Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Snímek nepotěší a neurazí. Prakticky bych to zařadil jako slušné Béčko ale na víc to opravdu nemá. Ve zkratce exotická asijská bitkařina, která se po půlce natlačí na značku jenž film zaštiťuje. Bojové scény pro mě byly zklamáním a upřímně místy je film na zvracení jaké tam jsou stupidity.

Expedice: Džungle (2021)

Místy neslaný nemastný snímek, který nepotěší ale ani neurazí. Zajímavý nápad byl sice zpracován relativně dobře, ale místy je ten děj doslova tupý a prostě "typická Disney" šablona je zde velmi cítit.

Predator Dark Ages (2015)

Hodně odlehčená okopírovaná verze Predátora v podání amatérských tvůrců, které neurazilo. Člověk věděl celou dobu oč půjde a bylo to tak zrychlené, že to nezabralo ani příliš mnoho času. Jednou se na to podívat stačí.

Techland (2022)

O společnosti Techland se začalo hodně mluvit v souvislosti se hrou Dying Light 2. Ta už je teď vydaná, a tak je skvělé, že se můžeme dozvědět podrobnosti o vzniku nejen této herní série, ale především o samotné firmě a jejím zakladateli, Pavlu Marchewkovi. Samotného mě překvapilo, kolik her má studio na svědomí. V dokumentu se střídá poměrně hodně hlasů, které čtou komentář, což pomáhá oddělit jednotlivé kapitoly a držet tak divákovu pozornost. Opět "must see" dokument pro fanoušky počítačových her.

Černobyl - Vichnaya Pamyat (2019) (epizoda)

Poslední díl je hodně rozdílný oproti těm předchozím což vlastně vůbec ničemu nevadí jelikož dokresluje celý obraz o té osudové noci.

Černobyl - Open Wide, O Earth (2019) (epizoda)

V tomto díle se nám obsluha elektrárny v nemocnici pomalu rozkládá přičemž musím ocenit maskéry, kteří si dali záležet. K rozkládající se obsluze pošleme běloruskou vědkyni aby je vyslechla a vše dopodrobna zapsala. Musím uznat, že si velmi dobře poradili s postavou běloruské vědkyně jelikož dle historie tato osoba neexistovala a vlastně sloučili do této jedné postavy více osob, které poukazovaly na konkrétní problémy a mýlky.

Černobyl - Please Remain Calm (2019) (epizoda)

Druhý díl dává větší důraz na postavy a opět zde nechybí ani atmosféra, která by se dala krájet nožem. Dostáváme více politiky i různých informací ale hlavně je nutno vše ututlat soudruhu. Scéna s potápěči je parádní a škoda, že nebyla zobrazena více do detailu.

Černobyl - 1:23:45 (2019) (epizoda)

Úvodní díl vykresluje obraz tehdejší doby, kdy bylo nutno držet ústa a krok aby se straník nehněval jinak si neumím představit nakolik viděné odpovídá skutečnosti. Každopádně atmosféra doby výbuchu je hutná a umí pohltit. Oceňuji, že to nevypadá lacině ani odbytě.

Černobyl (2019) (seriál)

Spíš než seriál bych toto dílo označil za film, který byl rozdělen na 5 částí. Každopádně výsledek je TOP a celou dobu jste drženi v této dechberoucí rekonstrukci havárie jaderné elektrárny Černobyl.