Kung Fury (2015)

Krátkometrážní retropotěšení plné kreativity a tuny humoru. Kung Fury na své cestě za porážkou Kung Führera potkává, přerostlého boha, dinosaury střílející laser z očí, valkýry s rotačním kulometem, chodící hrací automaty, commodory, atary a prostě vše od mýtického starověku po 80. léta. Tím jim tento snímek skládá hodně svéráznou poklonu stejně jako osmdesátkovým akčním filmům s bojovým uměním.

Pán času - Ascension of the Cybermen (2020) (epizoda)

Hned na začátku je vidět, že se Kyberlidé rapidně posunuli. Létající hlavy mi poněkud připomínají spíše mix Lost Soul/Cacodémon z Dooma, každopádně je to poměrně očekávaný upgrade. Úvodní obrana Doctorovi nevyšla a navíc ho Cyberman krásně setřel. Chlapec přizpůsobený životu v postapo je hezky propracovaný až na to, když jeho vinou zabijí jeho otce a on téměř ani nehne brvou. Grahamův sarkasmus je vhodně umístěn a Yas mi v jedné scéně zněla jako Doctor. Celkově tento díl není špatný pro oddechové Sci-Fi.

Pán času - The Timeless Children (2020) (epizoda)

Jak napsat komentář bez spoilerů ... inu velmi poutavé zakončení s brilantní atmosférou. Scénáristé už nevědí, kam seriál posunout a tak se snaží o „převratné odhalení“ , proto se dozvídáme další nové střípky ohledně Doctora. Žel se tento příběh dal rozhodně ještě natáhnout a 65 minutová stopáž je prostě málo. Master je výborný a třeba se sejde s dalšími svými regeneracemi. Každopádně mě zajímá, jaký bude mít dopad tento díl na celý seriál.

Bohatýr Aljoša (2004) odpad!

Toto není ani pohádka pro děti, je to doslova a do písmene sr*čka.

Zaklínač - Touhy v láhvi (2019) (epizoda)

Scénárista se nejspíš pouze okrajově inspiroval a vytváří si vlastní svět. Nevadí mi improvizace v přidání džina ale vynechávání vtipných pasáží viz. povídka poslední přání je škoda. Atmosféra dobrá, souboje také ale scénář je na prd.

Zaklínač - O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (epizoda)

Kdo nezná knihy bude ztracen. Dějové linky se protínají jak na běžícím páse a jsou velmi osekané. Ježek není pořádně vysvětlen a celkově se střídá časoprostor více povídek a je to matoucí pro neznalé. To ubírá strašně moc na příběhu.

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Chápu, že je složité dát obsáhlý děj do 61 minut. Postupně se to rozjíždí a Jaskier potěšil.

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

Od této série bych očekával Polský dabing ale bohužel zatím není a zda bude časem kdo ví. CGI v některých scénách není úplně topovka ale v dalších dílech snad bude lepší. Hutná atmosféra na každém kroku je poutavá a diváka si podrží od začátku až do konce. Vytkl bych Nilfgaardskou zbroj neboť bych u nejmocnější říše v historii známého Světa neočekával něco, co vypadá jak zvlněný karton. Dále amulet vlka v placaté podobě není přesně tou hlavou vlka, kterou by divák očekával. Bojové scény povedený a závěrečný boj parádní. Mrzí mě, že příběh je úplně osekaný a připomíná spíš shrnutí děje jedné z počátečních povídek.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Po nudných 140 minutách přijde alespoň na závěr něco pořádného a proto alespoň jedna hvězda navíc jinak bych tento snímek hodnotil jako odpad. Bohužel jediný zajímavý charakter byl Brad Pitt jako kaskadér nudného televizního herce. Tento film pro mne byl velkým zklamáním. Je to asi nejslabší Tarantinův kousek co jsem viděl.