriller moc nefunguje, nebo je to účastí Arnieho, tedy debilním castingem ? Protože je možné, že bez Arnieho už by scénář nebyl možná jeden z nejblbějších a stal by se z toho koukatelný film. Protože už jenom z principu nevěříte, že by tým DEA na mise vedl v terénu dědula, kterýmu táhne na 70 let a ještě ke všemu tak i vypadá a že by byl schopen svést pomalu o 40 let mladší policistku. Tohle byl opravdu špatný filmový zážitek a ač Arnold patří mezi mé oblíbence a je to pro mě legenda, měl by si již vybírat filmy a hlavně role, do kterých zapadne, což zde evidentně není, protože nechci vidět, jak je na stará kolena jen k smíchu a litování.

Matrix Revolutions (2003)

Vlastně se jedná o druhou část dvojky, než třetí díl trilogie, protože Reloaded bylo tak useknuté, že to bylo prakticky vejpůl. Revolutions so ode mne odnáší také maximální hodnocení, ale přiznám se, že už se tu objevuje více slabších momentů, které buď tam najednou nepatří, nebo se snaží evokovat něco z minula, ale není to ono. Celkově se ukazuje, že ale svět Matrixu má takový potenciál, který se do 3 filmů prostě jen tak nevejde. V Reloaded byl naznačený potenciál, když se mluvilo o přízracích, chybných programech, které lidé považují za duchy a podobně. Zde byl zajímavý nápad svět mezi Matrixem a realitou, kde Neo uvízl, proces migrace programů, takže další potenciál, který se jen naznačil. První bitka byla jen slabý odvar pasáže z lobby v jedničce, nemělo to grády, dobíjení robotů také nemělo moc logiku, ale zase útok na Sion byl velmi dobře provedený, vše ale vylepšila závěrečná temná třetina filmu, kde se Neo vrací do Matrixu skoncovat se Simthem, jejich souboj je opravdu špičkový a atmosféra samotného Matrixhu hodně temná, tma, trvalý déšt a všude jen sterilní Smithové a to vše podbarveno povedenou hudnou a zejména skladbou Navras pak nemělo chybu a tak můžu Matrix svět uzavřít s 5* a čas od času si jej pustit a dopřát si skvělý filmový zážitek.